Log in
    

Superfeucht (140m, WI 3-4/III)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Opis lodospadów w dolinie pozwolę sobie zacząć od miejscowego klasyka lodospadu Superfeucht. Znajduje się on przy  „Hochbrucke”  - widocznym na mapce, oznaczony jest numerkiem 10. Mapka znajduje się w artykule opisującym Dolinę Maltatal.

Topo Lodospadu Superfeucht w Dolinie Maltatal

Dojście

Zostawiamy samochód mniej więcej 100m od znaku „Hochbrucke Gasthaus” na zakręcie po prawej stronie drogi w pobliżu przystanku autobusowego. Ścieżka prowadzi do lasu, po 50m idziemy w prawo po stromym stoku aż do wejścia do wąwozu. Idziemy 50m do góry prawą stroną wąwozu aby uniknąć ew. spadających luźnych skał i kawałków lodu.

Lodospad

od Wycena lodospadu Superfeucht w dolinie Maltatal w Austrido  Czas dojścia do lodospadu Superfeucht Wysokość Superfeucht w Maltatal. Mocne wspinanie lodowe

Topo lodospadu Superfeucht w Maltatal

Jest to mniej więcej 140m lodospad wyceniany na  WI 3-4/III. Od razu przypominam, że wyceny w Maltatal są normalne(czyli ostrzejsze niż w Polsce), więc moim zdaniem to jednak jest polskie WI 4.

Wycena WI 3, jest mniej więcej tak do 75 metra, a później od WI 5 z lewej do mocnego WI 4 z prawej.

Druga cyferka oznacza ogólnie powagę podejścia, zejścia, zagrożenie obiektywne, jak widać w tym wypadku są to średnie trudności.

Wspinaczka lodowa na Superfeucht w Maltatal

Do przejścia lodospadu potrzebujemy standardowo linę 2x50m oraz set śrub lodowych.

Zejście : Zjazdy po lewej stronie z drzew oraz dobrych ringów na drugim stanowisku.

Autor: Łukasz Zioła