Log in
    

Wiszące Ogrody

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Rejon Wiszących Ogrodów znajduje się ok. 500m na prawo od Kaskad. Teren ten został dostrzeżony przez nas, czyli Darka Melona Melaniuka i Marcina Flowera Poznanskiego, kilka lat temu.

Marcin Poznański wspina się na "Galileo" M6+ (fot. Bettina Misselhorn)

W rejonie poprowadziliśmy trzy drogi, które wyposażyliśmy w przeloty (spity) i kilka haków. Drogi posiadają ringi zjazdowe, przy czym Walkabout i Galileo mają jeden wspólny. Drogi ochrzczciliśmy w języku angielskim, ponieważ uznaliśmy, że polskie nazwy się nie przyjmą a po słowacku niestety nie mówimy ;). Drogi każdego roku, ze względu na warunki, wyglądają inaczej, ale ich trudności zasadniczo się nie zmieniają.

Marcin "Flower" Poznański

W marcu 2013 roku Łukasz Nowak, przeszedł te trzy drogi. Miało być fajnie i przyjemnie. Była walka o życie :-) Postanowił się z Wami podzielić swoimi doświadczeniami ;)

Flying Icicle ma trochę inaczej rozmieszczone przeloty niż na zdjęciu. Dodatkowo na drodze znajdziecie dwa sznureczki zaklinowane węzełkiem jako przeloty. Pierwszy sznurek znajduje się pod pierwszym spitem (na wyciągnięcie ręki z ziemi), drugi znajdziecie w połowie lodospadu.

Ogólnie stare spity plakietki wygladają na samoróbki. Czas już swoje zrobił i asekuracja stała się czujna. Poza tym drogi ładne :-)

1. Flying Icicle M7. Darek Melaniuk i Marcin Poznański
Droga startuje wywieszonym terenem (ubezpieczonym w spity) doprowadzającym do lodospadu WI5. W połowie lodospadu znajduje się spit, który został osadzony w czasie pierwszego przejścia, kiedy było bardzo mało lodu. Obecnie przy dobrych warunkach lodowych jest możliwa asekuracja z samych śrub lodowych. Na końcu drogi znajduje się ring zjazdowy. Droga ma około 40m.

2. Walkabout M6+. Marcin Poznański
Droga startuje kilka metrów na prawo od Flying Icicle. Pierwsze kilka metrów to trawy i skała (spity i haki), potem wejście na Sopel z lewej strony i dalej polewa do ringa zjazdowego. Zielonym kolorem oznaczony jest projekt (jest to otwarty projekt).

3. Galileo M6+. Marcin Holewa i Marcin Poznanski
Droga znajduje się na prawo od Walkabout i startuje terenem skalnym (spity, dłuższa pętla i friend 2) doprowadzającym do lekkiego przewieszenia. Potem wprost przez przewieszke i lód do ringa zjazdowego.

Namiary GPS: 49 14'32.9 N 20 06'405.4 E