Log in
    

Nowości na Jurze południowej

Maj był okresem, gdy miałem więcej wolnego, więc postanowiłem wkleić kilka ringów w takich miejscach jak Pochylec i Leśna Turnia. Powstały Skrzydła Nocy VI.1+, Depresja Pyszności V-, Ostry Cień Mgły VI+, a Wariat i Zakonnica doczekały się wymiany asekuracji.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Oblivion D14 dla Darka Sokołowskiego

Darek "Łysy" Sokołowski pokazał, że stara buła nie rdzewieje. Z braku pogody w Alpach działał ze znajomymi w drytoolowym rejonie Tomorrows World, gdzie poprowadził drogę Oblivion D14. Do tego wcześniej w Austrii padły Fear and Loathing D12 i Law and Order D13+. Gratulujemy mocy!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Iron Knight D14+/15- ?

W szwajcarskim Eptingen Jonas Allemann wytyczył nową kombinację dróg Dark Knight (D11+/12-), Spiderman i Iron Man D14/14+. Szwajcar zaproponował dla Iron Knight wycenę D14+/15-, co czyni ją jedną z najtrudniejszych dróg drytoolowych na świecie.

iron knight eptingen

Jason Allemann na Iron Knight. Fot. profil fb Jasona

iron knight eptingen topo

Fot. FB

 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Polish Direct ~M12-13 w Lake District

Jędrzej Jabłoński dodał nową drogę Polish Direct ~M12 (prawdopodobnie więcej) do oferty rejonu drytoolowego The Works w Lake District. Jest to trzecia pod względem trudności droga The Works, po Powerdab i Guardian of the Underworld. Przejście odbyło się z 4/9.

jedrzej jablonski polish direct works uk

Jędrek na Polish Direct. Fot. arch. Jędrzej Jabłoński

Droga była obita miesiąc wcześniej przez JJ i Simona Warda. W sfinalizowaniu przejścia wydatnie pomogła spodziewana wizyta Jeffa Merciera. Chłopaki stwierdzili, że nie ma czasu i drogę trzeba zrobić.

Polish Direct padła w drugiej wstawce Jędrka, a następnego dnia przejście powtórzył Ramon Marin (wcześniej zrobił Powerdaba M13 i ocenił, że mają podobne trudności). Trzecie przejście zrobił Scott Grosdanoff.

Droga (jak na kamieniołom) ma naturalne chwyty, dopiero po skrzyżowaniu się z Lakes Ethics M9+, zastajemy wiercone.

PS. Jeff zbyt mocno poimprezował na festiwalu filmowym i nie przyjechał...

Polecam również sobie spojrzeć jakich ruchów można spodziewać się w The Works: Powerdab M13.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Nowość w Janówku - Spadaczka Direct ~M12+

Janówek za sprawą Jędrka Jabłońskiego wzbogacił się o nowy wariant Spadaczka Direct. Roboczo otrzymała wycenę M12+. Wariant idzie podobnie jak Spadaczka D12, tylko trzymamy się prawej strony dachu (patrząc w głąb groty). Spadaczka w pewnym momencie odbija w lewo w stronę Bezdechu.

Jędrek na innej ekstremie Janówka - Analithic D11/11+.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)