Log in
    

Reklama - pod menu głównym, strona główna

Oblivion D14 dla Darka Sokołowskiego

Darek "Łysy" Sokołowski pokazał, że stara buła nie rdzewieje. Z braku pogody w Alpach działał ze znajomymi w drytoolowym rejonie Tomorrows World, gdzie poprowadził drogę Oblivion D14. Do tego wcześniej w Austrii padły Fear and Loathing D12 i Law and Order D13+. Gratulujemy mocy!

  • Damian

Iron Knight D14+/15- ?

W szwajcarskim Eptingen Jonas Allemann wytyczył nową kombinację dróg Dark Knight (D11+/12-), Spiderman i Iron Man D14/14+. Szwajcar zaproponował dla Iron Knight wycenę D14+/15-, co czyni ją jedną z najtrudniejszych dróg drytoolowych na świecie.

iron knight eptingen

Jason Allemann na Iron Knight. Fot. profil fb Jasona

iron knight eptingen topo

Fot. FB

 

  • Damian

Polish Direct ~M12-13 w Lake District

Jędrzej Jabłoński dodał nową drogę Polish Direct ~M12 (prawdopodobnie więcej) do oferty rejonu drytoolowego The Works w Lake District. Jest to trzecia pod względem trudności droga The Works, po Powerdab i Guardian of the Underworld. Przejście odbyło się z 4/9.

jedrzej jablonski polish direct works uk

Jędrek na Polish Direct. Fot. arch. Jędrzej Jabłoński

Droga była obita miesiąc wcześniej przez JJ i Simona Warda. W sfinalizowaniu przejścia wydatnie pomogła spodziewana wizyta Jeffa Merciera. Chłopaki stwierdzili, że nie ma czasu i drogę trzeba zrobić.

Polish Direct padła w drugiej wstawce Jędrka, a następnego dnia przejście powtórzył Ramon Marin (wcześniej zrobił Powerdaba M13 i ocenił, że mają podobne trudności). Trzecie przejście zrobił Scott Grosdanoff.

Droga (jak na kamieniołom) ma naturalne chwyty, dopiero po skrzyżowaniu się z Lakes Ethics M9+, zastajemy wiercone.

PS. Jeff zbyt mocno poimprezował na festiwalu filmowym i nie przyjechał...

Polecam również sobie spojrzeć jakich ruchów można spodziewać się w The Works: Powerdab M13.

  • Damian

Nowość w Janówku - Spadaczka Direct ~M12+

Janówek za sprawą Jędrka Jabłońskiego wzbogacił się o nowy wariant Spadaczka Direct. Roboczo otrzymała wycenę M12+. Wariant idzie podobnie jak Spadaczka D12, tylko trzymamy się prawej strony dachu (patrząc w głąb groty). Spadaczka w pewnym momencie odbija w lewo w stronę Bezdechu.

Jędrek na innej ekstremie Janówka - Analithic D11/11+.

  • Damian

Red Bull White Cliffs 2015

W dniach 3-4 października na kredowych klifach w Stratchell's Bay na Wyspie Wight odbył się meeting drytoolowy Red Bull White Cliffs 2015. W rozgrywkach na przewieszonym klifie wzięło udział 16 wybranych gwiazd wspinania zimowego. W zawodach pierwsze miejsce zajęła Angelika Rainer (21 minut) i Tim Emmett. (niecałe 17 minut).

angelika rainer drytooling kreda male

Angelika Rainer idzie po zwycięstwo. Fot. Jonathan Griffith

Wspinano się na 115 metrowej drodze. Zwycięstwo zgarniał najszybszy prowadzący. Warto wspomnieć, że wspinanie w kredzie jest specyficzne, ponieważ dziabki wbija się w kredę, niczym w lód. Ogólnie trzeba czujnie się wspinać, bo można łatwo urwać chwyt, stopień - chociaż pewnie pod zawody wywiercili otwory, bo czasy wydawały się dość szybkie. Asekuracja jest w warthogów. Lustrując zdjęcia widziałem, że niektóre punkty dublowano, żeby wyeliminować ryzyko masywnego lotu. 

Loty rzeczywiście mogły być masywne, bo wspinano się na długi linach połówkowych (2 x 100 m), więc mogło to wpłynąć na psychę. Chociaż wątpię, aby taki Mercier tym się przejął :-)

mercier drytooling kreda

Wyżej wspomniany w przewieszeniach drogi. Fot. Jonathan Griffith

Kobiety
1 - Angelika Rainer (ITA) – 21:33:75
2 - HanNaRai Song (KOR) – 24:05:69
3 -  Sarah Hueniken (CAN) – 29:36:43

Mężczyźni
1 - Tim Emmett (UK) – 16:48:71
2 - Jeff Mercier (FRA) – 16:51:90
3 - Aleksei Tomilov (RUS) – 16:59:80

  • Damian

Goryonline.com

Źródła nie znaleziono