Log in
    

Reklama - pod menu głównym, strona główna

Filmowa relacja z przejścia drogi Desmaisona (Gousseaulta) na Grandes Jorasses

W dniach 11-14 października zespół Tomasz Klimczak (KW Warszawa) i Damian Granowski (KW Kraków) przeszli drogę Desmaisona (Gousseaulta) na północnej ścianie Grandes Jorasses. Jest to prawdopodobnie pierwsze polskie przejście i nie wiadomo, czy były w ogóle jakieś polskie próby na tej drodze. Zapraszam na filmik z przejścia - wyprodukowany przez Klimasa :).

  • Damian

Kilka ujęć z Titanica, nowej drogi na Eigerze (Ballard i Tomaszewski

W dniach 29 listopada - 6 grudnia zespół Tom Ballard i Marcin Tomaszewski wytyczyli nową drogę na północnej ścianie Eigeru. Titanic ma długość 2000 metrów i trudności A3/M5/6b. Został wytyczony od dołu (zespół holował ze sobą sprzęt). Poniżej kilka ujęć filmowych i topo.

  • Damian

Caroline Ciavaldini - film z Voie Petit 8b

Caroline Ciavaldini, wspinaczka z teamu The North Face w lipcu pokonała jako pierwsza kobieta w historii jedną z najtrudniejszych alpejskich wielowyciągówek o nazwie Voie Petit o trudności 8b. Dziś wracamy do tematu z produkcją filmową, która krok po kroku pokazuje wyczyn tej młodej Francuzki. 

  • Damian

Migawki z Harvard Route na Mt. Huntington, Alaska

Jacon Mayer, Max Talsky i Nancy Hansen w akcji na Harvard Route na alaskańskim szczycie Mt. Huntington. Droga należy do 50 klasycznych dróg z książki 50 Classics of North America. Ma ona również polskie przejście (patrz news) w wykonaniu zespołu: Michał Kasprowicz, Rafał Zając i Dawid Sysak.

Linia drogi. Fot. Mike Gauthier / supertopo.com

  • Damian

Goryonline.com

Źródła nie znaleziono