Log in
    

Tatry / Zawracik Rówieńkowy

Zawracik Rówieńkowy (Malý Závrat) to klasyk Doliny Staroleśnej. Znajduje się niedaleko Zbójnickiej Chaty i sprawny zespół może zrealizować jeszcze inne przełęcze lub szczyty, tego samego dnia.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Tatry / Wrota Chałubińskiego

Wrota Chałubińskiego to skiturowy klasyk polskich Tatr Wysokich. W miarę blisko, łatwo i przyjemnie. Możemy tą przełęcz potraktować jako cel sam w sobie lub jako przystanek w drodze z/na Szpiglasową Przełęcz.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Tatry / Skrajna Baszta

Otoczenie Doliny Młynickiej to całkiem niezłe miejsce na skitury. Jednym z tamtejszych klasyków jest wyjście na Patrię (Skrajną Basztę) i zjechanie do Doliny Młynickiej. Tam możemy jeszcze dobrać sobie kilka opcji zjazdowych, a na koniec zjechać komfortowo do Szczyrbskiego Plesa żółtym szlakiem.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Tatry / Przełęcz Karb

Otoczenie Hali Gąsienicowej zapewnia nam kilka klasowych zjazdów. Jednym z nich jest zjazd z Przełęczy Karb nad Czarny Staw Gąsienicowy. Jest on dość stromy i dość lawiniasty, ale przy dobrych warunkach nic tylko cisnąć. Jeśli nasza kondycja pozwala to warto połączyć go ze zjazdami np. z Świnickiej Przełęczy, Zawratu, itp. 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Alpy Ötztalskie / Wildspitze (3768 m n.p.m.)

Początkiem marca 2016 roku miałem okazję z Maćkiem Chmieleckim i Marcinem Stechem wejść na najwyższy szczyt Tyrolu – Wildspitze (3770 metrów) w Alpach Ötztalskich. Szczyt i jego okolice (tzw. Trasa wysokogórska w Alpach Ötztalskich) to klasyczna alpejska skitura, którą warto mieć w kapowniku. Działaliśmy 4 dni w okolicy, więc trochę materiału jest. W sumie powinien wyjść trzy odcinkowy minicykl (Wildspitze, Fluchtkogel i Weisskugel). Zapraszam do lektury i oglądania zdjęć.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Tatry / Liptowski Kostur Niżni

Liptowski Kostur Niżni to klasyka zjazdów narciarskich w rejonie Doliny Pięciu Stawów, a właściwie całych polskich Tatr Wysokich. Przy dobrych warunkach zbocza Kostura pozwalają na szybką jazdę długim skrętem. Jeśli startujemy ze schroniska to jest to dość krótka wycieczka, którą możemy połączyć z innymi zjazdami w rejonie. Ewentualnie zjechać z nieodległej Czarnej Ławki.

Póki co zjazd według obowiązujących przepisów jest zabroniony, lecz kiedyś może to się zmieni, więc wrzucam opis.

liptowski kostur nizni skitury

Linia podejścia i zjazdu z Liptowskiego Kostura Niżniego i Czarnej Ławki. Fot. Anna Resiak

Napisz komentarz (0 Komentarzy)