Logo

Sektor Bartka

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

XII Memoriał Bartka Olszańskiego został rozegrany w nowym sektorze drytoolowym w masywie Tępej w Dolinie Złomisk. Rejon na cześć Bartka nosi nazwę "Sektor Bartka". Oferuje cztery drogi w umiarkowanym przewieszeniu (oprócz skrajnie prawej). Wspinanie jest tutaj typowo tatrzańskie, co samo w sobie może być dobrym treningiem w razie niepogody.

Sektor Bartka. Fot. Marta Ziembla

Krótka Historia

Drogi przygotował Anton Suchý specjalnie na XII Memoriał w grudniu 2013 roku. Nie wstawiał się w nie, więc pozostały "dziewicze" dla uczestników Memoriału. Dodatkowym plusem była możliwość nazwania drogi, przez tego kto pierwszy wepnie się do łańcucha. Pomimo "dziewiczej kruszyzny", wszystkie projekty doczekały się pogromców.

W rejonie jest jeszcze potencjał na trudne linie, oraz parę łatwych. W razie czego kontaktujcie się z Antonem.

Dojście

Z Popradzkiego Plesa około 40-60 minut marszu. Idziemy ścieżką do Doliny Złomisk. Po wyjściu ponad granicę lasu, patrzymy w prawo i zobaczymy Sektor Bartka.

Fot. Damian Granowski

UWAGA podejście pod rejon jest narażone na lawiny. Zachowajcie więc czujność i miejcie ze sobą detektory.

Wspinanie

Do wspinania wystarczy nam pojedyncza lina 50 metrów, oraz max 12 ekspresów. Drogi są obite, lecz musimy wziąć pod uwagę, że rejon jest nowy i pomimo tego, że trochę osób przeszło te drogi, to nadal są one kruche. Ze względu na formacje, potencjalne loty mogą być dość kontuzyjne (nawet na środkowych, przewieszonych drogach), lecz w granicach drytoolowej normy ;).

Topo drytooling Sektor Bartka w Dolinie Złomisk

Opracował: Damian Granowski

Memoriałowa ~M6-7; Wojtek Ryczer

Eliszka ~M8; Jano Korenko

Dla Agusi ~M7; Wojtek Ryczer

Do Marysi ~M6; Marcin Tomaszewski.

Wszystkie drogi powstały 14 grudnia 2013 roku.

Drytooling.com.pl 2010-... © Damian Granowski