Log in
    

Nowe Władze PZA! Oraz nowi kandydaci na kurs instruktora wspinaczki wysokogórskiej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

pza2W miniony weekend odbył się XIII Walny Zjazd Delegatów Polskiego Związku Alpinizmu. Jedną z najważniejszych decyzji Zjazdu był wybór nowych władz, które będą kierować Związkiem w kadencji 2010-2013.

Jedną z ostatnich spraw jaką zajęła się Komisja Szkolenia Wspinaczki Skalnej i Wysokogórskiej była decyzja o przyjęciu na kurs instruktora sportu o specjalizacji wspinaczka wysokogórska.

Skład Zarząd

Janusz Onyszkiewicz - prezes
Maciej Ciesielski
Mateusz Golicz
Marcin Kaczkan
Paweł Lulek
Marek Łukaszewski
Adrian Sinkiewicz
Jacek Trzemżalski
Danuta Wach
Marek Wierzbowski
Piotr Xięski
Marcin Zwoliński

Komisji Rewizyjna

Marek Janas
Marek Kaliciński
Janusz Jacek Krukowski
Jerzy Tillak
Ryszard Urbanik

Sąd Koleżeński

Zofia Chruściel
Marek Grochowski
Rafał Kardaś
Ryszard Kowalewski
Hanna Wiktorowska

Jedną z ostatnich spraw jaką zajęła się Komisja Szkolenia Wspinaczki Skalnej i Wysokogórskiej była decyzja o przyjęciu na kurs instruktora sportu o specjalizacji wspinaczka wysokogórska.

Po ogłoszeniu naboru, do KSWSiW spłynęło 32 aplikacje, w tym 1 po terminie.
Komisja po dyskusji postanowiła przyjąć na kurs następujące osoby:

1. Łukasz Depta
2. Bogusław Fic
3. Miłosz Jodłowski
4. Michał Kajca
5. Wojciech Kozub
6. Jan Kuczera
7. Jarek Liwacz
8. Jarosław Mazur
9 . Łukasz Muller
10. Rafał Pietrasiak
11. Tomasz Polok
12. Adam Pustelnik
13. Bartosz Sokołowski
14. Piotr Sztaba
15. Piotr Wolski
16. Dariusz Wójcicki
17. Michał Ziółkowski

Ponadto w kursie - bez egzaminu - uczestniczyć będzie Paweł Grenda, który zakwalifikował się i brał udział w zajęciach kursu w 2008 roku, a zrezygnował z powodów zdrowotnych.

Wymienione poniżej osoby nie zostały zakwalifikowane na kurs:

1. Jacek Kierzkowski
2. Grzegorz Kletschka
3. Krzysztof Rychlik
4. Piotr Sawicki
5. Jakub Wrona
6. Dariusz Żurek
7. Maciej Bajgrowicz
8. Sławomir Bączek
9. Jakub Dabrowski
10. Maciej Kubera
11. Paweł Mielnikow
12. Grzegorz Mróz
13. Jerzy Rostafiński
14. Tomasz Szpor
15. Joanna Zając


Osoby, które nie zostały zakwalifikowane, a które chciałyby w przyszłości ponownie spróbować swoich sił Komisja Szkolenia Wspinaczki Skalnej i Wysokogórskiej namawia rozwijanie swoich umiejętności w kierunku tradycyjnie rozumianego alpinizmu.

Pierwsze zajęcia, na których odbędzie się egzamin z zakresu:

* znajomości topografii Tatr Polskich, ze szczególnym uwzględnieniem polskiej części Tatr Wysokich,
* umiejętności poruszania się i dobrej orientacji w terenie bez wyznaczonych szlaków,
* znajomości technik linowych i asekuracji,
* umiejętności wspinaczki w terenie mikstowym, lodowym oraz skalnym zimą.

odbędą się 17–19 grudnia 2010, na Hali Gąsienicowej. Szczegółowe informacje zostaną rozesłane na adresy mailowe przyjętych kandydatów.
Źródło: pza.org.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież