Log in
    

Reklama - pod menu głównym, strona główna

Szmata za szmatę na 15 KFG

W dniach 1 - 3 grudnia b.r. odbędzie się 15. edycja jednego z największych eventów górskiego w Polsce - Krakowskiego Festiwalu Górskiego. W czasie trzech festiwalowych dni miłośnicy świata gór spotkają się z wybitnymi alpinistami, wspinaczami i podróżnikami. Dojdzie do licznych spotkań, warsztatów, pokazów filmowych, konkursów czy kiermaszu odzieży i sprzętu outdoorowego. Swoją obecność na festiwalu mocno zaznaczy Marmot - amerykańska ikona outdooru i Złoty Sponsor imprezy. Po raz kolejny zorganizuje on „Szmatę za szmatę” - prestiżowy konkurs podciągania na drążku. Śmiałkowie wciąż są poszukiwani!

  • Damian

Startuje konkurs na najlepszą fotografię górską. Niezwykła nagroda główna!

7 września wystartował konkurs fotograficzny, którego ideą jego ukazanie piękna gór i emocji, jakie towarzyszą człowiekowi w czasie obcowania z nimi. Współorganizowany jest on przez Portal Tatrzański, Stowarzyszenie Wysokogórskich Przewodników Tatrzańskich oraz markę Marmot - producenta specjalistycznej odzieży outdoorowej, wspierającej SWPT. Zdjęcia można wysyłać do 23 października, tydzień później nastąpi rozstrzygnięcie konkursu. Nagrodą dla autorów 6 najlepszych fotografii jest wejście na Mnicha (2 068 m n.p.m) w towarzystwie i pod opieką przewodników SWPT!

  • Informacja prasowa
„Rudolf Hauser w Austrii” - fot. Markus Berger

Zbliża się finał prestiżowego konkursu fotografii górskiej - IMS Photo Contest 2016

14 października 2016 odbędzie się finał VI edycji cenionego konkursu fotografii górskiej - IMS Photo Contest 2016. Podzielony został on na 4 kategorie tematyczne, w których nagrodzonych zostanie łącznie 12 laureatów - po 3 w każdej kategorii. Sponsorem jednej z nich - „Mountain Faces” - jest włoskie AKU - uznany producent obuwia górskiego. 

  • Informacja prasowa

Konkurs fotograficzny dla miłośników gór z okazji 100. rocznicy urodzin Wawrzyńca Żuławskiego

14 lutego 1916 roku urodził się Wawrzyniec (Wawa) Żuławski – kompozytor, pisarz, a dla nas przede wszystkim człowiek gór i autor kultowych książek górskich – „Trylogii tatrzańskiej” i „Wędrówek alpejskich”.

konkurs zulawski baner

Z tej okazji zapraszamy wszystkich górskich maniaków do udziału w konkursie. Na prawie wszystkich górskich zdjęciach widzimy Wawę z papierosem. A Wy z czym się nie rozstajecie, jadąc w góry? Prześlijcie Wasze zdjęcia* w górskiej scenerii z ulubionym rekwizytem, a najciekawsze trzy zgarną nagrody – „Trylogię tatrzańską” i „Wędrówki alpejskie” Wawrzyńca Żuławskiego.

Na zdjęcia czekamy do 20 lutego 2016!

* Przez stronę Sklepu Podróżnika na Facebooku. Przesłanie zdjęcia jest jednoznaczne z posiadaniem do niego praw autorskich oraz wyrażeniem zgody na jego opublikowanie na profilu Sklepu Podróżnika. Jedna osoba może przesłać maksymalnie 3 zdjęcia.

  • Damian

Kampania claimfreedom adidas Outdoor

adidas Outdoor rozpoczął globalną kampanię #claimfreedom, w której zachęca wszystkich odważnych ludzi gór, aby pokazali swój wymarzony projekt i zrealizowali go pod opieką marki. #claimfreedom to wyzwanie dla wszystkich poszukiwaczy przygód i ludzi aktywnych. Rzucają je najbardziej znani ambasadorzy marki, tacy jak Kevin Jorgeson, Sasha Di Giulian, Sam Sutton czy Pete Henke:

adidasclaimfreedom

  • Damian

Zostań wolontariuszem i uratuj lisa polarnego

Zostań jednym z pięciu wolontariuszy podczas wyprawy na północ Szwecji. Przeżyj outdoorową przygodę w górach i pomóż uratować lisa polarnego. Dołącz do znanego na całym świecie projektu „Save the Arctic Fox”.

„ Save the Arctic Fox” to projekt związany ze skandynawskimi lisami arktycznymi, które są poważnie zagrożone wyginięciem. Jest on od lat wspierany jest przez outdoorową markę odzieżową Fjällräven, której jest symbolem.

Lis polarny żyje w północnej Skandynawii i jest ważną częścią tamtejszej fauny. Ma niesamowitą zdolność dostosowywania się do panujących warunków naturalnych. Żyje w norach lęgowych, które kopie w ziemi, pomiędzy kamieniami lub na zboczach. Gatunek ten jest silnie zagrożony wyginięciem. Największym problemem jest dostęp do żywności. Odpowiedzialny za wdrażanie odpowiednich działań jest Rząd Szwecji, jednak funduszy zawsze brakuje, dlatego firma Fjällräven jest sponsorem badań na Uniwersytecie w Sztokholmie, które składają się z rekonesansu terenowego, pobierania próbek DNA, aktywnego monitorowania i dodatkowego dokarmiania lisów polarnych.

W tym roku również marka Fjällräven umożliwia dołączenie do wyprawy badawczej, której celem jest zbliżenie się do lisa polarnego, poznanie jego nawyków, obserwacja zwierzęcia w naturalnym środowisku.

Aby wziąć udział w wyprawie wystarczy w dniach 19 marca – 2 kwietnia wypełnić na stronie http://www.savethearcticfox.com formularz oraz kwestionariusz, na podstawie którego zostaną wybrani uczestnicy. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 20 kwietnia.

W lipcu 2015 r. pięć wybranych przez jury osób, w towarzystwie naukowca z Uniwersytetu w Sztokholmie – Andersa Angerbjörna, będzie miało okazję wyruszyć na wyprawę w szwedzkie góry. Wszyscy uczestnicy spędzą całe 10 dni w terenie podróżując z plecakiem i namiotem.

Więcej na:

  • Informacja Prasowa

Goryonline.com

Źródła nie znaleziono