Log in
    

Wsparcie finansowe dla rodziny Wojtka Kozuba

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Informujemy, że Zarząd Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki  postanowił przeznaczyć kwotę 10 tys. zł tytułem zapomogi dla rodziny Wojtka Kozuba.

Jednocześnie apelujemy o wpłaty darowizn  na konto Fundacji, mających na celu wsparcie finansowe rodziny Wojtka -jego żony Pauliny i córeczki Natalii.

Wpłaty te można przekazywać podając jako cel: "Wojciech Kozub" na nr konta  Fundacji
w Banku Millenium: 04 1160 2202 0000 0000 5515 5611.

Nadmieniamy, że darowizny można odliczyć od podstawy opodatkowania.

alt

Zarząd Fundacji Kukuczki

Wojciech Kozub poniósł śmierć 6 lipca, w lawinie kamiennej na Mont Blanc. Był wybitnym wspinaczem, instruktorem i przewodnikiem tatrzańskim.

Wojtek wraz trójką innych wspinaczy schodził drogą normalną z Mont Blanc. Ich celem było schronisko Tete Rousse (3167 m). Niestety około godziny 11-tej w Grand Couloir (Couloir du Gouter) runęła kamienna lawina. Wojtek zginął na miejscu, jeden ze wspinaczy został ranny. Grand Couloir jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na drodze normalnej na Mont Blanc.

Wojtek Kozub miał 30 lat. Był członkiem KW Kraków, instruktorem wspinaczki sportowej, przewodnikiem tatrzańskim z AKPT Kraków. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt przejść górskich, tak letnich, jak i zimowych. Działał w Karakorum, Hindukuszu, Pamirze, Pamiro-Ałaju, Himalajach, Kaukazie, Alpach i Tatrach.
 
Był wybitnym i jednym z najbardziej wyróżniających się wspinaczy górskich młodego pokolenia.
Ostatnio Wojtek rozpoczął kurs instruktora wspinaczki wysokogórskiej. Był również zaangażowany w projekt Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015 oraz beneficjentem funduszu Zawady.

Patrycja Konopka
Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki
kom. 603 501 724

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież