Log in
    

Gorce / Turbacz

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Gorce to magiczne góry, a wycieczka na Turbacz na skiturach dostarczy każdemu poczucia mile spędzonego dnia. Polecana trasa to wyjście na Turbacz, a następnie zjazd do Nowego Targu zielonym. Opcjonalnie można jeszcze podejść do Bulandowej Kapliczki na polanie Jaworzyna Kamienicka.

Hala Długa. Fot. dg

Na koniec wycieczki warto udać się do kawiarni Deja Vu na Rynku w Nowym Targu i zjeść najlepsze tradycyjne lody w Polsce :-)

Proponowana trasa: Nowy Targ (Kowaniec) - zielony szlak przez Bukowinę Waksmundzką - Schronisko na Turbaczu (około 1250 m n.p.m.) - Polana Jaworzyna Kamienicka - Nowy Targ (Kowaniec) (zjazd zielonym szlakiem)

Podejście: ok. 10 km

Zjazd: ok. 10 km

Trudność: -

Nachylenie: w miarę jednorodne

Zagrożenia: piesi, skutery na szlaku

Czas: podejście ok 2.30 h, zjazd ok 40 - 90 minut

Schroniska: Schronisko na Turbaczu

Już niedaleko na Bukowinę Waksmundzką. Fot. Joanna Wolańska

Startujemy zielonym szlakiem z Kowańca na Turbacz (ok. 3 godziny). Z Turbacza czerwonym, a następnie zielonym szlakiem na Polanę Jaworzyńską. Następnie powrót tą trasą na Turbacz, skąd zjeżdżamy zielonym szlakiem.

Jaworzyna Kamienicka. Fot. Joanna Wolańska

Warto wybrać optymalniejszą trasę zjazdu i przed pomnikiem Kolbego (3 odwrócone korzeniami drzewa) skręcić w prawo (mijamy wiatrak) i zjeździe przez dużą polankę, a następnie kilkasem metrów ścieżką, a później zjazd do lasu i zakosami w dół do drogi.