Log in
    

Reklama - pod menu głównym, strona główna

Nowy rejon lodowy na Alasce

Ryan Johnson i Jason Nelson odbyli tripa wspinaczkowego na Alaskę, gdzie pociągneli kilka dużych, pięknych nowych lodowych lini w prawdopodobnie dziewiczym terenie na południe od Juneau. Chłopaki dolecieli helikopterem do Bart Lake i zrobili 3 nowe drogi w ciągu 2,5 dnia.

Pierwszym był Large Marge (WI4-), 200 metrowy rozgrzewka po przylocie. Następny lód to już właściwy wspin, Pin-Up Girl (WI5, 250m), z krótkim podejściem prowadzącym do lodowej kolumny.

Pin-Up Girl lodospad na Alasce

Pin-Up Girl. Fot. Ryan Johnson

"Mieliśmy zbyt dużo celów, a za mało Czasu". Z piękną pogodą i optymalnym warunem, zdecydowali się na masywny ciek lodu ponad ich obozem. "Wspinaczka była o wiele poważniejsza, bardziej pionowa i czujna, niż wszystko co mogliśmy sobie wyobrazić. Najdłuższy kawał czystego lodu jaki kiedykolwiek widziałem.". Po 6 wyciągach prawie pionowego lodu, osiągneli top Milagro de Plata (WI6, 300 metrów).

Milagro de Plana. LJuneau. Lodospad WI6 na Alasce

Milagro De Plata. Fot. Ryan Johnson

"Oczywiście mieliśmy problemy ze zjazdami w totalnej ciemności, ale dotarliśmy do obozu na parę shotów tequili ;)". Obudziliśmy się następnego dnia z zamiarem zrobienia paru lekkich dróg, lecz byliśmy zbyt zrypani po prawie 3 dniach wspinania (nie po tequili).

Źródło: climbing.com

  • Damian

Spray On WI 10?

Will Gadd i Tim Emmett poprowadzili nową 30 metrową drogę lodową w 45-stopniowym przewieszeniu!

  • Damian

Goryonline.com

Źródła nie znaleziono