Log in
    

Kursy wspinaczkowe

Kurs ABC wspinania zimowego
Od Sobota 05 grudzień 2020 -  09:00am
Do Wtorek 08 grudzień 2020 - 05:00pm
Odsłon : 322

Kurs ABC wspinania zimowego to skrócona wersja, albo przedsmak zimowego kursu taternickiego. Jest to oferta dla osób, które chcą spróbować różnych odmian wspinania zimowego. Nabędziecie podstawy poruszania się z rakami i czekanami, powspinamy się w fajnych rejonach. Plus otrzymacie podstawy poruszania się zimą w terenie górskim.

Jest to też opcja, dla osób, które na razie nie czują się na siłach na prowadzenie zimowych dróg mikstowych lub lodospadów. Będziemy poruszać się głównie na wędkę z nastawieniem na zdobycie umiejętności, poprzez jak największą ilość pokonanych metrów.

Czas trwania: 4 dni

Koszt: 1500 zł. Cena nie obejmuje dojazdów, zakwaterowania i wyżywienia.

1 dzień: Drytooling na krakowskim Zakrzówku. Głównie wspinanie na wędkę.

rudy-kamien-fot-dg__0370.jpg

Drytooling na Rudym Kamieniu. W akcji Bartek Szeliga

2 dzień: wspinanie lodowe w Tatrach lub Słowackim Raju. Skupiamy się raczej na technice, wiec głównie wspinanie na wędkę + omówienie sprzętu do wspinania lodowego.

 

Wędkowanie na lodospadzie. Tak zazwyczaj wygląda pierwszy dzień przygody ze wspinaczką lodową

3 i 4 dzień: wspinanie mikstowe w Tatrach + elementy turystyki wysokogórskiej. Wspinanie mikstowe na jednowyciągowych drogach mikstowych. Wspinanie na wędkę. Dodatkowo wprowadzamy elementy turystyki zimowej, takie jak nauka chodzenia w rakach z czekanem, hamowanie upadków, obsługa detektorów lawinowych oraz asekuracja lotna.

 

Wspinanie mikstowe na krótkich formach

 

Nauka asekuracji lotnej

W razie niepogody, lub braku lodospadów, itp. kurs może zostać skrócony (oczywiście z odpowiednim zwrotem pieniężnym dla uczestników). Ewentualnie będziemy modyfikować program na życzenie uczestników.

Zapisy na ABC wspinania zimowego poprzez: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..