Log in
    

Broad Peak zimą - zejście

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jak sie dowiadujemy ze strony projektu Polski Himalaizm Zimowy zejście po udanym zdobyciu szczytu nie jest łatwe. Artur Małek i Adam Bielecki zeszli do obozu IV na wysokości 7400 m zaś Tomasz Kowalski i Maciej Berbeka biwakują na przełęczy 7900 m bez namiotu.
Karim Hayyat jest w obozie II. Z bazy wychodzą do góry Shaheen Baig i Amin Ullah, których zadaniem będzie dotarcie do schodzących i pomoc w ich zejściu do bazy lub likwidacja obozów.

Droga klasyczna na Broad Peak. Fot. polskihimalaizmzimowy.plArtur Hajzer

Wyprawa odbywa się w ramach programu "Polski Himalaizm zimowy 2010 - 2015", który patronatem honorowym objął Pan Bronisław Komorowski Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, wspieranego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a sponsorem generalnym programu i wyprawy jest PKN Orlen S.A.

 

Komentarze   

0 #1 shakir 2013-03-06 10:19
Z informacji przekazanej przez Artura Hajzera do tvn24 wynika, że od rana niema kontaktu zarówno z Kowalskim jak i Berbeką. Maciej miał podobno zacząć zejście poniżej 7900, niestety Karim Hayyat, który dotarł do wysokości 7700/7800 nie natrafił na niego, nie udało mu się również nawiązać łączności zarówno radiowej jak i wzrokowej z żadnym z dwójki.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież