Log in
    

Top 10 polskich stron outdoorowych

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Każdy z Nas ma swoje ulubione serwisy wspinaczkowe, górskie. Co nie oznacza, że w sieci nie znajdziecie innych stron, które warto czytać, lub chociażby znajdziecie tam coś wartościowego. Są to zarówno strony niszowe, dla pasjonatów jednej dziedziny wspinania, jak i kombajny gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Wybór oczywiście subiektywny. Moim głównym kryterium, jest ilość ciekawej treści na stronie. Raczej nie przepadam za forami, gdzie 90% to nic nie warte bicie piany.

Lista 10 polskich stron wspinaczkowo-górskich

Bouldering.pl

Typowy serwis dla kamykojebców :-). Znajdziecie tutaj newsy, filmy, relacje, zapowiedzi imprez. Generalnie wszystko w temacie boulderingu. I to się ceni!

Brytan.com.pl

De facto młoda strona, powstała po erze "Golden Lunacy". Niestety – dla Mnie - póki co główną siłą napędową strony jest forum. Piszę niestety, bo tutaj schemat 90% treści nic nie wnoszących do tematu, 10% ciekawej sprawdza się. Jeśli chcecie odsiewać plewy od ziarna, lub lubujecie się w dyskusjach, wtedy zupełnie inaczej podchodzi się do Brytana.

Jednakże wielkim plusem, są wszelakiego rodzaju bujdałki forumowiczów, lub wręcz archiwalne teksty demiurgów wspinania. To już się ceni :-). Trzymam kciuki za więcej takich treści.

Climb.pl

Portal wspinaczkowy skupiający się głównie na wiadomościach z dziedziny wspinania sportowego. Na stronie znajdziecie również sporo relacji, zapowiedzi, topo. Slowem, jeśli jesteś wspinaczem sportowym nastawionym na letnie wspinanie, to jest to strona dla Ciebie :-)

e-gory.pl

Strona dedykowana miłośnikom trekkingu. Jeśli lubicie wędrówki po górach, to tam znajdziecie sporo wartościowej treści.

GÓRYonline.com

Internetowy serwis magazynu GÓRY. Sporo wartościowych artykułów, newsów, galerii zdjęć, filmów, outdooru. Dla każdego coś miłego :-)

ngt.pl

Niezależna grupa testingowa. Forumowa grupa, na której można sporo ciekawych rzeczy poczytać na temat sprzętu. Jeśli jesteście na kupnie sprzętu, to znajdziecie tutaj sporo ciekawych wątków.

Portalgorski.pl

Sporo ciekawych artykułów, topo, galerii zdjęć. Baza ścianek wspinaczkowych.

4outdoor.pl (lub outdoormagazyn.pl)

Strona zdecydowanie dla osób siedzącej w branży outdoorowej. Jednakże każdy zainteresowany sprzętem outdoorowym znajdzie tu coś dla siebie. Oprócz informacji o różnych promocjach, nowych firmach na rynku, zdarzają się ciekawe wywiady z osobami z branży, itp.

Skitury.fora.pl

Dla fanów dwóch desek jazda obowiązkowa. Duża – a zwłaszcza pomocna – społeczność sprawia, że to forum odwiedza się z przyjemnością. Miłym akcentem byłaby konsolidacja w którymś miejscu bardziej „ciekawszych” wątków (zwłaszcza sprzętowe).

Wspinanie.pl

Najstarszy portal wspinaczkowy z całej dziesiątki, skoncentrowany na sportach wspinaczkowych. Mnóstwo wartościowej treści, wywiadów, newsów. Dla chętnych i głodnych dyskusji znajdzie się bardzo duże forum wspinaczkowe. Niestety tutaj również sprawdza się zasada 90% nic nie wartej treści i 10% czegoś wartościowego.

PS. drytoolingu nie wrzucaliśmy, bo skoro i tak dotarliście do tej linijki tekstu to już macie wyrobione zdanie, czy warto nas czytać, czy nie.

Jeśli chcesz zobaczyć również warte zobaczenia anglojęzyczne strony to zajrzyć tutaj: 10 best climbing, mountaineering websites.

Damian Granowski