Log in
    

Ganek / Zachodni Filar V

Zachodni Filar Ganku V to jeden z klasyków tatrzańskich. Ma około 300 metrów wysokości i oferuje ładne wspinanie z wejściem na piękny szczyt w Głównej Grani Tatr. Kilka całkiem wspinaczkowych wyciągów, w pięknej scenerii. Podejście i zejście nie należą też do banalnych, więc dzień może należeć do forsownych.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Batyżowiecki Szczyt / Pilierissima VII

Pilierissima VII na południowej ścianie Batyżowieckiego Szczytu to nowość z 2020 roku. Ostatnio udało się ją zrobić i można powiedzieć, że jest to ciekawa dróżka, która ma kilka zróżnicowanych miejsc. Nie jest to raczej droga dla początkujących, bo zdarzają się wyjścia nad przelot, a z ich zakładaniem może być ciekawie :). Po jej ukończeniu można spokojnie zjechać wzdłuż linii drogi (obite stanowiska, wyposażone w mailony).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Felix Huber na 3 wyciągu Drogi Klasycznej na Mnichu

Mały Siarkan / Veličkov kút VI

Veličkov kút VI na Małym Siarkanie to ładna, ciekawa droga i do tego mało znana wśród polskich wspinaczy. Oferuje sześć wyciągów wspinania i kilka ciekawych pasaży. Mam nadzieję, że ten opis trochę ją rozpropaguje. Może to być ciekawa alternatywa na zatłoczone ściany w Polskich Tatrach. Na drodze nie znajdziecie żadnych spitów, jedynie co to parę haków w trudnościach :). Drogę można zakończyć na szczycie (krótka graniówka) i zejść do Doliny Złomisk. Jest też opcja zjazdów drogą obok (gotowe stanowiska).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Szczyrbskie Solisko / Prawe Żebro III+

Prawe Żebro III+ Szczyrbskiego Soliska to łatwa droga na połogim Żebrze. Nie brzmi zachęcająco, ale uwierzcie mi, że jest to takie Środkowe Żeberko z Hali Gąsienicowej razy trzy. Znajdziecie tam sporo terenu i parę niezłych fragmentów skalnych. Całość w mało uczęszczanej Dolinie Furkotnej, więc nie grożą Wam tłumy na drodze.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Kościelec / Komin Świerza VI

Komin Świerza VI+ jest najbardziej charakterystyczną formacją na zachodniej ścianie Kościelca, w WHP figuruje jako wariant do Drogi Stanisławskiego i może być ciekawą opcją prostowania tejże drogi (jeśli będzie sucho). Tej zimy Komin miał przejście zimowo klasyczne za sprawą zespołu Piotr Pietrzak i Paweł Kajzerek 13.02.22. Paweł napisał kilka zdań na temat tej drogi.

  • Paweł Kajzerek
Napisz komentarz (1 Komentarz)

Zamarła Turnia / Prawi Wrześniacy VI-

Prawi Wrześniacy VI- to jedna z dróg braci Wrześniaków. Ta trudniejsza, gdzie mamy więcej wspinania i możemy natknąć się na trochę więcej kruszyzny. Ogólnie jednak ładna droga, choć są ładniejsze na Zamarłej. Ja robiłem wariant za VI+ . Od dobrych paru lat wzdłuż Prawym Wrześniaków jest linia zjazdowa, dzięki czemu można wykorzystać stanowiska.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)