Log in
    

Jaki aparat fotograficzny w góry

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Pytanie jaki wziąć aparat fotograficzny w góry jest dość ciekawe. Z jednej strony chcielibyśmy aby były jak najlepsze, z drugiej aparat niech będzie jak najlżejszy. Gdzieś pewnie trzeba będzie znaleźć złoty środek pomiędzy typowym cyfrowym aparatem kompaktowym, a dużą lustrzanką.

fotografowanie w gorach

Andrzej Marcisz na Żłobistym Szczycie. Fot. Damian Granowski

Musimy sobie odpowiedzieć, co chcemy robić i gdzie później nasze zdjęcia wylądują. Jeśli będzie to facebook, zdjęcia rodzinne od biedy wrzucone w sieć, czy może na naszego bloga lub wydrukowane. Wtedy aparat może być małą "małpką", którą schowamy do kieszeni i od czasu do czasu strzelimy fotkę. Niech ma dobry wyświetlacz i jasno określone różne programy zdjęć. Świetnie jeśli można nim nagrywać filmy. Taki sprzęt idealny będzie dla osób, które nie chcą się bawić fotografią, tylko je po prostu robić.

Osobiście używam aparatu Sony Cybershot TX20, który świetnie mi się sprawdza w górach.

Jeśli zamierzasz robić naprawdę dobre zdjęcia, poszerzać swoją wiedzę fotograficzną, eksperymentować ze sprzętem, wymieniać filtry, obiektywy. Last but not least waga sprzętu ma dla ciebie znaczenie drugorzędne, to zainwestuj w lustrzankę cyfrową.