Log in
    

Wezwanie do wymiany produktu: GRIGRI 2

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

alt

 

Petzl odkrył, że zbyt duża siła działająca na uchwyt GRIGRI 2 może spowodować uszkodzenie, w konsekwencji którego uchwyt pozostaje w pozycji otwartej. W wyniku tego uszkodzenia funkcja samoblokująca przestaje działać:

- uszkodzone GRIGRI 2 działa jak klasyczny przyrząd asekuracyjny (np. ósemka),
- jeżeli podczas używania uszkodzonego GRIGRI 2 nie trzyma się wolnego końca liny - zwiększa to ryzyko niekontrolowanego opuszczania.  

UWAGA!
Nie wolno używać przyrządu GRIGRI 2 z uszkodzonym uchwytem!

    

altNależy pamiętać, że używając przyrządu GRIGRI2 trzeba zawsze trzymać wolny koniec liny (patrz instrukcja obsługi GRIGRI 2). Do dnia 20/06/2011 otrzymaliśmy poprzez naszą międzynarodową sieć dystrybucji 7 uszkodzonych produktów. Nie jest znana nam sytuacja, w której uszkodzenie uchwytu doprowadziłoby do wypadku.

 

W związku z zainstniałym problemem firma Petzl postanowiła: 

- zwiększyć mechaniczną wytrzymałość uchwytu we wszystkich GRIGRI 2 - począwszy od numeru seryjnego 11137,
- wycofać wszystkie GRIGRI 2, w których pierwsze 5 cyfr numeru seryjnego znajduje się w przedziale miedzy 10326 a 11136, i je na nową, poprawioną wersję. Petzl pokryje wszystkie koszty związane z wysyłką. Wezwanie do wymiany nie dotyczy poprzedniej generacji GRIGRI.

Oficjalne stanowisko Dyrektora Generalnego Petzl:

"Mimo że ryzyko uszkodzenia uchwytu GRIGRI 2 jest niewielkie, nasze ukierunkowanie na bezpieczeństwo klientów skłoniło nas do podjęcia decyzji o wymianie produktów. Mamy całkowitą świadomość niedogodności, jakie niesie ze sobą ta sytuacja, zwłaszcza na początku sezonu wspinaczkowego. Cała załoga firmy Petzl firmy jest zmobilizowana, by wymiana GRIGRI 2 przebiegła jak najszybciej. Dziękujemy za zaufanie jakim nas zawsze obdarzaliście."
 

Romain Lécot


alt