Log in
    

Łomnica / Puklina v platni V+

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Puklina v platni V+ to droga na zachodniej ścianie Łomnicy. Opisu tutaj nie mam, jedynie krótką informację z wypadku (27 sierpnia 2016) znalezioną na fb:

W sobotę (27.08) na zachodniej ścianie Łomnicy, na drodze puklina v platni (4 wyciąg – komin) miał miejsce wypadek – partnerka pod koniec wyciągu odpadła ze znacznym obrywem. Została przetransportowana śmigłem do szpitala. Jak na tak poważne odpadnięcie jej stan jest dobry – na całe szczęście nie ma żadnych wewnętrznych urazów. Mogło skończyć się tragicznie, bo obryw mógł „zabrać” również drugi zespół będący z nami na drodze, także wszyscy możemy mówić tu o sporym szczęściu w tym całym zdarzeniu.

Z tego miejsca chciałbym uczulić wszystkich wybierających się na tę drogę, abyście zachowali szczególną czujność na tym wyciągu. Nie wiem na ile mogły zmienić się trudności po tym obrywie, ale ogólnie jest tam bardzo nieprzyjemnie – krucho i kiepsko z asekuracją. Gdy w ścianie działa już zespół nie zaczynajcie 3 wyciągu dopóki zespół powyżej nie oddali się przynajmniej na 2 długości liny – rynna pod kominem zbiera wszystko i w razie nawet niewielkiego obrywu, nie ma tam żadnych szans. Stanowisko przed wejściem w komin lepiej zrobić pod filarkiem (nieco niżej niż właściwy stan) – mnie to uratowało przed obrażeniami.

Dziękuję jeszcze raz chłopakom z drugiego zespołu za wsparcie i pomoc w ewakuacji ze ściany – Bogdan, Przemek – aby zdrówko Wam zawsze dopisywało! DZIĘKI!

Na wyciągu zostało trochę szpeju – ekspresy i prawdopodobnie mechanik(i) – gdyby, ktoś robił tę drogę i udało mu się odzyskać, proszę o kontakt.

Łukasz Misiakiewicz

Wycena: ?

Długość:  ?

Czas przejścia: ?

Lokalizacja:  ?

Uroda: Sam oceń. Jeśli przeszedłeś to zaznacz ilość gwiazdek (Od 1 do 5), tak aby inni wiedzieli na co warto iść ;)

Wystawa: ?

Charakter: ?

Okres do wspinania: ?

Zagrożenia obiektywne: ?

Pierwsze przejście: ?

Pierwsze przejście zimowe: ?

Dojście

Opis

Zejście

Sprzęt

Zestaw standardowy

Historia zdobywania

Nikt jeszcze nie dodał historii. Wrzuć w komentarzach!

Ciekawostki

Znasz ciekawostki o tej drodze? Podziel się nimi.

Cytaty

Znasz wypowiedzi ludzi o tej drodze? Podziel się nimi

Topo

Masz topo? Podeślij linka w komentarzach, a chętnie zamieścimy!

Zdjęcia

Masz zdjęcia? Podeślij linka w komentarzach, a chętnie zamieścimy!

Filmy

Wyszperałeś w sieci filmy o tej drodze? Podeślij linka w komentarzach, a chętnie zamieścimy!

Jeśli zauważyłeś nieścisłości w tym opracowaniu, lub chciałbyś coś dodać od siebie, to możesz to zrobić przez nasz system komentarzy :-)