Log in
    

Szkoła Wspinaczkowa Haliny i Jacka Czech "W Skale"

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Szkoła Wspinaczkowa  W SKALE" prowadzi działalność przez cały rok. Kursy oraz szkolenia organizowane przez szkołę są zgodne z przepisami i zaleceniami Polskiego Związku Alpinizmu.

Rodzaje kursów

1.Kurs wspinaczkowy na sztucznej ścianie dla początkujących. Celem kursu jest przekazanie jego uczestnikom podstawowych wiadomości o wspinaczce skalnej i najprostszych technikach asekuracyjnych .Kurs obejmuje :

  • cykl wykładów pozwalających na zapoznanie się ze sprzętem alpinistycznym, teorią asekuracji i zjazdu oraz wprowadzających w podstawowe zasady treningu,
  • zajęcia praktyczne na sztucznej ścianie.

1. Kursy wspinaczki skalnej dla początkujących odbywają się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w Rzędkowicach . Szkolenia organizowane są w okresie od 30 marca do 31 października. Zajęcia prowadzone są w grupach maksymalnie 4-osobowych, przez doświadczonych instruktorów wspinaczki sportowej lub wysokogórskiej. W trakcie kursu uczestnicy poznają grupy skałek w okolicach Rzędkowic , Podlesic , Mirowa i Skarżyc. Program szkolenia obejmuje naukę różnorodnych technik wspinania, asekuracji, zjazdu i podchodzenia po linie oraz podstaw autoratownictwa. Pod okiem instruktora uczestnicy przechodzą wiele dróg wspinaczkowych z tzw. dolną i górną asekuracją.

2.W ramach kursu wspinaczki skalnej proponujemy:

  • Kurs 3-dniowy   ( początek np.: piątek godz. 10.00 , zakończenie : niedziela godz. 16.00   łączny czas zajęć : 30 godz. )   na którym uczestnicy zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie wspinaczki w skałkach po drogach ubezpieczonych.
  • Kurs 3-4 dniowy   po kursie wspinaczki na drogach ubezpieczonych   uzupełniający o program związany ze wspinaczką w skałkach na własnej asekuracji i autoratownictwo   przygotowawczy do dalszego szkolenia w Tatrach
  • Kurs 5-dniowy   (początek np.: sobota godz. 10.00, zakończenie: środa godz. 16.00   łączny czas zajęć: 50 godz.)   na którym uczestnicy zdobywają wiedzę i umiejętności pozwalające samodzielnie i bezpiecznie uprawiać wspinaczkę skałkową oraz otrzymują stosowne świadectwo.
  • Kurs 6-dniowy   (początek np.: sobota godz. 10.00, zakończenie: czwartek godz. 16.00 łączny czas zajęć: 60 godz.)   obejmujący zakres kursu 5-dniowego i poszerzony o wiadomości związane ze wspinaniem w górach, m.in. podstawy autoratownictwa, niebezpieczeństwa gór, topografii Tatr. Kurs 6-dniowy kończy się sprawdzianem, po którym można uzyskać świadectwo będące jednocześnie skierowaniem na kurs taternictwa.

1.Kursy rekreacyjne 5- i 6-dniowe, w ramach których proponujemy zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności z zakresu asekuracji i wspinaczki z górną asekuracją, zjazdów i podchodzenia na linie, terenoznawstwa, a także dla zainteresowanych : kolarstwa terenowego, pływania, windsurfingu, podstaw survivalu , zwiedzanie ruin warowni jurajskich, eksplorację jaskiń.
2.Kursy na Kartę Taternika w Tatrach według programu PZA.
3.Kursy i wyjazdy wspinaczkowe w skałki i góry Europy według indywidualnych uzgodnień (M. Blanc , Gerlach) . Wyjazdy latem i zimą.
7. Nauka wspinaczki techniką sztucznych ułatwień   hakówka.
8. Kursy ratownictwa wysokościowego.
9 Kursy do robót na wysokości.
10 Szkolenia i obozy dla dzieci i młodzieży.
11. Szkolenia integracyjne dla firm.
12. Organizacja i sędziowanie zawodów wspinaczkowych.
13. Szkolenia narciarskie
-  oraz inne formy aktywności przestrzenno-wysokościowej.

Szkoła założona w 1997 roku.

Szkoła posiada uprawnienia PZA
Szkoła posiada uprawnień UKFiS.

Adres:

ul. Stuska 15
43-180 Orzesze

Kontakt:

tel. 0602 749730 , 602776238
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona WWW:

http://www.wskale.pl

Dodatkowe informacje:

Baza Szkoły Wspinaczkowej "W Skale" mieści się w Rzędkowicach ul. Wiejska 19, 42-421 Włodowice i jest naszą własnością przeznaczoną na cele wspinaczkowe . Szkołę prowadzi instruktor taternictwa,alpinizmu, wspinaczki wysokogórskiej,trener i sędzia wspinaczki sportowej - Jacek Czech wraz z żoną Haliną instruktorem wspinaczki sportowej. Do dyspozycji kursantów jest bezpłatne pole namiotowe, ścianka wspinaczkowa, zaplecze sanitarne, sprzęt wspnaczkowy, materiały dydaktyczne, biblioteczka, sala
wykładowa . Jeśli jesteś zainteresowany działalnośćą "W SKALE" to prześlij swój adres pocztowy a otrzymasz INFORMATOR . Szkoła prowadzi również zajęcia ze wspinaczki sportowej na ściankach w Gierałtowicach i Pawłowicach . Zadzwoń -602749730 , 602776238 Adres : Czech Jacek ,43-180 Orzesze,Stuska 15 Konto : GETINBANK 10 1560 1081 0000 9210 0001 3880 ORGANIZUJEMY WSPINACZKOWY OBÓZ MŁODZIEŻOWY 08.-14.08 W SKAŁKACH - ZAPRASZAMY cena: 950 zł. Serdecznie zapraszamy : JACEK I HALINA CZECH "W SKALE"