Log in
    

Gwiazdy światowego wspinania na KFG: Lynn Hill

Lynn Hill (rocznik 1961) – nazwisko firmujące światowe wspinanie. Ikona, wspaniała atletka, wybitny wspinacz – wielkie słowa, ale w przypadku Amerykanki absolutnie na miejscu. Liderka kobiecego, i nie tylko, wspinania w latach 80. i 90. Nierzadko swoimi osiągnięciami zawstydzała mężczyzn. Goniła niemożliwe i pokazywała, że nie ma dla niej barier nie do przejścia.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zmarł Ryszard Szafirski

Ryszard Szafirski - wspinacz, alpinista i ratownik górski. W latach 1977-78 naczelnik Grupy Tatrzańskiej GOPR. Jeden ze współautorów tzw. raportu taterników zawierającego informacje o pacyfikacji Kopalni Wujek uzyskane od funkcjonariuszy ZOMO w czasie szkolenia w Tatrach w 1982. Brał udział w zimowej wyprawie na Mount Everest. Parę lat temu ukazała się jego książka "Przeżyłem, więc wiem". Zmarł 18 listopada po długiej i ciężkiej chorobie

Napisz komentarz (1 Komentarz)
Jerzy Kukuczka na szczycie Nanga Parbat. Fot. arch. Jerzy Kukuczka

Jerzy Kukuczka - najwybitniejszy polski himalaista?

Dziś mija 27 rocznica śmierci Jurka Kukuczki z tej okazji przedstawiam odświeżony artykuł biograficzny o Jurku Kukuczce. Zapraszam do lektury.

Jerzy Kukuczka - Polski wspinacz, himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum, jako druga osoba na świecie. W niesamowitym stylu (4 ośmiotysięczniki zimą, nowe drogi, styl alpejski). Ma na koncie liczne wspinaczki w górach całego świata. Zginął tragicznie w 1989 roku na południowej ścianie Lhotse.

Napisz komentarz (1 Komentarz)