Log in
    

Babskim okiem o plecakach

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Oferta sprzętu turystycznego stale się poszerza i specjalizuje. Od dobrych kilku lat bardzo ściśle w sprzęcie turystycznym rozróżnia się podział na plecaki damskie i męskie. Poradnik sklepu Sherpa.pl.

alt

Plecak damski

Kiedy rozmawiamy z klientkami, często na początku widzimy podejrzany uśmiech, czy przypadkiem nie wprowadzamy ich w błąd lub czy nie robimy sobie żartów. Drogie Panie, żarty lubimy, ale sprzęt staramy się dobierać odpowiedni! Mocno rozbudowaną kolekcję damskich plecaków posiada m.in. firma Deuter. Od ponad 5 lat specjalizuje się w linii kobiecych plecaków, nazwanej wspólną nazwą SL (Slim Fit).

W Deuter nad konstrukcją plecaków, rozwiązaniami, kolorystyką pracuje specjalny zespół kobiet zawodowo związanych z górami, mtb, narciarstwem. Ich doświadczenie i pomysły, możemy odnaleźć w każdej nowej kolekcji plecaków.

Dlaczego kobiety powinny wybierać plecaki specjalnie skonstruowane dla nich?

Różnica nie leży tylko w kolorze, choć kolor jest bardzo ważny. Damskie plecaki uwzględniają różnice w długości pleców kobiecych i męskich. Kobiety w odróżnieniu od mężczyzn mają krótsze plecy i dłuższe nogi, mężczyźni na odwrót mają dłuższe plecy i krótsze nogi. Dlatego damskie plecaki w porównaniu z męskimi charakteryzują się krótszym systemem nośnym.

 

alt

Plecak męski

Plecak damski na kobiecych plecach dzięki takiej różnicy lepiej leży, właściwiej przenosi ciężar na pas biodrowy, można go lepiej dopasować.

Kobiety mają węższe ramiona tym samym pasy nośne w damskich plecakach są krótsze, bliżej siebie osadzone na wysokości karku, dodatkowo od strony wewnętrznej obszyte materiałem eliminującym obtarcia. Bliższe osadzenie pasów nośnych eliminuje również ryzyko obsuwania się pasów nośnych z kobiecych ramion. Taka różnica w konstrukcji pasów nośnych wpływa również na wyeliminowanie obtarć powstających przy używaniu przez kobietę plecaka męskiego o klamry służące ściąganiu pasów nośnych.

Inny kształt pasów biodrowych: damskie pasy mają bardziej eliptyczny kształt, skierowany ku dołowi z dodatkowymi wewnętrznymi klinami z miękkiej pianki na wysokości kości biodrowych.

alt

Pas piersiowy posiada większą możliwość regulacji w pionie, dzięki temu można go lepiej dostosować do różnych kobiecych sylwetek. Jego konstrukcja nie powoduje również ucisku na piersi.

Dalszą cześć artykułu znajdziecie na ceneria.pl