Log in
    

Fotografowie z Tatr

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dla wielu Tatry to stan ducha, intymne przeżycie. Jak pokazać go na zdjęciach, jak podzielić się z innymi, jak zatrzymać to osobiste doświadczenie. Góry od zawsze przyciągały fotografów.

Zaledwie kilkadziesiąt lat temu zawodowców w tym fachu było w Zakopanem niewielu. Stanisław Momot, fotoreporter - pracując dla Centralnej Agencji Fotograficznej, dokumentował tatrzańskie wydarzenia. Dramatyczne akcje górskich ratowników z lat 70. i 80. oglądamy dziś przede wszystkim na jego fotografiach. Ryszard Ziemak - fotografik pejzażysta, poznawał góry jako taternik. Dziś w dobie masowości fotografii ich wspomnienia wydają się szczególnie cenne, ale przede wszystkim bardzo ciekawe.

Komentarze   

+1 #1 Waldek 2013-07-06 00:34
Naprawdę świetne zdjęcia. To oczywiście moje subiektywne odczucie, ale mam wrażenie, że sporo oglądających się ze mną zgodzi - mianowicie zdjęcia z filmu znacznie różnią się od panoram Tatr w HD, czy w 32 bitach itp. - nadrabiają klimatem i widać w nich pasję i miłość do gór, oraz to, że autorzy poświęcili tym górom całe życie i znają je od podszewki. Gratuluję obu Panom i pozdrawiam :)
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież