Log in
    

Kathedrale (260m, WI 5/6)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kathedrale to propozycja dla naprawdę mocnych zawodników, ale też lód niezwykłej urody. Trudności  wspinaczki lodowej skupiają się na 30m kolumnie – idealnie pionowej, naprawdę trudno tam odpocząć. Początek i końcówka lodospadu to nieco łatwiejsze wspinanie.

Widok na lodospad Kathedrale

Widok na sopel Kathedrale.

Dojazd

Zostawiamy samochód na moście w pobliżu szkoleniowego lodospadu Strannerbachfall, podchodizmy 300m w górę drogi, skręcamy lewo w las a po przejściu ok. 1300m jesteśmy pod lodospadem. Czas dojścia długi jak na Maltatal – całe 45minut . Trudy zostaną nagrodzone – piękna 260m linia czeka na złojenie. Lodospad jest oznaczony nr 7 na naszej mapce.

Lodospad

Topo lodospadu kathedrale w Maltatal

Topo lodospadu Kathedrale (260m, WI5/6)

Lód został wyceniony na WI 5/6 – uwzględniając wyceny w Malcie – to naprawdę syte wspinanie. Trudności skupiają się na 30m kolumnie – idealnie pionowej, naprawdę trudno tam odpocząć. Początek i końcówka lodospadu to nieco łatwiejsze wspinanie.

Pierwsze 100 metrów to wspinaczka lodowa o nachyleniu 40-80 stopni, następnie 30 metrowa masywna kolumna. Końcówka to 120 metrów nieco łatwiejszego terenu o nachyleniu 50-75 stopni.

Na Kathedrale można się wspinać dopiero po 1 stycznia!
Do przejścia lodospadu potrzebujemy standardowo linę 2x50m oraz set śrub lodowych.  Zjazdy po prawej stronie lodospadu.

Staszek na Kathedrale w Maltatal

Staszek na Kathedrale. Fot. Piter

Autor: Łukasz Zioła