Log in
    

Matterhorn Obsession. "Góra gór" widziana oczami Herve Barmasse'a

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

14 lipca 2015 roku upłynęło 150 lat od pierwszego wejścia na Matterhorn, jedną z najpiękniejszych i najbardziej znanych gór na świecie. Ten, położony w Alpach Zachodnich, 4478-metrowy szczyt, mimo, że zajmuje dopiero szóstą pozycję pod względem wysokości jest jednym z ostatnich, który został zdobyty.

"Ta góra była mi przeznaczona, od momentu w którym się urodziłem"

herve barmasse matterhorn

Fot. arch. TNF

Otaczająca go tajemnica sprawia, iż Matterhorn zajmuje szczególne miejsce w sercach wielu alpinistów, również Herve Barmasse'a. Urodzony i wychowany tuż u jej podnóża, zdołał wytworzyć z nią niezwykłą więź.

"Historia moja i Matterhorn jest trochę jak bajka. Ta góra należała do mnie jeszcze zanim się urodziłem" mówi wspinacz, którego ojciec Marco Barmasse, wyruszał na pierwszą zimową wyprawę na jej zachodnią ścianę, gdy rodził się jego syn. Od tego czasu Włoch traktuje ją, jak swoje podwórko i już w wieku 22 lat otworzył pierwszą z wielu nowych dróg prowadzących na szczyt.

Choć na przestrzeni lat chęć eksploracji poprowadziła Barmasse'a w najdalsze zakątki świata, każdego roku powraca na jej zbocze, gdyż jak sam mówi to jedyna góra warta zdobycia więcej niż jeden raz.

By uczcić 150-lecie jej zdobycia, The North Face pokaże specjalnie przygotowany film, który przybliży historię przyjaźni łączącej Barmasse'a z tą "Górą Gór" oraz emocji towarzyszących mu podczas każdej z wypraw na jej szczyt.