Log in
    

Kursy wspinaczkowe

Schemat wspinania wielowyciągowego, komendy - warsztaty online
Czwartek 07 maj 2020, 07:15pm - 10:15pm
Odsłon : 276

Warsztaty wspinaczkowe online są moją odpowiedzią na Corona Wirusa. Normalnie przeprowadzam je w terenie, ale sytuacja w której się teraz znajdujemy wyklucza to. Dlatego przygotowałem cykl z tematyki, którą da się przeprowadzić zdalnie. Nie jest to szkolenie wspinaczkowe, a raczej powtórzenie i utrwalenie wiedzy, którą zdobyliście na kursach i podczas własnego wspinania. Zachęcam do spędzenia produktywnie (pod względem wspinaczkowym) tego czasu. Może on być na poniższych szkoleniach.

Dla tych, którzy mnie nie znają, a trafili na tą stronę z polecenia. Nazywam się Damian Granowski i jestem instruktorem taternictwa Polskiego Związku Alpinizmu. Wspinam się niemal 15 lat. Latem, zimą, w skałkach i górach. Więcej informacji znajdziecie w dziale: O Szkole wspinania drytooling.com.pl.

Od razu mówię, że materiały będą dostępne cały czas online :).

KALENDARZ SZKOLEŃ NA KWIECIEŃ

Zestaw sprzętu w Tatry i jak go nosić - 15 kwietnia

Omówię na tych warsztatach sprzęt wspinaczkowy jaki biorę w Tatry na wspinanie (latem i zimą). Skupię się tu na samym sprzęcie wspinaczkowym (o ubiorze będzie inny wykład). W drugiej części porozmawiamy sobie o sposobach noszenia sprzętu na uprzęży/szpejarkach. Warsztaty kończymy sesją pytań.

Autoratownictwo - 17 kwietnia

Podstawy "samopomocy" w górach. Jest to materiał dla osób po kursach wspinaczkowych. Przypomnimy sobie tematykę autoratownictwa w górach i skałach. Np. odblokowywanie przyrządu, podchodzenie na linie, flaszencuga, metodę U, itp.

Jak spakować się na wyjście w góry (turyści, skiturowcy, wspinacze) - 20 kwietnia

 Wykład o tym jak się ubrać i co wziąć do plecaka gdy wybieramy się w góry (lato/zima). Będzie tutaj pominięty aspekt sprzętu wspinaczkowe (tematyka będzie na wcześniejszym wykładzie). Skupię się na ubiorze i sprzęcie. Warsztaty kończymy sesją pytań.

50 klasyków wspinaczkowych w Tatrach dla początkujących (lato/zima) - 24 kwietnia

Omówię 50 wartych zrobienia dróg w Tatrach, które mogą być ciekawym celem na początkach naszej kariery taternickiej. Na wykładzie oprócz zdjęć będą podane różne patenty logistyczne (podejście, w ścianie, zejście). Warsztaty kończymy sesją pytań.

Wspinanie/asekuracja w kruszyźnie, trawersach oraz w trawie i lodzie - 27 kwietnia

Tematyka będzie się skupiać raczej na dość wąskim temacie, jak wygląda asekuracja i prowadzenie wyciągów w takim terenie.  Warsztaty kończymy sesją pytań.

Schemat wspinania wielowyciągowego, komendy - 7 maja

Na tych warsztatach poruszę tematykę wspinania wielowyciągowego oraz zastosowania komend (lub ich braku). Oprócz podstaw to omówię patenty usprawniające wspinanie zespołowe.

WARSZTATY KTÓRE SIĘ ODBYŁY, ALE MOŻNA WYKUPIĆ DO NICH DOSTĘP: 

 Budowanie stanowisk - 23 marca, Porządek na stanowisku/zjazdy na linie - 27 marca, Taktyka w górach (31 marca), Wspinaczkowa droga kursowa - 5 kwietnia (bezpłatne), Jak zacząć wspinać się w Tatrach (lato/zima) - 9 kwietnia. Więcej informacji o nich na dole artykułu.

Szczegóły techniczne poniżej: 

Szczegóły techniczne znajdziecie pod tym linkiem: kursyskalkowe.pl - warsztaty wspinaczkowe online