Trytool 2016 – informacje praktyczne

 

Trytool 2016 już jutro! Poniżej kilka informacji praktycznych, które niewątpliwie ułatwią Wam orientację podczas jutrzejszej imprezy.

TryTool2016 WEB

PROGRAM

Startujemy już o 7:45! Wtedy rozpocznie się rejestracja zawodników w biurze imprezy. O 8:00 rozpocznie się rejestracja na warsztaty, natomiast o 9:00 wystartują dobrze Wam znane, trytoolowe atrakcje – tyrolka oraz wspinaczkowe ABC. Dokładny program imprezy poniżej:

DOJAZD

Skorzystajcie proszę z mapki sytuacyjnej (https://www.google.com/maps/d/edit?mid=zxvL55KG8rVc.kfZt7D4ewLxo).

Ci z Was którzy przybędą na Trytool autobusem lub tramwajem, muszą dostać się na przystanek Kapelanka (zaplanowanie podróży umożliwi Wam portal http://krakow.jakdojade.pl). Stamtąd pójdziecie do końca ul. Twardowskiego, aż do charakterystycznej, asfaltowej pętli. Tam zobaczycie oznakowanie prowadzące do biura zawodów.

Zmotoryzowanym najlepiej będzie zaparkować na ul. Twardowskiego. Możecie też podjechać od strony ul. Pychowickiej i pozostawić samochód wzdłuż ul. Wyłom. Nie wjeżdżajcie proszę i nie parkujcie samochodów za znakami zakazów wjazdu – może się to skończyć mandatem od Straży Miejskiej, a także możecie w ten sposób zastawić przejazd dla samochodów technicznych imprezy.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ

Jeżeli będziecie chcieli skorzystać z sektora ABC – zabierzcie ze sobą w miarę dostępności:

 

 

Jeżeli nie macie sprzętu – nie przejmujcie się, na miejscu jakoś Was ubierzemy i zaopatrzymy ￿.

BEZPIECZEŃSTWO

Trytool odbywa się na terenie Zakrzówka – nieczynnego kamieniołomu, gdzie litość skały dalece odbiega od tego, co znamy np. z dolinek podkrakowskich. Jeżeli nie będziecie się akurat wspinać / asekurować, nie podchodźcie bezpośrednio pod ściany, a zmagania zawodników obserwujcie z bezpiecznej odległości. Jeżeli będziecie musieli podejść bliżej ściany / osó wspinających się – bezwzględnie noście na głowie kask.

To tyle. W razie jakichkolwiek wątpliwości - obecni na miejscu organizatorzy chętnie odpowiedzą na Wasze pytania. Do zobaczenia jutro!

Tymczasem – kilka słów o sobotnich warsztatach i osobach prowadzących.

Już od 9 rano Jasiek Kuczera (Instruktor Wspinaczki Wysokogórskiej PZA, hardrock-wspinanie.pl, KW Kraków) zapozna Was ze sprzętem używanym podczas wspinaczki i turystyki zimowej (ABC zimowe – prezentacja sprzętu). Dowiecie się również w jaki sposób ten sprzęt wyskorzystywać – podczas warsztatu „Bezpieczne poruszanie się w terenie górskim zimą” Jasiek opowie o jego zastosowaniach, a także poruszaniu się z lotną i związaną z tym asekuracją. Cykl warsztatów Jaśka zwieńczy poradnik „Jak przygotować się do trudnej drogi zimowej” – tutaj usłyszymy o tym, co spakować ze sobą do plecaka (w tym na wypadek nieprzewidzianego noclegu gdzieś daleko od schroniska), w jaki sposób ocenić pogodę i warunki, oraz jakiego sprzętu asekuracyjnego być może przyjdzie nam użyć.

warsztaty trytool 

A tak było w zeszłym roku. Fot. Ola Tyrna

Kolejny blok warsztatów wspinaczkowych, w bliskiej kooperacji z Jaśkiem, poprowadzi Damian Granowski (drytooling.com.pl, KW Kraków). Najpierw Damian zaprezentuje, na czym w ogóle ten cały drytooling polega i jak to powinno wyglądać – w zakresie podstawowym (ABC wspinaczki zimą – pokaz praktyczny) oraz rozszerzonym (Drytooling – pokaz praktyczny). Jak przystało na jednego z najmocniejszych drytoolowców nad Wisłą, Damian podzieli się swoimi patentami na wysoką formę i żelazny biceps – także przy zastosowaniu specjalnie na tę okazję przygotowanego trenażera (Trening drytoolowy). Oprócz tego, do spółki z Jaśkiem Kuczerą, Damian pokaże nam podstawowe techniki sprzętowe mające zastosowanie we wspinaczce lodowej – wkręcanie śrub lodowych, wiercenie Abałakowów oraz poprawne wbijanie dziabek i raków.

Nie samym wspinaniem jednak człowiek żyje – dlatego też przygotowaliśmy dla Was porcję wiedzy, która przyda się również turystom „z buta”, skiturowcom, a nawet tym, którzy po górach chodzą wyłącznie latem. Tomek Pawłowski (instruktor sportu, ratownik górski, KW Kraków) opowie o zastosowaniu lawinowego ABC – będziecie mieć również okazję sprawdzić, jak działają detektory w praktyce. Ratownicy GOPR opowiedzą o tym, co powinna zawierać apteczka na wyjazd w góry oraz przeprowadzą warsztaty z zakresu pierwszej pomocy, a Maciek Chmielecki (KW Kraków) podzieli się z Wami swoimi patentami na odżywianie w górach – dowiecie się na czym gotować, co gotować, co zabrać ze sobą w ścianę oraz jak uniknąć odwodnienia.

To chyba tyle – poniżej dokładny program imprezy. Do zobaczenia w sobotę!

program

Michał Kajtoch

Klub Wysokogórski Kraków

Powiązane artykuły