Log in
    

Publikacja materiałów, artykułów

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Znalazłeś ciekawą informacje, masz newsa którego chciałbyś opublikować na drytooling.com.pl? 

Nie ma sprawy wyślij go na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Materiały publikowane na naszych stronach w dużej części otrzymujemy od zaprzyjaźnionych redakcji, współpracowników, a także od Was samych - internautów odwiedzających nasz portal. Jesteśmy Wam za to bardzo wdzięczni i oczywiście chętnie publikujemy informacje spełniające nasze założenia.

Nie gwarantujemy szybkiego zamieszczenia informacji, ale jeśli się Zastosujesz do poniższych zaleceń, czas oczekiwania na publikację znacząco się skróci. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do odmowy publikacji nadesłanych materiałów nie spełniających odpowiednich kryteriów (np. jakość, tematyka zdjęcia, łamanie praw autorskich lub ogólnie przyjętych zasad dobrego obyczaju itp.) bez podania przyczyn.

Prawa autorskie

Szanujemy prawa autorskie. Zakładamy, że wszelkie materiały które Przesyłasz, są Twojego autorstwa. Nie udostępniaj nam rzeczy, których nie Jesteś właścicielem / nie Masz zgody właściciela na ich publikację. Udostępniając nam materiały, Zachowujesz do nich wszelkie prawa majątkowe. Udostępniane nam materiały będziemy wykorzystywać wyłącznie niekomercyjnie na stronach naszego portalu.

Kontakt

W każdej sprawie prosimy pisać do Nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Współpraca z mediami

Zapraszamy przedstawicieli mediów lokalnych i ogólnopolskich do stałej współpracy z naszym portalem. Współpraca może obejmować zamieszczanie nieodpłatne artykułów, wymianę barterową linków i bannerów reklamowych i inne.

Aktualności, zapowiedzi imprez

Jeśli Pragniesz przesłać zapowiedź o ciekawej imprezie, wydarzeniach, koncertach itp., które mają związek z górami, turystyką itp., Pamiętaj o odpowiednio dużym wyprzedzeniu w stosunku do terminu imprezy!

Prosimy również o jak najbardziej obszerny opis przedsięwzięcia (zdjęcia bardzo mile widziane) - przyjęta koncepcja redagowania informacji w naszym portalu zakłada publikację co najmniej kilkunastozdaniowych informacji (jedno-dwuzdaniowe zapowiedzi mogą nie zostać opublikowane).

Jak to najlepiej zrobić? (dotyczy zamieszczenia "newsa" czy zapowiedzi imprezy)

 • Podaj nazwę newsa, imprezy, artykułu, itp. (do 50 znaków).
 • Napisz krótki wstęp, do artykuło, materiału (do 255 znaków).
 • Przygotuj zasadniczy opis, minimum kilka-, kilkanaście zdań. Jednozdaniowych zapowiedzi generalnie nie zamieszczamy, a w przypadku bardzo długich tekstów zastrzegamy sobie możliwość skrótów.
 • Jeśli anonsujesz imprezę, mające nastąpić wydarzenie, koniecznie Podaj datę i miejsce jej odbywania.
 • Staraj się opisywać w sposób zwięzły i zrozumiały. Nie używaj SAMYCH DUŻYCH LITER. Emotikonek używaj z rozsądkiem, tak samo jak znaków '?' oraz '!' Nie musisz ich stawiać dziesięć pod rząd wystaczy jeden. Bezwzględnie Używaj polskich liter!
 • Będzie bardzo wskazane, jeśli Dołączysz zdjęcie (zdjęcia) obrazujące temat.
 • Całość Prześlij e-mailem na adres o temacie: "[NEWS] tu wpisz nazwę/tytuł, itp."
 • Uwaga! Newsy, materiały prasowe, zapowiedzi imprez itp. przysyłane na adres inny niż podany wyżej mogą nie doczekać się publikacji!

Relacje z wypraw, wyjazdów

Bardzo chętnie opublikujemy Twoją relację z wyprawy, tripu wspinaczkowego. Z tym, że zamieszczamy relację podczas której uczestnicy uprawiali działalność górską (drytooling, wspinaczka zimowa, alpinizm, wspinaczka lodowa, himalaizm, ski-alpinizm)!

najlepiej jeśli:

 • Podasz informacje praktyczne, jak dojechać, rozkłady jazdy, jakie ceny, jak nocować, gdzie kupować, na co uważać.
 • Jakie wymogi formalne należy spełnić (np. wizy, pozwolenia, szczepienia, dodatkowe ubezpieczenie).
 • Konieczny zestaw sprzętu, oraz w jaki dodatkowy sprzęt należy się zaopatrzyć.
 • Koniecznie Napiszesz, kiedy odbyła się wyprawa.
 • Polecisz najlepsze mapy i przewodniki z regionu.
 • Interesująco Opiszesz swoje przygody (najlepszą formą jest rodzaj dziennika wyprawy).

Bardzo wskazane jest do relacji dołączyć jak najwięcej dobrych zdjęć. Jak to zrobić - poniżej.

Galerie zdjęć, panoramy

Nasze minimalne wymagania techniczne odnośnie zdjęć - plików cyfrowych:

 • Pliki JPG bez kompresji, TIF, PNG, RAW...
 • Wymiar dłuższego boku optymalnie 1500 pikseli (lub więcej), minimum 600 pikseli, bok krótszy - proporcjonalnie.
  Możesz oczywiście przekazać nam pliki w rozmiarach oryginalnych, wtedy kadrowaniem, zmianą rozmiaru itp. zajmiemy się sami.
 • W przypadku panoram: minimalna wysokość panoramy powinna wynosić 800-1000 pikseli (lub więcej)

Jak przekazać nam pliki?

 • Najlepiej wysłać nam je e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dla Twojej wygody wysyłania i naszej odbierania - zdjęcia wyślij w częściach po około 10 MB.
 • Możemy również udostępnić nasz serwer FTP. Zainteresowanych prosimy o kontakt  - prześlemy dane dostępowe.
 • Gdy ich rozmiar jest na tyle duży (np. kilka / kilkaset gigabajtów), nie będziemy się katować "przepychaniem" ich przez internet - nagraj je wtedy na CD i Prześlij "zwykłą" pocztą (adres podamy zainteresowanym, prosimy tylko o e-maila z zapytaniem).

Inne, istotne informacje:

Staraj się pogrupować zdjęcia w galerie tematyczne, np. "Dojście do doliny", "Atak szczytowy", etc. Jeśli Przyślesz luźny zlepek zdjęć np. z wakacji w różnych miejscach, trudno będzie z tego zmontować galerię

Aby galeria została szybko opublikowana, zdjęcia Przygotuj w następujący sposób:

 • Plikom nadaj numery, w takiej kolejności w jakiej mają być wyświetlone na stronie (np. 01.jpg, 02.jpg... itd.).
  Nie opisuj zdjęć w nazwie pliku!
 • W osobnym pliku tekstowym dołącz opisy do zdjęć, czy panoram, w formie "nazwa pliku - opis zdjecia", czyli przykładowo: "01.jpg - Dolina Kara Su". Opis pojedynczego zdjęcia nie może przekraczać 255 znaków. Staraj się opisać zdjęcia w taki sposób, aby osoby ktore tam nigdy nie były, też miały pożytek ze zdjęć, czyli np. nie w stylu: "Dolina", "Widok", "Panoramka", lecz np. "Widok Everestu z Lhotse", "Panorama ze szczytu Mont Blanc".
 • W tym samym pliku zaproponuj tytuł galerii (do 70 znaków) oraz krótki opis (do 255 znaków). Nie Zapomnij podać autora.
 • Nie używaj SAMYCH DUŻYCH LITER. Emotikonek używaj z rozsądkiem, tak samo jak znaków '?' oraz '!' Nie musisz ich stawiać dziesięć pod rząd wystaczy jeden. Używaj polskich znaków!

Każdy, kto zdecyduje się na publikację nadesłanych zdjęć na stronach portalu drytooling.com.pl, wyraża zgodę na umieszczenie na nadesłanych fotografiach logo portalu, który umożliwia identyfikację zdjęć oraz utrudnią ich nielegalne wykorzystanie.

Katalog stron WWW

Nie prowadzimy wymiany bannerów, poza serwisami i instytucjami, z którymi nawiązaliśmy inną, większą współpracę.

Jeśli Chcesz dodać do Katalogu ciekawą stronę (niekoniecznie swoją!) związaną z górami, turystyką, wspinaniem, fotografią wyślij nam Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Chętnie wymieniamy się linkami z ciekawymi stronami o tematyce zbliżonej do naszego serwisu.

Testy sprzętu

Na stronie znajduje się kategoria sprzęt wspinaczkowy. Z chęcią zamieścimy opisy sprzętu, testy sprzętu.

Zapraszamy do współpracy producentów i dystrybutorów sprzętu i akcesoriów górskich/turystycznych.

Zapraszamy do podzielania się z internautami swoją opinią o sprzęcie turystycznym. Testować można dosłownie wszystko: śpiwory, plecaki, buty, odzież, kuchenki, czekany, czołówki etc, etc... Ważne by sprzęt był w miarę nowy (do 1-1,5 roku) i najlepiej dostępny w polskich sklepach.

Jeśli Używasz sprzętu, którego jeszcze nie ma w wykazie i Masz ochotę napisać o nim kilka słów - będziemy bardzo wdzięczni. Przyślij nam tekst opracowany wg schematu tak jak opublikowane już teksty, jeśli Masz - dorzuć kilka zdjęć. Nie zapomnij podać aktualnej ceny oraz wyszczególnić w podsumowaniu parametrów technicznych a także Twoich, subiektywnych, wad i zalet. Twój materiał opublikujemy tak szybko, jak to tylko możliwe.