Log in
    

Strony i blogi o Tatrach (trekking i wspinanie)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Tatry to 780 km kwadratowych zróżnicowanego terenu. Można powiedzieć, że to nic innego jak trochę drzew, kamieni kupa, lecz dla wielu Tatry to magiczna kraina. Mają tysiące wielbicieli dla których te góry to coś więcej niż Giewont, Morskie Oko, Kościeliska czy Krupówki.

Część z tych ludzi postanowiła przelać swoją pasję na w internety ;). Na tej stronie postaram się zamieścić trochę linków do wartościowych stron, blogów, traktujących o turystyce tatrzańskiej, taternictwie, itp.

tatry zadni mnich i cubryna

Fot. Damian Granowski 

Bod uwagę biorę strony, które mają jakąś renomę, są aktualizowane w miarę regularnie, jako tako wyglądają. Ewentualnie są brzydkie jak noc, ale mają wartościową treść, która będzie przydatna dla ogółu.

Raczej chcę skupić się na stronach niszowych, bo na najbardziej popularnych stronach internetowych o outdoorze w Polsce, tematyka tatrzańska pojawia się często. O nich napisałem osobne zestawienie, które znajdziesz tutaj: Top 10 polskich stron outdoorowych.

Oczywiście mogło się zdarzyć, że pomimo dość długiego wyszukiwania w internecie nie wrzuciłem linka do wartościowej strony internetowej. W takim wypadku dodaj tą stronę czytelniku w komentarzach, to postaram się ją zweryfikować i dodać do listy.

Jeśli jesteś „domorosłym” blogerem, który przeczytał kilka wskazówek SEO na temat pozycjonowania stron, to wiedz, że wrzucenie linka w komentarzu skończy się... pewnie niczym (czyt. usunięciem komentarza), jeśli nie masz czym się pochwalić :).

Strony postanowiłem podzielić tematycznie – dla turystów tatrzańskich (lajtowych i ambitnych) oraz dla wspinaczy. Sporo stron miesza jednak te tematy, więc różnie może być :).

Każdy linka zawiera krótką notatkę, czasem skopiowaną bezpośrednio z danej strony.

Strony o turystyce tatrzańskiej

gorskasfera.blogspot.com – opisy tatrzańskich wycieczek i fotorelacje

hemli-w-gorach.blogspot.com – Sporo informacji topograficznych o Tatrach. Również opisy tatrzańskich wycieczek.

naszeszlaki.com.pl – dość leciwa strona opisująca tatrzańskie szlaki i wędrówki.

naTatry.pl - Znajdują się tutaj opisy wszystkich tatrzańskich szlaków turystycznych, wzbogacone w szczegółowe galerie zdjęć. Dzięki temu każdy może wybrać odpowiednią trasę dla siebie i dokładnie zaznajomić się z niebezpieczeństwami czyhającymi na szlaku. Oprócz tego znajduje się tutaj wiele praktycznych informacji, aktualności z Tatr oraz ciekawe artykuły poruszające zagadnienia dotyczące Tatr i Podhala. :)

Poczuj magię gór!- blog Kamila Filipowskiego o Tatrach. W skrócie: „Tatry, topografia, turystyka górska, ciekawostki, górskie przygody :)”

Portal tatrzański – Strona na której każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Od noclegów po porady na temat wyboru sprzętu.

Szlaki.net.pl – kalkulator czasu przejścia szlaków górskich (m. in. Tatr)

tatromaniak.pl – Sporo aktualności z Tatr. W sumie strona o wszystkim i o niczym. Jeśli lubisz dostawać informację, że w np. w Tatrach spadnie śnieg lub filmiki o Halnym to wchodź śmiało. Zapewne jednak zdarzają się wartościowsze wpisy ;).

tatry.info.pl – internetowy przewodnik tatrzański. Strona zawiera opisy tras prowadzących znakowanymi szlakami w polskiej i słowackiej części Tatr. Zarówno opisy szlaków spacerowych, wiodących dolinami, jak i omówienie najtrudniejszych z tatrzańskich perci. Każda strona zawiera wiele zdjęć, dzięki czemu dokładnie prześledzisz, czego można spodziewać się na szlaku.
Przewodnik adresowany jest do wszystkich miłośników Tatr oraz tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z górami i chcą je bliżej poznać.

Ruda z Wyboru – Blog Gosi Nowakowskiej o niebanalnych wycieczkach tatrzańskich. Do tego opisy szlaków, różnych wycieczek na niebanalne szczyty i praktyczne porady na górskie tematy.

tpn.pl – strona Tatrzańskiego Parku narodowego. Ew. jeszcze można wejść na tatry.tpn.pl gdzie pojawiają się informacje o nowościach wydawniczych TPNu

Wieczna Tułaczka - Głównie (?) opisy tatrzańskich wycieczek, okraszone ładnymi zdjęciami. Opis ze strony: Na Wiecznej Tułaczce znajdziecie ciekawe, humorystyczne, a czasem złośliwe opisy, praktyczne porady, subiektywne odczucia , dużo zdjęć z odwiedzanych miejsc, nie zabraknie też recenzji czy testów. Słowem – będzie wszystko, co mi wpadnie do głowy, a co związane jest z podróżami i branżą turystyczną. Mam nadzieję, że te informacje ułatwią Wam planowanie urlopu.

Strony głównie o wspinaniu w Tatrach

Górska Galeria zdjęć Zipiego - galeria zdjęć (głównie) wspinaczkowych Piotra Zielińskiego. Sporo ciekawych fotorelacji z tatrzańskich wspinaczek

supertopo.pl – kilka wartościowych opracowań dróg wspinaczkowych.

szlakiidrogi.wordpress.com – Blog Krzyśka Sobieckiego. Opisy i schematy dróg wspinaczkowych. Do tego kilka wpisów o trasach turystycznych. Ogólnie warto zaznajomić się :).

Taternik.net – strona Mariusza Norweckiego z sporą ilością tatrzańskiego topo. Głównie fotografie ścian z wyrysowanymi liniami dróg.

Taternik.eu - Strona zbiera ciekawe i jak najbardziej stronnicze w ocenie przejścia :-), graniówki i wyrypy skiturowe, freeridowe w Tatrach i nie tylko. Sporo opisów dróg wspinaczkowych. Trochę filmików. Ogólnie jest sporo wartościowej treści.

Tatry.nfo.sk – słowacka skarbnica dróg wspinaczkowych. Wygląd strony nieco zraża, ale mnogość schematów i fototopo wynagradza ubogą szatę graficzną.

Jeśli masz swoje ulubione tatrzańskie strony, których tu brakuje to daj znać w komentarzach ;)

Komentarze   
0 #18 Krystek 2020-01-08 10:43
to nieśmiało podrzucę również stronę od siebie, sporo opisanych szlaków z kilku stron świata. Sporą część stanowią oczywiście Tatry :) https://hasajacezajace.com
Cytować
0 #17 MateuszS 2018-11-26 09:04
Cześć! Zostawiam też link do siebie :) Ogólnie jest o górach, ale jest sporo o Tatrach.
Cytować
0 #16 michal 2018-03-31 21:38
Zapraszam na :
http://tatrypozaszlakiem.pl
Dla turystow tatrzanskich i bedzie coraz wiecej latwych wspinaczek. Czyli cos dla ludzi bedacych pomiedzy turysta a wspinaczem
Cytować
0 #15 Kazimierz 2017-04-30 22:58
Dokładnie przed rokiem (30.04.2016) zamieściłem w komentarzu jako „Kazimierz” plany dotyczące aktualizacji serwisu www.naszeszlaki.com.pl, którego jestem autorem, a o którym wspomniał Pan na łamach www.drytooling.com.pl.
Po roku pracy mogę stwierdzić, że serwis całkowicie zmienił swoją szatę graficzną i zostały uaktualnione teksty opisów moich górskich wędrówek. Od podstaw stworzyłem również galerię zdjęciową, którą wzbogaciłem o zdjęcia już archiwalne. Aktualnie pracuję nad wymianą zdjęć w poszczególnych opisach a jest co wymieniać bo moje wędrowanie w ubiegłym roku było bardzo owocne.
Zapraszam do odwiedzenia mojego serwisu www.naszeszlaki.com.pl.
Proszę o opinię: Czy moja praca, według Pana poszła w dobrym kierunku.
Pozdrawiam.
Cytować
0 #14 Szyszek 2016-07-15 14:02
Super wskazówki ! z małym przygotowaniem zapraszam wszystkich rodziców, by pokazywali swoim dzieciom jak można zdobywać szczyty !!

GÓRSKIE WSKAZÓWKI :)
Cytować
0 #13 DamianG 2016-05-10 14:45
Ok, W takim razie czekam na info :)
Cytować
+1 #12 Kazimierz 2016-04-30 22:02
Z uwagą zapoznałem się z Pana portalem. Czytam i oglądam strony o tematyce górskiej bo trzeba uczyć się od lepszych.
Jestem założycielem, administratorem i autorem hobbystycznej strony www.naszeszlaki.com.pl Stronę założyłem w 2013 roku. Prawdą jest i tu zgadzam się z Pana opinią, iż większość materiałów w niej zawartych to dokonania z ubiegłych lat, może nie aż tak „leciwych” jak Pan to określił. Są na niej również nowe zakładki np. „Karkonosze w 7 dni”, opublikowane w 2015 roku. Niektóre moje artykuły zostały zamieszczone na natatry.pl, tatromaniak.pl („Tatrzańscy tragarze”, „Symboliczny Cmentarz pod Osterwą”.
Aktualnie zmieniam szatę graficzną strony. Chcę ją unowocześnić i wprowadzić nowe formy komunikacji. Posiadamy bogaty materiał opisowy i zdjęcia z 2014 i 2015 roku. Serdecznie zapraszam na stronę po zmianie jej szaty graficznej. Będę wdzięczny za uwagi. Kazimierz Boniakowski
Cytować
0 #11 Waldek 2015-11-22 17:51
Cześć. Brakuje mi w tym spisie strony z której często kiedyś korzystałem planując wyjazdy w Tatry http://www.tatry.turystyka-gorska.pl
Cytować
0 #10 Grzegorz 2015-10-13 21:01
Niektóre strony już odwiedziłem. Spodziewałem się trochę większego zestawienia, fajnie, że w komentarzach zostawiacie linki do swoich stron.
Zapraszam również do siebie:
www.summitate.wordpress.com
Cytować
0 #9 emilka 2015-10-13 20:38
Na fb już od 2012 działa stronka o Tatrach:
https://www.facebook.com/TatryFanpage
a teraz do niej uruchomiłam stronę, na której będzie się dużo działo także zapraszam do śledzenia :)
http://tatrymojemiejscenaziemi.blogspot.com/
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze są moderowane, więc ich publikacja może trochę potrwać :).