Log in
    

Coraz mniej czasu na zgłaszanie obrazów do Konkursu Filmu Polskiego na 10. Krakowskim Festiwalu Górskim

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

10. Krakowski Festiwal Górski to trzy dni pokazów najlepszych filmów o tematyce górskiej z całego świata. Odbędzie się także Konkurs Filmu Polskiego o Grand Prix KFG 2012, do którego zaproszeni są wszyscy rodzimi twórcy. Termin zgłaszania obrazów do konkursu mija 12 listopada.

W tym roku Krakowski Festiwal Górski obchodzić będzie jubileusz dziesięciolecia. 10. edycja odbędzie się w dniach 7-9 grudnia, tradycyjnie gościny udzieli nam Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Na scenie Krakowskiego Festiwalu Górskiego wystąpi światowa i polska czołówka himalaistów, wspinaczy wielkościanowych i sportowych, odbędzie się szereg prelekcji i warsztatów, a także Mistrzostwa Polski w Boulderingu. Festiwalowymi gośćmi będą m.in. Steve House oraz Hansjörg Auer.

KFG to także trzy dni pokazów najlepszych filmów górskich z całego świata. Nie zabraknie również polskich produkcji, które będą walczyć o Grand Prix KFG 2012 w Konkursie Filmu Polskiego.

Konkurs Filmu Polskiego jest szansą na artystyczny debiut, zaprezentowanie własnej twórczości szerszej publice i, co szczególnie istotne, na konfrontację początkujących filmowców z uznanymi twórcami.

Serdecznie zapraszamy naszych rodzimych twórców do zgłaszania swoich produkcji do udziału w Konkursie Filmu Polskiego. Termin nadsyłania filmów mija 12 listopada br., informacja o zakwalifikowanych obrazach podana zostanie 21 listopada*.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, dodatkowo dwie wybrane polskie produkcje wezmą udział w Międzynarodowym Konkursie Filmowym.

W tym roku zostanie także ufundowana specjalna, dodatkowa nagroda dla najlepszego polskiego filmu stricte wspinaczkowego. Poza tym, dwa filmy polskie wybrane do konkursu międzynarodowego będą mogły wystartować również w Konkursie Filmu Polskiego (w ubiegłym roku takiej szansy nie miały).

 

W poprzednich latach laureatami Konkursu Filmu Polskiego byli:

  • 2004 - Na Krawędzi, reż. Aleksander Dębski, Michał Zieliński

  • 2005 – Praszczur, reż. Mirosław Dembiński

  • 2006 - Grand Prix nie przyznano.

  • 2007 - Ścieżka góry, reż. Marek Kłosowicz

  • 2008 - Annapurna na lekko, reż. Dariusz Załuski

  • 2009 - The White House, reż. Łukasz Gabryelski

  • 2010 - Co się wydarzyło na wyspie Pam, reż. Eliza Kubarska

  • 2011 - Nagrody nie przyznano

Regulamin tegorocznego konkursu można znaleźć stronie organizatora, www.kfg.pl.

Dorota Dubicka/KFG

***

*Prosimy o pobranie ze strony www.kfg.pl formularza zgłoszeniowego i po wydrukowaniu przesłanie go faxem (012 422-21-76) lub wraz z filmem na poniższy adres. Termin nadsyłania filmów upływa 12 listopada 2012 r. Sugerujemy również przesyłanie filmów - zwłaszcza w ostatnim okresie - za pomocą przesyłek kurierskich.

Informacja o zakwalifikowanych do konkursu filmach zostanie ogłoszona najpóźniej do 21 listopada 2012 r.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt mailowy lub tel. 600 356 626.

Adres:

Navigator

Krakowski Festiwal Górski

ul. Grzegórzecka 69/13

31-559 Kraków

Więcej informacji o festiwalu znajduje się na stronie: www.kfg.pl

10. Krakowski Festiwal Górski

7-9 grudnia 2012 roku

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

ul. Rakowicka 27
Pawilon Dydaktyczno-Sportowy

www.kfg.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież