Log in
    

Nocny Motyl już w sieci! – Internetowa premiera

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia 28 minutowego filmu „Nocny Motyl” ( reż.: Albert Gałka, Katarzyna Raszka, Jakub Gałka), który jest paradokumentem z wyprawy Klubu Wysokogórskiego Kraków w zachodnie pasmo Kakshaal Too w Kirgizji.  Pasmo to znajduje się na graicy kirgisko-chińskiej i stanowi fragment wielkiego łańcucha górskiego Tien Szan.


Szczegółowa relacja i zdjęcia z wyprawy dostępne są Tutaj.

alt

Opracowanie plakatu Kasia Kowalska (projektowanie graficzne)

W wyprawie trwające miesiąc czasu uczestnicy wyprawy – Oktawian Cież, Jakub Gałka, Mariusz Norwecki, Tomek Owerko, Piotr Picheta, Jakub Wrona – weszli łącznie na 12 wierzchołków (3 pięciotysięczniki, 4 wysokie i 5 niskich czterotysięczników) , z czego kilka z nich było dziewiczych.   

Wyprawa miała miejsce w sierpniu 2010 roku. Uczestnicy wyprawy za cel obrali sobie eksplorację nieodwiedzanej dotychczas doliny Dzhirnagaktu, która sąsiaduje od wschodu z doliną lodowca Kyzyl-Asker (jednocześnie najwyższy szczyt części zachodniej pasma Kakshaal Too) i doliną Ak-Bai-Tal od zachodu. W dolinie nie działały dotychczas żadne wyprawy wysokogórskie, stąd uczestnicy nie posiadali dokładnych informacji na temat topografii rejonu. Jedynym źródłem informacji były ogólne mapy z American Alpine Journal, stare rosyjskie mapy wojskowe oram model terenu w Google Maps.

alt

Tytułowy „Nocny Motyl” to ostatni na zachód pięciotysięcznik gór Tien Szan (5056 m n.p.m.), który przez wszystkich uczestników wyprawy, jednogłośnie, został nazwany wizytówką doliny Dzhirnagaktu.

Zebrany podczas wyprawy materiał filmowy, po wielu miesiącach wytężonej pracy, został zmontowany w 28 minutowy paradokument.  Zapraszamy serdecznie do obejrzenia pełnego humoru filmu, który swoją premierę miał podczas 8 Krakowskiego Festiwalu Górskiego.