Log in
    
Łukasz Kołodziej na Szewskiej Pasji. Fot. Kinga Biernat

Podsumowanie sezonu letniego 2021 w Tatrach

Podsumowanie lata 2021 obejmuje to co działo się w Tatrach od maja do listopada. Sezon nie był bogaty w przejścia jak poprzednie lato, ale działo się sporo :). W tym podsumowaniu skupię się na przejściach, które “wybijają” się w pewnych kwestiach. O czym poniżej.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Podsumowanie sezonu zimowego 2020/21 w Tatrach

Sezon zimowy 2020/21 w Tatrach jest w pewien sposób wyjątkowy - działo się sporo. ze względu na Covid ludzie nie wyjeżdżali za granicę, więc obserwowaliśmy spore natężenie dobrych przejść, które przedstawiam tutaj. Dodatkowo sezon trwał bardzo długo i warunki zimowe były całkiem niezłe w maju, więc pokuszę się tutaj o “rozszerzenie” nieco zimy na kwiecień i maj ;).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Podsumowanie sezonu letniego 2020 w Tatrach

Zapraszam do lektury podsumowania sezonu letniego w Tatrach. Działo się sporo - szczególnie po stronie słowackiej, gdzie powstało dużo nowych dróg (z mieszaną asekuracją i nie tylko). Sporo osób działało w rzadko uczęszczanych dolinach/ścianach. Dopisali w tym roku soliści, mieliśmy kilka ciekawych łańcuchówek (szczególnie historycznych). Poniżej zamieszczam subiektywny (jak zawsze) wybór przejść z tego sezonu. 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Podsumowanie sezonu zimowego 2019/20 w Tatrach

Sezon zimowy 2019/20 był dość specyficzny :-). Właściwie od grudnia można już było działać zimowo. Styczeń był okresem niewiarygodnej lampy, powiązanej z suchą skałą i promocyjnymi warunkami na alpiniady. Zakończył się z przytupem, czyli zamknięciem TPNu ze względu na Pandemię Corona Wirusa. Ogólnie działo się sporo i przygotowanie tego zestawienia było dość uciążliwe :). Mam nadzieję, że efekt jest wart lektury i skusi w przyszłym sezonie parę zespół na ciekawe drogi (również nowe).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Warun wspinaczkowy w Tatrach

Pomimo tego, że pogoda będzie idealna, zagrożenie lawinowe małe, to może się zdarzyć, że na waszej wymarzonej drodze, zamiast betonów będzie śnieżna kasza ze skwarkami. Kilka godzin podejścia i wycof. Opcja dość słaba. Niestety czasem się zdarza. Pomocny w uniknięciu tego jest wywiad środowiskowy (fora wspinaczkowe [wspinanie.pl, brytan.com.pl], „telefon do przyjaciela”).

Widoki na Filarze Ganku. Fot. Maciej Chmielecki

My postanowiliśmy stworzyć podstronę na której będziecie mogli wrzucać informację o warunkach w Tatrach z "pierwszej ręki" poprzez system komentarzy na naszym serwisie, lub mailowo (redakcja[at]drytooling.com.pl). Czasu wiele Wam to nie zajmie, a z nawiązką zyskacie go, gdy nie będziecie musieli później dzwonić po znajomych.

Zapraszamy do wpisywania przez Was komentarzy na dole strony o warunie w ścianach Tatr.

Powyżej miejsca, w serwisie, gdzie szybko znajdziecie linka do strony "Warunki wspinaczkowe": Stopka na dole, oraz "Niezbędnik" na stronie z topo dróg tatrzańskich.

Komentarze poniżej:

Napisz komentarz (0 Komentarzy)