Logo

Próg Mnichowy / Hawerfloki 7/7+

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Hawerfloki 7/7+ na Pośredniej Mnichowej Babie (Próg Mnichowy) to droga wytyczona w 1998 roku przez zespół Jacek Czech i Rafał Porębski. Powtórzyli ją niedawno Rafał Mikler i Bartek Stoch-Michna. Poniżej opis Rafała:

"Wczoraj (08.01.2020) udało się przejść (zimowo-klasycznie) z Bartkiem Stochem-Michną nieco zapomnianą drogę na Pośredniej Mnichowej Babie tzw. Skośną Rysę - V A2. Rzucającą się formację skalną jako pierwsi przeszli w 1998 r. Koledzy Jacek Paweł Czech i Rafał Porębski.
Być może było to pierwsze powtórzenie tej drogi. Pierwszy raz wbiliśmy się 20.12.2019, ale ze względu na odwilż, rozmięknięte trawy musieliśmy się wycofać.
Droga ma charakter wybitnie tatrzański, czyli kruszyzna przeplatana odcinkami dobrej skały, nadająca się do przejścia tylko mroźną zimą. Oferuje dość poważne wspinanie. Oryginalnie trudności klasyczne można odczuć w niektórych miejscach jako zaniżone. In situ zostały 2 jedynki, 2 haki i mikrokostka, których nie dało się wybić.
Droga warta powtórzeń".

Wycena: 7/7+

Asekuracja: wymagająca

Długość:  ?

Czas przejścia: ?

Lokalizacja: Morskie Oko / Próg Mnichowy / Pośrednia Mnichowa Baba

Uroda: Sam oceń. Jeśli przeszedłeś to zaznacz ilość gwiazdek (Od 1 do 5), tak aby inni wiedzieli na co warto iść ;)

Wystawa: ?

Charakter: ?

Okres do wspinania: ?

Zagrożenia obiektywne: ?

Pierwsze przejście: ?

Pierwsze przejście zimowe: ?

Najlepszy czas: ?

Dojście

Opis

1 wyc. 7/7+, 40 m. 1 hak, użyteczny 2 x cam #3. start zaciątkiem parę metrów na prawo od oryginalnego startu do rysy i nią trawers do traw. stanowisko - blok z pętlą

2 wyc, 7+, 30 m. 2 jedynki, kostka, 1 hak. Prosto przez przewieszoną ściankę i dalej wypychającą rysą do stanowiska przy limbie. Uwaga! nie iść do kominka, zaklinowany blok wygląda niepokojąco niestabilnie.

3 wyc. 6, 50 m. ciasnym kominkiem, do łatwiejszego terenu, gdzie przez pionową ściankę do kosówek i z nich trawers w lewo do stanowiska ponad dużym zaklinowanym głazem.

4 wyc. 6, 50 m. 1 hak, kominem, częściowo zapieraniem, delikatnie w prawo na stopień, z którego w lewo do ryso-zacięcia i nim na szczyt, stanowisko z kosówek.

Szczegóły na schemacie.

Zejście

Sprzęt

Zestaw standardowy

Historia zdobywania

Nikt jeszcze nie dodał historii. Wrzuć w komentarzach! 

Ciekawostki

Znasz ciekawostki o tej drodze? Podziel się nimi.

Cytaty

Znasz wypowiedzi ludzi o tej drodze? Podziel się nimi

Topo

hawerfloki / Próg Mnichowy

Masz topo? Podeślij linka w komentarzach, a chętnie zamieścimy!

Zdjęcia

Masz zdjęcia? Podeślij linka w komentarzach, a chętnie zamieścimy!

Filmy

Wyszperałeś w sieci filmy o tej drodze? Podeślij linka w komentarzach, a chętnie zamieścimy!

Jeśli zauważyłeś nieścisłości w tym opracowaniu, lub chciałbyś coś dodać od siebie, to możesz to zrobić przez nasz system komentarzy :-)

Drytooling.com.pl 2010-... © Damian Granowski