Log in
    

Kursy wspinaczkowe

Autoratownictwo warsztaty (Sokoliki 22.05)
Niedziela 22 maj 2022, 08:00am - 05:00pm
Odsłon : 91
Od 2 lat staram się robić raz w sezonie szkolenie z autoratownictwa wspinaczkowego. Jest to materia, wielu wspinaczom nieznana ?. Podstawy są na kursie skałkowym i później kolejna opcja to cały dzień autoratownictwa na kursie tatrzańskim.
W praktyce sporo osób wspina się na wielowyciągówkach bez kursu taternickiego lub robiła go dawno i wiedza z autoratownictwa może wymagać odświeżenia.
Dla takich osób przygotowaliśmy jeden dzień takich warsztatów (bardzo podobne do dnia autoratownictwa z kursu taternickiego), które przeprowadzimy 22 maja w Sokołach. Jest to materiał dla osób, które zrobiły kurs skałkowy, wielowyciągowy lub tatrzański. Poruszymy takie tematy jak:
- Metoda U
- Odblokowanie przyrządu asekuracyjnego na górnym stanowisku i opuszczenie partnera
- Opuszczanie z półwyblinki i przepuszczenie węzła przez linę
- omówienie przyrządów i węzłów zaciskowych
- węzeł flagowy
- Podchodzenie na linie (prusikowanie + inne przyrządy). Omówienie różnych sytuacji
- Flaszencug (+ szwajcarski)
- zjazd z poszkodowanym
- zjazd na uszkodzonej linie
- przejazd przez węzeł na linie
- Wasze propozycje? ?
- Pytania na koniec
W praktyce dostaniecie pewnie więcej wiedzy, niż tu jest napisane ?.
Koszt takiego dnia to 250 zł. Zajęcia będą odbywać się w Rudawach Janowickich (raczej dość wcześnie rano, tak aby wrócić do domu o sensownej porze). Zapraszamy wszystkich chętnych. Ci którzy nie mogą, to ewentualnie mogą spróbować warsztatów online z autoratownictwa.
Ilość miejsc jest ograniczona, ale jak będą wolne miejsca, to absolwenci naszych kursów taternickich mogą dołączyć za free ?.
 
Zapisy na info[malpa]kursyskalkowe.pl