Log in
    

Przegląd Filmów Górskich w Lądku Zdroju - Ludzie, historie i program

Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Do przeglądu zostało kilka dni, zaczynamy już 20 września i aż do niedzieli 25-go warto do nas przyjechać! W miasteczku przeglądowym pojawią się ludzie gór: będą trudne tematy, zapierające dech filmy, zdjęcia z najdalszych zakątków świata. Spotkacie gości pozytywnie zakręconych, choćby takich, którzy zabierają 2-letnie dzieci do Afryki, wspinają się przy 30-stopniowych mrozach czy zjeżdżają na nartach w Himalajach.

Wreszcie, co rzadko się zdarza, będzie okazja do rozmów na kontrowersyjne tematy, min. o aferze wokół przejścia drogi Golden Lunacy z samymi autorami, oraz o zamknięciu doliny Baksan w Rosji i wyłączeniu szczytu Elbrusa z turystyki z powodu niepokojów uznanych za rosyjskie władze za „terrorystyczne”. Poznacie zawodników, którzy po górach biegają, a nie chodzą i będziecie mogli wyjść z nimi na trening, a na koniec dostaniecie szansę wygrania wyprawy w Himalaje. Serio!

Przegląd filmów górskich

Ludzie XVI Przeglądu Filmów Górskich

Dariusz Załuski

Darek Załuski - zdobywca K2 pokaże zdjęcia, filmy i opowie o zimnie w Himalajach w sierpniu 2011 roku.

alt

Ola Dzik - pierwsza Polka z tytułem Śnieżnej Pantery i Gasherbrumem II na koncie. Zobaczycie zdjęcia, posłuchacie relacji i spotkacie się z nią przy rozmowach o życiu.

Davo Karnicar

Davo Karnicar - pierwszy człowiek, który zjechał na nartach z Mt. Everestu bez odpinania nart na całej trasie do bazy. Pokaże swój film „7 Summits” o zdobyciu Korony Ziemi i zjechaniu z tych szczytów na dwóch deskach.

Nikolay Shustrov

Nikolay Shustrov - organizator biegu na najwyższy szczyt Kaukazu „Elbrus Race”. Powie jak się biega i jeździ na nartach w Rosji, i dlaczego gdy rząd na Kremlu walczy z „terrorystami”, on nie może organizować zawodów w dolinie Baksan…

David Kaszlikowski i Eliza Kubarska - autorzy wielu ekstremalnych dróg wspinaczkowych, oprócz diaporam i slajdów, będą odpowiadać na pytania i wątpliwości dotyczące przejścia „Golden Lunacy”.

Olga Morawska - żona śp.Piotra Morawskiego, autorka kilku książek, mama dwóch synów. Spotkanie z nią będzie poświęcone sile życia po życiu i opowieściom jak to jest czekać na człowieka gór.

Marcin Świerc i Piotr Hercog - rekordziści Biegu Rzeźnika, członkowie Salomon Suunto Team. Codziennie rano będzie można pobiegać w ich towarzystwie, w sobotę wystartować w zawodach Lądek Trail Running, a w przerwach porozmawiać o treningach i wszystkich niedogodnościach z tym związanych.

Anna Czerwińska - niestrudzona himalaistka, opowie min. o zdobywaniu szczytu K2 ćwierć wieku temu.

Leszek Talko i Monika Piątkowska - znani dziennikarze, u nas goście „Króliczka Wędrowniczka”, opowiedzą i pokażą jak podróżuje się nawet po egzotycznym świecie z małymi dziećmi.

Anna Milewska - aktorka, dobra dusza Przeglądu, żona śp. Andrzeja Zawady.

Krzysztof Wielicki , Ryszard Pawłowski, Piotr Pustelnik - himalaiści, nieoficjalnie goście Przeglądu. Można będzie z nimi porozmawiać w kuluarach, prywatnie i na luzie. Jeśli tylko ich odnajdziecie…

Żyjący uczestnicy wyprawy w Karakorum z 1971 na Kyunang Chhish 7852m npm. Spotkanie poświęcone tamtym niesamowitym ludziom i ich osiągnięciom.

A także wielu innych, ciekawych gości i wspaniała publiczność. Bądźcie z nami, nie pożałujecie!

Program przeglądu

Wtorek

kiedy

gdzie

program

14:00 - 15:00

Stawy Biskupie

biegam z mistrzem: Piotr Hercog

15:30 - 17:00

kinoteatr

blok filmów konkursowych:

"Parenthese a 8000" (Francja)- 33"

"People of the White H0use" (Polska) - 27"

"Far Away" (Bułgaria) - 20"

17:30 - 19:00

kinoteatr

blok filmów konkursowych

"Single handed" (Wielka Brytania) - 20'

"Kukuczka" (Polska) - 45'

"Górskie Spływy" (Polska) - 15'

19:30 - 21:00

kinoteatr

"180 South" (USA) - 84'

21:00 - 22:00

klub Przeglądowy

filmy Tomasza Banasiewicza "Banana":

"Jak nie zdobyłem Fitz Roy'a"

"Roraima - okruchy zaginionego świata"

"Tam"

"Spadając"

"Rządza"

21:30 - 00:00

klub Przeglądowy

Górska Impreza Integracyjna

     

* - wstęp wolny

 

KW - Króliczek Wędrowniczek

   

MI - Montana Incognita

Środa

Kiedy

gdzie

Program

10:00 - 10:45

Stawy Biskupie

biegam z mistrzem: Marcin Świerc

11:00 - 12:30

kinoteatr

blok filmów konkursowych:

"The Pinnacle" (Wielka Brytania)- 45"

"Schizofrenix" (Polska)- 28"

"Camuni" (Włochy) - 5"

13:00 - 14:30

kinoteatr

blok filmów konkursowych:

"Out of the Shadows" (Kanada) - 58'

"Łukiem Karpat Na Rower Zapakowani" (Polska) - 13'

"Arabika 2010" (Polska) - 10'

15:30 - 17:30

kinoteatr

blok Reel Rock Tour 2010:

"The Hulk"

"First Round First Minute"

"Fly or Die"

"Down and Out and Under"

"The Hardest Moves"

"The Swiss Machine"

18:00 - 20:00

kinoteatr

Blok filmów konkursowych:

"Dolpo Tulku" (Niemcy)- 101"

19:45 - 20:15

kawiarnia Maleńka

wernisaż wystawy "Górski spacer w dolinie zadumy"

20:30 - 22:00

kinoteatr

blok filmów konkursowych:

"Le cheval de l'Everest" (Francja) - 53"

"Little Big Walling in Madagascar" (Wielka Brytania) - 17"

"Tam gdzie powstaje pustynia" (Polska)- 10"

21:00 - 02:00

klub przeglądowy

Górska Impreza Integracyjna

21:00 - 23:30

kawiarnia Maleńka

Filmy Darka Załuskiego:

"Przypadki pani Ani" - 21'

"Zimowa loteria - Makalu" - 25'

* - wstęp wolny

 

KW - Króliczek Wędrowniczek

   

MI - Montana Incognita

Czwartek

Kiedy

gdzie

Co

08:00 - 08:45

Stawy Biskupie

biegam z mistrzem: Piotr Hercog

'09:00

Amfiteatr

zbiórka wyprawy off-road na Borówkową Górę

09:00 - 10:30

klub kuracjusza

blok filmów konkursowych:

"Szkoła bez barier" - 9"

"A prayer for the Windhorse" - 73"

10:30 - 12:00

kinoteatr

blok filmów konkursowych

"Długi Marsz 70 lat później" (Polska) - 60'

"Single Handed" (W. Brytania) - 20'

11:00 - 12:30

klub kuracjusza

Blok filmów konkursowych:

"Ratunek nadchodzi z nieba" - 54"

"Fjord" - 24"

12:30 - 14:00

kinoteatr

blok filmów konkursowych:

"Z kamerą wśród zwierząt" (Polska) - 35'

"Dach Europy - dobrze mieć marzenia" (Polska) 29'

"Trzynasty raz na Spitzbergenie" (Polska) - 14'

13:00 - 14:30

klub kuracjusza

Marsz Śledzia

Marsz Neandertala

Walk of the World de 4 daagse

14:30 - 16:30

kinoteatr

Long Walk Plus Expedition

film "Długi Marsz 70 lat później"

15:00 - 16:00

Galeria Muzealna, Rynek *

wernisaż wystawy "Everest Zimą. 30 lecie I zimowej wyprawy

16:30 - 18:00

klub kuracjusza

slajdy MI: Góry Wirunga

17:00 - 20:00

Stawy Biskupie

koncert rockowy

18:00 - 20:00

kinoteatr

uroczyste otwarcie

oraz prezentacja filmu "Kukuczka"

20:00 - 21:00

kinoteatr

wernisaż wystawy "Karakorum 1971. Kyunang Chhish 7852 m n.p.m"

21:00 - 23:00

kawiarnia maleńka

filmy dekady:

"Walking o the moon" (Polska) - 37'

"Extreme Tower" (Rosja) - 21'

"Ganek" (Polska) - 22'

"Triumph and Tragedy on Firecracer Hill" (USA) - 9'

"Camanchaca" - 26'

21:00 - 22:00

klub Przeglądowy *

slajdy "Hela w opałach"

22:00 - 04:00

klub Przeglądowy *

Górska Impreza Integracyjna

'22:30

klub Przeglądowy *

koncert Back Door

* - wstęp wolny

 

KW - Króliczek Wędrowniczek

   

MI - Montana Incognita

Piątek

Kiedy

gdzie

Program

08:00 - 08:45

Stawy Biskupie

biegam z mistrzem: Miłosz Szcześniewski

'09:00

Amfiteatr

zbiórka uczestników raftingu

10:00 - 12:00

kinoteatr

Blok filmów konkursowych:

"Dolpo Tulku" (Niemcy)- 101"

10:00 - 12:00

Klub Kuracjusza

film "Zjazd" - 92'

12:30 - 14:00

Klub Kuracjusza

blok filmów konkursowych:

"Out of the Shadows" (Kanada) - 58'

"Łukiem Karpat Na Rower Zapakowani" (Polska) - 13'

"Arabika 2010" (Polska) - 10'

13:00 - 14:30

kinoteatr

Blok filmów konkursowych:

"Trou de Fer" (Słowacja)- 54"

"Górskie spływy" - (Polska) - 14'

"Who are you... really?" (USA) - 9'

13:30 - 14:30

kawiarnia Toch*

warsztaty Trail.pl

14:30 - 16:00

klub kuracjusza

slajdy KW: "Łomatko Łoman"

15:00 - 16:30

kinoteatr

blok filmów konkursowych:

"Dach Europy - dobrze mieć marzenie" - (Polska) - 29'

"Z kamerą wśród zwierząt" (Polska) - 29'

"Wyprawa do wnętrza Arktyki" (Polska) - 14'

15:30 - 17:00

Klub Przeglądowy

Warsztaty: Medycyna Wysokogórska

'16:15

Aleja Modrzewiowa *

wernisaż wystawy Karoliny Szamborskiej

"Łomatko Łoman"

16:30 - 18:00

klub kuracjusza

slajdy KW: "Namibia - 9000 km afrykańskiej przygody"

17:00 - 20:00

Stawy Biskupie*

Koncert pt.: "Karczma Piwna" - gra kapela biesiadna o nazwie "100%" z Wrocławia

17:00 - 18:30

Kinoteatr

Mieczysław Bieniek

"„Z Hajerem na kraj Indii”

18:30 - 20:00

klub kuracjusza

KW: "Hop!... Around Nowa Zelandia

19:00 - 21:00

kinoteatr

Davo Karnicar - 7 summit

20:00 - 21:00

klub przeglądowy

Filmy Darka Załuskiego:

"Przypadki pani Ani" - 21'

"Zimowa loteria - Makalu" - 25'

21:00 - 00:00

kawiarnia Maleńka*

najlepsze filmy z zeszłego roku:

"Co się wydarzyło na wyspie Pam" - 65'

"Jaskinia Jack Daniels" - 13'

"Asgard Project" - 65'

"Cartensz - The Seven Summit" - 45'

"Matrix Reloaded" -

"Historia Drytoolingu" - 5'

'21:15 - 21:45

"Wojciech"*

wernisaż wystawy Marka Arcimowicz

'21:30

Amfiteatr*

koncert Heebie Jeebies

21:30 - 23:00

klub kuracjusza

Warsztaty KW: Rodzinne Podróżowanie

22:00 - 23:00

Cafe Toch

Ola Dzik - rozmowy o życiu

22:00 - 00:30

kinoteatr

film "Niepokonani" (USA)  - 133'

22:30 - 04:00

klub przeglądowy*

Górska Impreza Integracyjna

23:30 - 01:00

klub kuracjusza

MI: Himachal Pradesh - na styku kultur

01:00 - 02:30

kinoteatr

"Człowiek Który zjechał z Everestu"

* - wstęp wolny

 

KW - Króliczek Wędrowniczek

   

MI - Montana Incognita

Sobota

kiedy

gdzie

program

08:00 - 08:45

Stawy Biskupie

biegam z mistrzem: Magda Bartosiewicz

09:00 - 10:30

kinoteatr

blok filmów konkursowych:

"Le cheval de l'Everest" (Francja) - 53"

"Little Big Walling in Madagascar" (Wielka Brytania) - 17"

"Tam gdzie powstaje pustynia" (Polska)- 10"

09:30 - 11:00

klub kuracjusza

slajdy KW: Babycamino - Od wietrznego

Cabo Da Roca po ciszę Bajkału

10:00 - 11:30

kawiarnia zdrojowa

slajdy MI: Afganistan - powrót po 33 latach

10:30 - 17:00

park zdrojowy

Slack-line dla wszystkich

11:00 - 12:30

kinoteatr

blok filmów konkursowych:

"Parenthese a 8000" (Francja)- 33"

"People of the White Hause" (Polska) - 27"

"Far Away" (Bułgaria) - 20"

11:30 - 13:00

klub kuracjusza

Elbrus Race - Nickolay Shustrov

'12:00

Stawy Biskupie

start zawodów Lądek Trail

12:00 - 13:00

Przedszkole Przeglądowe

slajdy dla dzieci: Susły, świstaki i inne zwierzaki

12:00 - 14:00

kawiarnia zdrojowa

Long Walk PLUS expedition - relacja

film "Długi Marsz 70 lat później"

'13:00

Stawy Biskupie

spodziewany pierwszy zawodnik Lądek Trail

13:00 - 16:00

Stawy Biskupie

impreza muzyczna dla dzieci

13:00 - 14:30

kinoteatr

blok filmów konkursowych:

"The Pinnacle" (Wielka Brytania)- 45"

"Schizofrenix" (Polska)- 28"

"Camuni" (Włochy) - 5"

13:30 - 15:00

klub kuracjusza

slajdy KW: 3000 mil do Maroka

14:30 - 16:00

kawiarnia zdrojowa

Z Górami w tle - Olga Morawska

15:00 - 17:00

kinoteatr

40 lecie wyprawy na Kyunang Kisch

16:00 - 17:00

amfiteatr

dekoracja Lądek Trial

16:00 - 17:30

klub kuracjusza

KW: Talki w Podróży

16:30 - 17:30

Klub Przeglądowy

spotkanie z zespołem Suunto Salomon

16:30 - 18:00

Kawiarnia Zdrojowa

blok filmów konkursowych:

"Szkoła bez barier" - 9"

"A prayer for the Windhorse" - 73"

17:00 - 20:00

Stawy Biskupie

 Koncert Bluesowy - "Analog XM"

17:30 - 19:00

kinoteatr

Anna Czerwińska K2 1986 - 25 lat

18:00 - 18:45

Klub Przeglądowy

Mietek Bieniek - podpisywanie książki

18:00 - 19:30

klub kuracjusza

slajdy KW: Pierwsze Kroki w Yosemite

19:00 - 21:00

kawiarnia Toch

Kino Jaskiniowe

19:30 - 21:30

kinoteatr

Darek Załuski -

International K2 North Pillar Expedition 2011

20:00 - 21:00

Klub Przeglądowy

filmy Tomasza Banasiewicza "Banana":

"Jak nie zdobyłem Fitz Roy'a" - 10'

"Roraima - okruchy zaginionego świata" - 10'

"Tam" - 20'

"Spadając" - 5'

"Rządza" - 9'

21:00 - 22:30

amfiteatr

Diaporama "Niemożliwe wyprawy"

21:00 - 23:30

kawiarnia Maleńka

Solidne kino brytyjskie:

Last great problems:The Groove - 20’

The Rapsody 3 - 10’

The Walk of Life - 21’

To the Rainbow - 15’

Welsh Connection - 75’

21:30 - 22:30

klub kuracjusza

Warsztaty KW: Górskie Wędrowki z dziećmi

22:00 - 23:30

kinoteatr

film "180 South" (USA) -

22:30 - 04:00

Klub Przeglądowy

Górska Impreza Integracyjna

22:30 - 23:30

Klub Przeglądowy

Mountain Stand-Up:

Tomasz Banasiewicz

Open Mic

23:00 - 01:00

klub kuracjusza

slajdy MI: W skalach i lodach Kanady - Yukon

00:30 - 01:30

Klub Przeglądowy

koncert zespołu Kariera

* - wstęp wolny

 

KW - Króliczek Wędrowniczek

   

MI - Montana Incognita

Niedziela

Kiedy

gdzie

Program

08:00 - 08:45

Stawy Biskupie

biegam z mistrzem: Marcin Świerc

09:00 - 10:30

kinoteatr

Blok filmów konkursowych:

"Ratunek nadchodzi z nieba" - 54"

"Fjord" - 24"

09:30 - 11:00

klub kuracjusza

slajdy KW: Mały Tybet z małym dzieckiem

'09:45

amfiteatr

odprawa a następnie start do Gry Miejskiej

o wyprawę w Himalaje z GoEverest.pl

'10:00

Stawy Biskupie

koncert "Przebudzenie na trąbce"

10:00 - 11:30

kawiarnia zdrojowa

Kaszlikowski i Kubarska o życiu

10:30 - 17:00

park zdrojowy

Slack-line dla wszystkich

11:00 - 12:30

kinoteatr

Blok filmów konkursowych:

"Trou de Fer" (Słowacja)- 54;

"Górskie spływy" (Polska) - 14'

"Who are you... really?" (USA) - 9'

11:30 - 13:00

klub kuracjusza

Śnieżna Pantera w wersji Speed

11:30 - 12:30

Przedszkole Przeglądowe

slajdy dla dzieci: Namibia - przez pustynię i busz

12:00 - 13:30

kawiarnia zdrojowa

Aleksandra Dzik

Ternua Female Team – Gasherbrums 2011

13:00 - 14:45

kinoteatr

Filmy Reel Rock Tour 2011:

"Origins: Obe & Ashima"

"Race for the nose"

"Sketchy Andy"

"Ice Revolution"

"Project Dawn Wall"

"Cold"

13:30 - 15:00

klub kuracjusza

slajdy KW: Junan - na południe od chmur

14:00 - 15:30

kawiarnia zdrojowa

slajdy MI: Syberia wokół Bajkału

14:30 - 15:30

Cafe Toch

warsztaty Trail.pl

15:30 - 17:00

kinoteatr

David Kaszlikowski, Eliza Kubarska

diaporama "Tropiki i Pustynie"

15:30 - 17:00

klub kuracjusza

slajdy KW: Ferie na Równiku

16:00 - 17:30

kawiarnia zdrojowa

slajdy MI: Patagonia - droga na Południe

17:30 - 19:30

kinoteatr

zakończenie XVI. PFG

prezentacje nagrodzonych filmów

21:00 - ?

klub przeglądowy

After Party

21:30 - 23:00

kawiarnia maleńka

filmy XVI. Przeglądu

* - wstęp wolny

 

KW - Króliczek Wędrowniczek

   

MI - Montana Incognita

www.przeglad.ladek.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież