Log in
    

Adam Szurek

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Adam Szurek urodził się w 1938 roku. Ukończył studia na Akademii Medycznej w Warszawie. Był doktorem nauk medycznych, wybitnym chirurgiem o specjalności ortopedia, traumatologia i rehabilitacja medyczna. Ostatnio pracował w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie-Jeziornie koło Warszawy. 

02adam-szurek

Dolomity 1962 r. Pierwszy z prawej Adam Szurek

Data i miejsce urodzenia:

Data i miejsce śmierci:

Biografia

Zaczął się wspinać w połowie lat 50. ubiegłego wieku. Najlepsze przejścia tatrzańskie Adam miał w roku 1960, m.in. I przejście wsch. ściany Młynarczyka (z Józefem Nyką i Jerzym Rudnickim), II przejście pn. ściany Złotej Turni, drogą Przez Ucho (z Józefem Nyką), nowa droga na pn. - wsch. ścianie Małego Młynarza (tzw. Sprężyna, z Jerzym Czerczukiem, Maciejem Gryczyńskim i Józefem Nyką). W 1962 roku brał udział w głośnym I przejściu nowej drogi na pn. - wsch. ścianie Kazalnicy Mięguszowieckiej (tzw. Momatiukówka, ze Zbigniewem Jurkowskim, Czesławem Momatiukiem, Andrzejem Nowackim i Jerzym Wojnarowiczem).

W 1962 roku wziął udział w pierwszym powojennym obozie wspinaczkowym w Dolomitach. Wraz z Józefem Nyką przeszedł wówczas wybitne drogi z okresu "sesto grado": dr. Soldy (VI+) na południowo - zachodniej ścianie Marmolady i dr. Cassina (VI+) na północnej ścianie Cima Ovest di Lavaredo.

Dokonania górskie

Wiesz o przejściach danej osoby? Podziel się swoją wiedzą z nami. Dodaj przejście na dole w komentarzu!

 

 

Ciekawostki

Znasz ciekawostki o tej osobie? Podziel się z nami nimi ;)

Cytaty

Dorzuć cytaty tej osoby w komentarzach ;)

Zdjęcia


 

Podrzuć linki do zdjęć tej osoby, a z chęcią zamieścimy

Filmy

Nie ma jeszcze filmów o tej osobie. Możesz dorzucić linki w komentarzach, a zamieścimy!