Log in
    

Uwaga Autobus M9-

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dla chcącego nic trudnego! Andrzej Sokołowski postanowił wykorzystać potencjał drzemiący w tunelu między Piechowicami, a Michałowicami w Karkonoszach.

Uwaga autobus

Andrzej Sokołowski w przewieszeniu "Uwaga Autobus". Fot. arch. Andrzej Sokołowski

Wykuty przez Niemców tunel jest w pełni naturalny nie posiada sztucznych metalowych wzmocnień, betonu i tym podobniej. Od tamtego roku granitowy tunel stanowił ciekawy cel pod drytooling. Ubezpieczono w kotwy linię, która zaczyna się mniej więcej od połowy tunelu, następnie jego bokiem i wychodzi na zewnątrz od strony Michałowic. 27 lutego dzięki Szpili i Krewetowi udało się zrealizować projekt.

Uwaga Autobus

Uwaga Autobus w całej okazałości. Fot. arch. Andrzej Sokołowski

Droga o nazwie "Uwaga Autobus" posiada 7 wpinek w tym 3 zawieszone na stałe w dachu. Pierwsza wpinka na drodze jest wysoko, zatem warto wpiąć ją z ziemi za pomocą kija. Trudności drogi wynoszą około M9-. Czasem zdarza się, że przejeżdżają tędy autobusy MZK nr. 15 i 13. Przed wspinaniem warto zapoznać się z ich rozkładem jazdy: www.mzk.jgora.pl. Szkoda, że jezdnia jest drożna gdyby nie było tu ruchu samochodowego to drogi wspinaczkowe można byłoby poprowadzić nawet środkiem dachu.

Andrzej Sokołowski

Dodaj komentarz
Komentarze są moderowane, więc ich publikacja może trochę potrwać :).