Log in
    

Drytooling.com.pl w newsach Calibre

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Calibre to doskonale znany program miłośnikom e-czytników. W czerwcu 2012 roku przygotowaliśmy specjalne wydania drytooling.com.pl do tego programu. Dziś zauważyliśmy, że można już bezpośrednio ściągnąć newsy z drytooling.com.pl w programie Calibre (zakładka "Pobierz wiadomości" => polski).

Calibre to „szwajcarski nóż oficerski” dla nowoczesnych moli książkowych, korzystających z tabletów i czytników. Calibre nie tylko dostarcza wygodne narzędzia do przeglądania, organizowania i konwersji cyfrowych książek, ale również umożliwia tworzenie książek z treści dostarczanych przez kanały RSS.

Calibre to nie tylko książki, gdyż posiada pewną rzadko spotykaną w programach tego typu cechę — jest czytnikiem RSS. Calibre ma możliwość pobierania raz dziennie artykułów ze zdefiniowanej listy źródeł a następnie eksportu w formie dokumentu „strawnego” dla posiadanego czytnika bądź tabletu, który można przeczytać bez połączenia z Internetem. Na początku dokumentu znajduje się podsumowanie, które na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od treści prezentowanej przez czytnik RSS. Pod nagłówkami artykułów kryją się odnośniki do odpowiednich stron w dokumencie, na których znajdują się pełne wersje tekstów.

Dodajmy, że e-czytnik jest świetną opcją na wyjazdy w góry. Można zabrać defacto topo rejonu, całą bibliotekę, baterie starczają na kilka tygodni (można łatwo podładować), do tego jest lekki. Żyć nie umierać ;)

Drytooling na kindle

Układ newsów Drytooling.com.pl na e-czytniku Kindle

Dodatkowo udostępniliśmy spersonalizowane Kanały RSS. Możecie sobie wybrać Kanał RSS odpowiadający waszym upodobaniom ;).

Jeśli masz Kindla, a po przeczytaniu powyższego akapitu nadal nie wiesz "o co chodzi" to polecamy lekturę tego artykułu.

Pozdrawiamy!

Redakcja Drytooling.com.pl