Log in
    

Reklama - pod menu głównym, strona główna

Nowy przewodnik wspinaczkowy: Masyw Śnieżnika i Góry Bialskie

Właśnie ukazał się drugi tom przewodnika po wschodniej części ziemi kłodzkiej pt. „Masyw Śnieżnika i Góry Bialskie” autorstwa Darka Kaptura i Arka Tabisza. Przedstawia on nieopisane wcześniej rejony: Trzy Siostry, Pasterskie Skały, Trzy Kopki, Szklary, Skały pod Igliczną, rejony Międzygórza, Nowej Wsi i Goworowa, w których znajdują się zarówno drogi sportowe, TRADowe, jak i drytoolowe. Najtrudniejsze drogi sportowe rejonu (poprowadzone kilka tygodni temu przez Michała Kajcę, Mateusza Mikosika i Arka Tabisza) to „Perła Śnieżnika” i „Pudełko zwane wyobraźnią” za VI.4+/5, ale na realizację czekają znacznie trudniejsze projekty.

  • Informacja prasowa

“Przeżyć dzień jak tygrys” Johna Portera - recenzja

Pod koniec 2016 roku ukazała się książka "Przeżyć dzień jak tygrys. Alex MacIntyre i narodziny stylu alpejskiego w Himalajach". Johna Portera. Jest to barwna biografia Alexa MacIntyre’a, brytyjskiego wspinacza i himalaisty. Z racji dużej ilości polskich wątków w tej książce jest to propozycja wielce ciekawa i postaram się tutaj nieco więcej o niej napisać. 

  • Damian

Sztuka minimalizmu w podróży – mini recenzja i informacja o 'Dniu minimalizmu'

Raz na jakiś czas* wydawnictwo Sklepu Podróżnika wypuszcza małą, zabawną i praktyczną książeczkę rysunkami Mike'a Clellanda. Na początku roku ukazała się „Sztuka minimalizmu w podróży”, której podtytuł „153 genialne porady, jak się pakować, aby plecak był superlekki” mówi w zasadzie wszystko o treści.

 

  • Damian

Goryonline.com

Źródła nie znaleziono