Log in
    

Uwaga Autobus M9-

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dla chcącego nic trudnego! Andrzej Sokołowski postanowił wykorzystać potencjał drzemiący w tunelu między Piechowicami, a Michałowicami w Karkonoszach.

Uwaga autobus

Andrzej Sokołowski w przewieszeniu "Uwaga Autobus". Fot. arch. Andrzej Sokołowski

Wykuty przez Niemców tunel jest w pełni naturalny nie posiada sztucznych metalowych wzmocnień, betonu i tym podobniej. Od tamtego roku granitowy tunel stanowił ciekawy cel pod drytooling. Ubezpieczono w kotwy linię, która zaczyna się mniej więcej od połowy tunelu, następnie jego bokiem i wychodzi na zewnątrz od strony Michałowic. 27 lutego dzięki Szpili i Krewetowi udało się zrealizować projekt.

Uwaga Autobus

Uwaga Autobus w całej okazałości. Fot. arch. Andrzej Sokołowski

Droga o nazwie "Uwaga Autobus" posiada 7 wpinek w tym 3 zawieszone na stałe w dachu. Pierwsza wpinka na drodze jest wysoko, zatem warto wpiąć ją z ziemi za pomocą kija. Trudności drogi wynoszą około M9-. Czasem zdarza się, że przejeżdżają tędy autobusy MZK nr. 15 i 13. Przed wspinaniem warto zapoznać się z ich rozkładem jazdy: www.mzk.jgora.pl. Szkoda, że jezdnia jest drożna gdyby nie było tu ruchu samochodowego to drogi wspinaczkowe można byłoby poprowadzić nawet środkiem dachu.

Andrzej Sokołowski