Log in
    

Gry DryToolowe O Kaziową Igłę

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


W dniach 5-6 lutego na terenie podkieleckiego kamieniołomu Stokówka odbyła się druga edycja Gier DryToolowych "O Kaziową Igłę". W tegorocznych zawodach udział wzięło 8 pań i 45 panów - co zaskoczyło nieco organizatorów (Świętokrzyski Klub Alpinistyczny).

Pomimo że impreza ma charakter towarzysko-integracyjny, poziom rywalizacji sportowej był wysoki - walczono ambitnie do zapadnięcia zupełnych ciemności - dzięki czemu różnice na pudle, zwłaszcza męskim były naprawdę minimalne.

Organizatorzy przygotowali 9 wędkowych dróg o zróżnicowanych trudnościach i charakterze: od rozgrzewkowego M4, poprzez kilka M6/6+, bularską M7 do wymagającego M8+. Zasady punktacji były proste - kto urobi więcej ten wygrywa. Każdy miał dwie próby na pokonanie drogi - przyznawano dodatkowe punkty za top w pierwszej przystawce.


Zygi Stankiewicz na przewieszce M7 (fot. Rafał "Biszon" Burczyński)

Niestety nikomu nie udało się pociągnąć najtrudniejszej linii (ale próby były zaawansowane), ale za to aż pięciu zawodników skompletowało po osiem dróg - o kolejności zadecydowała skuteczność "OS". O postępującym rozwoju wspinania z dziabkami świadczy fakt że droga która w zeszłym roku zgięła najmocniejszych w tym doczekała się dziewięciu przejść (w tym 6 OS!).

Oprócz wspinania można było przejechać się na tyrolce, zabawić w Małysza na zaimprowizowanej skoczni (wersja rzecz jasna wspinaczkowa - dupozjazd), posilić się i ogrzać przy ognisku.


Kaziowa Igła - bezcenne trofeum - w 2005 roku dla Agaty "Guci" Michalskiej i Pawła "Bakterii" Olka (fot. Zbyszek "Sajgon" Warakomski)

W kategorii łojantki zwyciężyła Agata Gucia Michalska (ŚKA Kielce), natomiast wśród mężczyzn Paweł Bakteria Olek (KW Warszawa). Część "sportową" zakończono w sobotę około 18-stej i natychmiast przystąpiono do części integracyjnej, dla niektórych zasadniczej;-), która trwała do niedzielnego popołudnia. Organizatorzy dziękują wszystkim którzy tak licznie przybyli i miłą atmosferę stworzyli.

Wyniki panie:

 

 1. Agata Gucia Michalska ŚKA Kielce 160 pkt.
 2. Dorota Kościańczuk Lublin 110 pkt.
 3. Bogumiła Buśka Wiśniewska Warszawa 100 pkt.
 4. Beata Zatorska Warszawa 40 pkt.
 5. Renata Boguta Orłowice 40 pkt.

Wyniki panowie:

 

 1. Paweł Bakteria Olek KW Wa-wa 535 pkt.
 2. Tomasz Burdzan Burdzanowski Kotłownia Lublin 525 pkt.
 3. Wojciech Kozak Katowice 515 pkt.
 4. Michał Kasprowicz UKA Wa-wa 505 pkt.
 5. Grześ Gelo Mróz Szkoła Wspinania "GoUp" Radom 495 pkt.
 6. Romuald Aldi Laskowski Łódź 465 pkt.
 7. Marcin Krecik Tasiemski Wadowice 450 pkt.
 8. Krzysztof Kaczyński Oświęcim 445 pkt.
 9. Krzysiek Sadlej UKA Wa-wa 440 pkt.
 10. Marcin Śruba Ciepielewski Kotłownia Lublin 305 pkt.
Źródło: wspinanie.pl