Log in
    

Akcja SkiTourFan

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Już za dwa tygodnie w Zakopanem wyjątkowa okazja dla kibiców i miłośników skialpinizmu! W weekend 15-17 kwietnia 2011 odbędzie się w Tatrach finał Pucharu Świata w skialpinizmie.

 

Ta coraz bardziej popularna forma narciarstwa w Alpach od kilku lat przeżywa swój renesans. W Polsce coraz więcej osób patrzy z zaciekawieniem na tych, co pod górę podchodzą na nartach. I coraz więcej osób chciałoby zapytać:

„Ale o co chodzi?”. I oto jest szansa! Organizatorzy finałowych zawodów Memoriału Piotra Malinowskiego zapraszają wszystkich chętnych i tych, którzy chcieliby, ale się boją, do udziału w akcji SkiTourFan. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się wszystkiego, o co baliście się zapytać. A odpowiadać na pytania zainteresowanych będą profesjonaliści: przewodnicy tatrzańscy, ratownicy TOPR oraz sami zawodnicy. Akcja rozpoczyna się w piątek, 15.04. spotkaniem SkiTourFan w Dworcu Tatrzańskim o godzinie 18.00. Organizatorzy przewidują m.in.pokaz slajdów z wyryp skialpinistycznych oraz promocję opublikowanego przez Wydawnictwo GÓRY przewodnika skiturowego po Tatrach autorstwa Wojciecha Szatkowskiego. Dla uczestników spotkania będą też niespodzianki przygotowane przez oficjalnych sponsorów finału Pucharu Świata. Jeśli ktoś jeszcze nigdy nie miał do czynienia z narciarstwem wysokogórskim, będzie mógł dowiedzieć się o sposobach doboru i użytkowania sprzętu skiturowego. Wiosna to najlepszy czas na foki! Dlaczego? O tym też będzie mowa! Następnego dnia, w sobotę 16 kwietnia, w ramach akcji SkiTourFan będzie można uczestniczyć w wycieczce skiturowej prowadzonej przez przewodników tatrzańskich i kibicować najlepszym zawodnikom świata na punktach widokowych na trasie Memoriału. Przewidziane zostały trasy o trzech stopniach zaawansowania. Aby pójść na najprostszą trasę, wymagana jest podstawowa umiejętność poruszania się na nartach. Trasa dla zaawansowanych będzie naprawdę wymagająca! Wszystkich turystów spędzających ten wiosenny weekend pod Tatrami zapraszamy do wspólnego kibicowania na mecie zawodów, przy Schronisku Murowaniec na Hali Gąsienicowej.

Więcej informacji na www.memorial.topr.pl

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do zobaczenia w ten wyjątkowy weekend w Zakopanem!

 Akcja SkitourFan

Partnerzy akcji:

TKN Tatra Team

TOPR

Wydawnictwo Góry

Muzeum Tatrzańskie Zakopane

Dworzec Tatrzański

Tatra Trade

RMD