Log in
    

Kalendarz - faq

Tak jak się umawialiśmy kalendarz jest zrobiony i działa na 90% zgodnie z moimi oczekiwaniami (poza paroma pierdołami, których na razie nie mogę zrobić, a które są pierdołami i nie będę przez nie zarywał nocy ;).

Napiszę wam mniej więcej dlaczego powstał, zalety, wady, oraz opiszę jak należy zamieszczać w nim informacje. Na czerwono zaznaczyłem ważne rzeczy

Info

Po co powstał:

Usprawnienie obiegu informacji, oraz podliczanie godzin przepracowanych

Dodatkowo w kalendarzu postaramy się wspólnymi siłami wrzucić mnóstwo informacji przydatnych dla nas jako redakcji ;) Czyli rocznice wydarzeń (np wejście na everest zimowe), coroczne zawody, festiwale tak aby wszystko to było w bazie. Jeśli będzie to fajnie wyglądało, to wtedy można będzie ten kalendarz opublikować (o tym poniżej)

Godziny przepracowane

Jako że serwis zaczął już zarabiać, to trzeba będzie się dzielić zyskiem (który na razie jest symboliczny), ale trzeba być uczciwym więc piszę tu sposób podliczania godzin.
Aby wszystko grało będziecie musieli rozpisywać ilość godzin przepracowanych  dla serwisu. (jak zamieszczać te godziny w kalendarzu, dowiecie się w dziale "sprawy techniczne"). Oczywiście obowiązuje uczciwość. Wpisujemy realną ilość przepracowanych godzin, a nie ile godzin spędziliśmy na facebooku w poszukiwaniu czegoś ciekawego ;)

przepracowane

Tu będziecie wpisywać ilość faktycznie przepracowanych godzin w ciągu dnia. Fajnie by bylo gdybyście w opisie wpisywali również co zrobiliście (np. wrzucali link do artykułu). Jak wrzucajcie eventa to wpisujcie np. Damian - 4h, tak aby było wiadomo kto to pisze

Sprawy Techniczne :)

Strona Kalendarza(-y) macie dostępny w Menu Użytkownika.

Kalendarze

Do wyboru macie dwa kalendarze:

  • Drytooling.com.pl - który jest kalendarzem dostępnym dla wszystkich, który w przyszłości mógłby zostać opublikowany dla wszystkich. Nie widziałem jeszcze nic takiego w sieci, aczkolwiek myślę, że mógłby to być dobry pomysł. Do tego kalendarza przypisujcie wszystkie wydarzenia które mogą być opublikowane (np. zawody, rocznice)
  • Back-End - to kalendarz dla wszystkich którzy współpracują z serwisem. Tu wrzucamy info o godzinach przepracowanych, itp.. Informacje te NIE będę opublikowane dla wszystkich odwiedzających. Tylko dla Ekipy

Kategorie

Do wyboru macie trochę kategori :)

1. Festiwale, imprezy - do tej kategori przypisujemy wszystkie imprezy, festiwale, np. KFG (wrzucamy do kalendarza Drytooling.com.pl)

2. Firmowe - Tu będziemy wrzucać wszystkie info o spotkaniach naszej ekipy. Będzie to taka przypominajka o spotkaniach i nie tylko (Back-End)

4. Praca - Tu wrzucacie rzeczywistą ilość godzin przepracowanych w ciagu danego dnia. (Back-End)

5. Przygotowanie pod imprezy, zawody, itp - Tutaj wrzucamy informację typu przypominajka, że trzeba do kogoś wysłać maila o patronat medialny, albo że trzeba zacząć organizować zawody, itp. (Back-End)

6. Rocznice - tu wrzucacie wydarzenia typu: rocznica śmierci kogoś tam, rocznica pierwszego wejścia na Everest, itp. (Drytooling.com.pl)

7. Zawody - wrzucacie zawody. Nie tylko polskie :) (Drytooling.com.pl

Dodawanie wydarzeń:

Aby dodać wydarzenie wystarczy kliknąć na plusa u góry kalendarza, lub na plusika w odpowiednim dniu.

Gdy otworzy się nam okno edycji to jedziemy po kolei

Nazwa wydarzenia

Wpisujemy krótką nazwę wydarzenia. np. Krakowski Festiwal Górski, Rocznica śmierci Jurka Kukuczki

Opis wydarzenia

Wpisujemy parę zdań na temat wydarzenia, coś ala zajawka w niusach. Możemy dorzucić linki do strony imprezy, itp. Z tym żeby było to w miarę napisane, bo mogą to później przeglądać czytelnicy serwisu

Calendar

Tu zaznaczamy do którego kalendarza chcemy wrzucić wydarzenie (patrzymy do których kalendarzy wrzuca się wydarzenia z odpowiednich kategori(patrz kategorie))

Kategoria

Wybieramy sobie kategorie wydarzenia

Data wydarzenia

  • Rozpoczęcie - Wybieramy datę wydarzenia (Ewentualnie dzień w którym się rozpoczyna wydarzenie wielodniowe. np. Festiwal)
  • Czas trwania - Tu jest jeden z tych problemów o których wspominałem. Mianowicie jeśli mam jednodniowe wydarzenie, to wpisujemy ilość godzin (w kategori planowane godziny i praca, wrzucacie ilość godzin obowiązkowo ;)). Jeśli mamy wielodniowe wydarzenie to odejmujemy jeden dzień od ilości dni, które trzeba zaznaczyć. Przykładowo festiwal kfg trwa 3 dni, więc zaznaczamy 2 dni, godziny kasujemy i będzie okej :)

Szczegóły kontaktu:

Cykl powtórzeń:

Aby wydarzenie np. rocznica wejścia na szczyt, wyświetliło się w kalendarzu za rok to należy określić ilość i cykl powtórzeń. Czyli, przykładowo zaznaczamy "Repeat yearly" w prawej kolumnie wyświetli się wtedy nam Cyklicznie co  1   lata in (tu zaznaczamy odpowiedni miesiąc), a niżej on the: data wydarzenia. (przykładowo 3 grudnia.), można określić również, że np w pierwszy czwartek miesiąca będzie to wydarzenie :)

Data zakończenia cyklu

Tu wpisujemy ilość cyklów wydarzenia. Dla rocznych dajemy liczbę 10. Inne cykle według uznania :) Czyli jeśli damy 10 cyklów, to będzie się nam wydarzenie wyświetlało przez 10 lat do 2020tego:) Nie jestem przesądny, jestem pewien że będą kolejne lata po 2012-tym ;P

Na koniec "Dodaj wydarzenie" i powinno wszystko się wgrać.

Ewentualnie możecie edytować dane wydarzenie poprzez kliknięcie go, i wejście do edycji

Kopiujecie sobie tekst tej ściągawki do worda i możecie zamieszczać info do kalendarza.

W razie wszelkich pytań piszcie mi na maila.

również jeśli macie ewentualne sugestie co do sposobu działania, to piszcie :)