Log in
    

Bula pod Bańdziochem / Pewnego Razu na Buli M5+

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

6 grudnia z Dominikiem Rośkiem i Grzegorzem Powroźnikiem przeszliśmy ciekawą kombinację na Buli - Pewnego razu na Buli. W sumie jest to wyprostowanie drogi Bruce Lee i złodzieje dróg. Dochodzą trzy wyciągi łatwego mikstowego wspinania - dzięki czemu może być to relatywnie długa droga (jak na Bulę) i dość łatwa (jeśli ktoś ma zapas drytoolowy).

Biorąc pod uwagę, że Bula pewnie była przechodzona na tysiące sposobów to nie poczuwamy się do “pierwszego przejścia”. Mimo to wrzucam opis, fototopo i roboczą nazwę. Może to być ciekawa alternatywa, jeśli na innych ścianach warunki będą słabe.

Wycena: M5+

Asekuracja: R1-2

Długość:  5 wyciągów / ok. 230 m

Czas przejścia: 3-4 godziny

Lokalizacja:  Dolina Rybiego Potoku / Bula pod Bandziochem

Uroda: Sam oceń. Jeśli przeszedłeś to zaznacz ilość gwiazdek (Od 1 do 5), tak aby inni wiedzieli na co warto iść ;)

Wystawa: NW

Charakter: trawki / zacięcia

Okres do wspinania: Zima

Pierwsze przejście: Cały teren był pokonywany w różnych fragmentach, a pewnie nie jeden zespół zrobił to w całości :).

 

Dojście

Ok. 30-40 minut z Morskiego Oka

Opis

1 wyciąg startuje z nyży. Przekraczamy mały prożek i grzejemy po trawach około 50 metrów. Stanowisko zakładamy na dużym drzewie.

2 wyciąg to trawers w prawo (trawiasta załupa, z delikatną kruszyzną). Wychodzimy na półkę, gdzie odbijamy w lewo na dziób skalny. Następnie do góry z lekkim odchyleniem w prawo. Pokonujemy trawiasty prożek i zakładamy stanowisko na dużej limbie.

3 wyciąg (30 m) to wspinanie najpierw trawiastą depresją, którą możemy osiągnąć Żebro Buli (trudności ok. M3). My ze względu na warunki (rozmiękłe trawy), uderzyliśmy zacięciem terenem skalnym z prawej strony. 2-3 prożki do M4. Na Żebrze stanowisko z kosówki

4 wyciąg (60m) to łatwe wspinanie po trawach (parę miejsc do asekuracji ze skały się znajdzie). Stanowisko ze skały, na dużej półce za kamieniem.

5 wyciąg (55 m) to kluczowy wyciąg z Drogi Bruce Lee i złodzieje dróg. Na starcie delikatnie przewieszenie (M5+). Po jego pokonaniu przechodzimy w lewo na półkę, skąd zaczyna się ładne zacięcie.  

Po jego pokonaniu można założyć opcjonalnie stanowisko. Ja szedłem jeszcze do góry małym zaciątkiem i stanowisko założyłem na kosówkach na szczycie Buli.

Zejście

Szlakiem z Buli

Sprzęt

Zestaw standardowy

Historia zdobywania

Nikt jeszcze nie dodał historii. Wrzuć w komentarzach! 

Ciekawostki

Znasz ciekawostki o tej drodze? Podziel się nimi.

Cytaty

Znasz wypowiedzi ludzi o tej drodze? Podziel się nimi

Topo

Masz topo? Podeślij linka w komentarzach, a chętnie zamieścimy!

Zdjęcia

Masz zdjęcia? Podeślij linka w komentarzach, a chętnie zamieścimy!

Filmy

Wyszperałeś w sieci filmy o tej drodze? Podeślij linka w komentarzach, a chętnie zamieścimy!

Jeśli zauważyłeś nieścisłości w tym opracowaniu, lub chciałbyś coś dodać od siebie, to możesz to zrobić przez nasz system komentarzy :-)