Log in
    

Wspin + kilka innych klipów muzycznych o tematyce wspinaczkowej

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Przebojem ostatnich dni w środowisku wspinaczkowym jest hiphopowy klip "Wspin" Jareckiego. Nie widzę sensu aby rzucać wam kolejny artykuł z tym klipem. Za to ciekawsze wydaje mi się zebranie kilku teledysków muzycznych w których występuje tematyka wspinaczkowa. Trochę ich jest, więc warto przypomnieć. 

jedziemy na wspin

Wątpię abym kojarzył wszystkie, więc jeśli ktoś ma jakieś typy, to niech da znać w komentarzach.

Wspin - Jarecki

Wspin to prawdopodobnie pierwszy Polski rapowy klip o tematyce wspinaczkowej ale przede wszystkim najpiękniejsza pamiątka ze wspólnych wypadów w skały jaką można sobie wymarzyć. Naszpikowany nomenklaturą wspinaczkową wiernie oddaje charakter wyjazdów i przekazuje ogrom tajnych patentów z zakresu dobrego wspinu. Akcja rozgrywa się w skałach Lądeckich i Jury Krakowsko- Częstochowskiej. Za zdjęcia odpowiedzialne jest SCH media a wszystko z czystej zajawki.

Palfy Gróf - Lodowi Wojownicy

"Klip powstał z inspiracji Złotą Erą Polskiego Himalaizmu, w hołdzie dla Lodowych Wojowników i ich dokonań w górach wysokich" – napisał autor słów do utworu, związany z Centrum Górskim Korona Ziemi, Bartosz Krawczak.

Swoją premierę miał na festiwalu Spotkania z Filmem Górskim (2015). Piękna idea, a my w prezencie dostajemy jeszcze wzruszenia, w pewnym momencie w tle ścieżki dźwiękowej słychać okrzyki radości Polaków, którzy jako pierwsi w historii stanęli zimą na najwyższym z ziemskich górskich szczytów.

Rammstein - Ohne Dich

GrubSon - Na szczycie

Sam klip oryginalnie nie ma wątków wspinaczkowych. Jednak posłużył za podkład filmiku z zimowej wyprawy na Nanga Parbat (2012-2013) Tomka Mackiewicza i Marka Klonowskiego.

LADY PANK - Wspinaczka (czyli historia pewnej rewolucji)

Sam klip to twórczość fana, ale pasuje jak ulał do treści :).

Metallica - I Disappear

Nie mogło zabraknąć. Klip powstał do filmu Mission Impossible II. Widzimy w nim wspinającego się w "imponującym" stylu Toma Cruise'a (statystował za niego Ron Kauk). 

 

David Lee Roth - Just Like Paradise

W 1988 roku były wokalista Van Halen śmigający po ścianach Half Dome? Czemu nie :). Swego czasu na wątku formu wspinanie.pl, czy brytan.om.pl był wątek o tym teledysku, lecz teraz nie mogę go znaleźć.

Budka Suflera - Cień Wielkiej Góry

Utwór inspirowany śmiercią Zbigniewa Stepka i Andrzej Grzązki w Himalajach.

Tomahawk - Szpej

Znacie jeszcze jakieś inne klipy muzyczne w takiej tematyce?