Do przeglądu zostało kilka dni, zaczynamy już 20 września i aż do niedzieli 25-go warto do nas przyjechać! W miasteczku przeglądowym pojawią się ludzie gór: będą trudne tematy, zapierające dech filmy, zdjęcia z najdalszych zakątków świata. Spotkacie gości pozytywnie zakręconych, choćby takich, którzy zabierają 2-letnie dzieci do Afryki, wspinają się przy 30-stopniowych mrozach czy zjeżdżają na nartach w Himalajach.
Wreszcie, co rzadko się zdarza, będzie okazja do rozmów na kontrowersyjne tematy, min. o aferze wokół przejścia drogi Golden Lunacy z samymi autorami, oraz o zamknięciu doliny Baksan w Rosji i wyłączeniu szczytu Elbrusa z turystyki z powodu niepokojów uznanych za rosyjskie władze za „terrorystyczne”. Poznacie zawodników, którzy po górach biegają, a nie chodzą i będziecie mogli wyjść z nimi na trening, a na koniec dostaniecie szansę wygrania wyprawy w Himalaje. Serio!
Ludzie XVI Przeglądu Filmów Górskich
Darek Załuski - zdobywca K2 pokaże zdjęcia, filmy i opowie o zimnie w Himalajach w sierpniu 2011 roku.
Ola Dzik - pierwsza Polka z tytułem Śnieżnej Pantery i Gasherbrumem II na koncie. Zobaczycie zdjęcia, posłuchacie relacji i spotkacie się z nią przy rozmowach o życiu.
Davo Karnicar - pierwszy człowiek, który zjechał na nartach z Mt. Everestu bez odpinania nart na całej trasie do bazy. Pokaże swój film „7 Summits” o zdobyciu Korony Ziemi i zjechaniu z tych szczytów na dwóch deskach.
Nikolay Shustrov - organizator biegu na najwyższy szczyt Kaukazu „Elbrus Race”. Powie jak się biega i jeździ na nartach w Rosji, i dlaczego gdy rząd na Kremlu walczy z „terrorystami”, on nie może organizować zawodów w dolinie Baksan…
David Kaszlikowski i Eliza Kubarska - autorzy wielu ekstremalnych dróg wspinaczkowych, oprócz diaporam i slajdów, będą odpowiadać na pytania i wątpliwości dotyczące przejścia „Golden Lunacy”.
Olga Morawska - żona śp.Piotra Morawskiego, autorka kilku książek, mama dwóch synów. Spotkanie z nią będzie poświęcone sile życia po życiu i opowieściom jak to jest czekać na człowieka gór.
Marcin Świerc i Piotr Hercog - rekordziści Biegu Rzeźnika, członkowie Salomon Suunto Team. Codziennie rano będzie można pobiegać w ich towarzystwie, w sobotę wystartować w zawodach Lądek Trail Running, a w przerwach porozmawiać o treningach i wszystkich niedogodnościach z tym związanych.
Anna Czerwińska - niestrudzona himalaistka, opowie min. o zdobywaniu szczytu K2 ćwierć wieku temu.
Leszek Talko i Monika Piątkowska - znani dziennikarze, u nas goście „Króliczka Wędrowniczka”, opowiedzą i pokażą jak podróżuje się nawet po egzotycznym świecie z małymi dziećmi.
Anna Milewska - aktorka, dobra dusza Przeglądu, żona śp. Andrzeja Zawady.
Krzysztof Wielicki , Ryszard Pawłowski, Piotr Pustelnik - himalaiści, nieoficjalnie goście Przeglądu. Można będzie z nimi porozmawiać w kuluarach, prywatnie i na luzie. Jeśli tylko ich odnajdziecie…
Żyjący uczestnicy wyprawy w Karakorum z 1971 na Kyunang Chhish 7852m npm. Spotkanie poświęcone tamtym niesamowitym ludziom i ich osiągnięciom.
A także wielu innych, ciekawych gości i wspaniała publiczność. Bądźcie z nami, nie pożałujecie!
Program przeglądu
Wtorek
kiedy |
gdzie |
program |
14:00 - 15:00 |
Stawy Biskupie |
biegam z mistrzem: Piotr Hercog |
15:30 - 17:00 |
kinoteatr |
blok filmów konkursowych: "Parenthese a 8000" (Francja)- 33" "People of the White H0use" (Polska) - 27" "Far Away" (Bułgaria) - 20" |
17:30 - 19:00 |
kinoteatr |
blok filmów konkursowych "Single handed" (Wielka Brytania) - 20' "Kukuczka" (Polska) - 45' "Górskie Spływy" (Polska) - 15' |
19:30 - 21:00 |
kinoteatr |
"180 South" (USA) - 84' |
21:00 - 22:00 |
klub Przeglądowy |
filmy Tomasza Banasiewicza "Banana": "Jak nie zdobyłem Fitz Roy'a" "Roraima - okruchy zaginionego świata" "Tam" "Spadając" "Rządza" |
21:30 - 00:00 |
klub Przeglądowy |
Górska Impreza Integracyjna |
* - wstęp wolny |
KW - Króliczek Wędrowniczek |
|
MI - Montana Incognita |
Środa
Kiedy |
gdzie |
Program |
10:00 - 10:45 |
Stawy Biskupie |
biegam z mistrzem: Marcin Świerc |
11:00 - 12:30 |
kinoteatr |
blok filmów konkursowych: "The Pinnacle" (Wielka Brytania)- 45" "Schizofrenix" (Polska)- 28" "Camuni" (Włochy) - 5" |
13:00 - 14:30 |
kinoteatr |
blok filmów konkursowych: "Out of the Shadows" (Kanada) - 58' "Łukiem Karpat Na Rower Zapakowani" (Polska) - 13' "Arabika 2010" (Polska) - 10' |
15:30 - 17:30 |
kinoteatr |
blok Reel Rock Tour 2010: "The Hulk" "First Round First Minute" "Fly or Die" "Down and Out and Under" "The Hardest Moves" "The Swiss Machine" |
18:00 - 20:00 |
kinoteatr |
Blok filmów konkursowych: "Dolpo Tulku" (Niemcy)- 101" |
19:45 - 20:15 |
kawiarnia Maleńka |
wernisaż wystawy "Górski spacer w dolinie zadumy" |
20:30 - 22:00 |
kinoteatr |
blok filmów konkursowych: "Le cheval de l'Everest" (Francja) - 53" "Little Big Walling in Madagascar" (Wielka Brytania) - 17" "Tam gdzie powstaje pustynia" (Polska)- 10" |
21:00 - 02:00 |
klub przeglądowy |
Górska Impreza Integracyjna |
21:00 - 23:30 |
kawiarnia Maleńka |
Filmy Darka Załuskiego: "Przypadki pani Ani" - 21' "Zimowa loteria - Makalu" - 25' |
* - wstęp wolny |
KW - Króliczek Wędrowniczek |
|
MI - Montana Incognita |
Czwartek
Kiedy |
gdzie |
Co |
08:00 - 08:45 |
Stawy Biskupie |
biegam z mistrzem: Piotr Hercog |
'09:00 |
Amfiteatr |
zbiórka wyprawy off-road na Borówkową Górę |
09:00 - 10:30 |
klub kuracjusza |
blok filmów konkursowych: "Szkoła bez barier" - 9" "A prayer for the Windhorse" - 73" |
10:30 - 12:00 |
kinoteatr |
blok filmów konkursowych "Długi Marsz 70 lat później" (Polska) - 60' "Single Handed" (W. Brytania) - 20' |
11:00 - 12:30 |
klub kuracjusza |
Blok filmów konkursowych: "Ratunek nadchodzi z nieba" - 54" "Fjord" - 24" |
12:30 - 14:00 |
kinoteatr |
blok filmów konkursowych: "Z kamerą wśród zwierząt" (Polska) - 35' "Dach Europy - dobrze mieć marzenia" (Polska) 29' "Trzynasty raz na Spitzbergenie" (Polska) - 14' |
13:00 - 14:30 |
klub kuracjusza |
Marsz Śledzia Marsz Neandertala Walk of the World de 4 daagse |
14:30 - 16:30 |
kinoteatr |
Long Walk Plus Expedition film "Długi Marsz 70 lat później" |
15:00 - 16:00 |
Galeria Muzealna, Rynek * |
wernisaż wystawy "Everest Zimą. 30 lecie I zimowej wyprawy |
16:30 - 18:00 |
klub kuracjusza |
slajdy MI: Góry Wirunga |
17:00 - 20:00 |
Stawy Biskupie |
koncert rockowy |
18:00 - 20:00 |
kinoteatr |
uroczyste otwarcie oraz prezentacja filmu "Kukuczka" |
20:00 - 21:00 |
kinoteatr |
wernisaż wystawy "Karakorum 1971. Kyunang Chhish 7852 m n.p.m" |
21:00 - 23:00 |
kawiarnia maleńka |
filmy dekady: "Walking o the moon" (Polska) - 37' "Extreme Tower" (Rosja) - 21' "Ganek" (Polska) - 22' "Triumph and Tragedy on Firecracer Hill" (USA) - 9' "Camanchaca" - 26' |
21:00 - 22:00 |
klub Przeglądowy * |
slajdy "Hela w opałach" |
22:00 - 04:00 |
klub Przeglądowy * |
Górska Impreza Integracyjna |
'22:30 |
klub Przeglądowy * |
koncert Back Door |
* - wstęp wolny |
KW - Króliczek Wędrowniczek |
|
MI - Montana Incognita |
Piątek
Kiedy |
gdzie |
Program |
08:00 - 08:45 |
Stawy Biskupie |
biegam z mistrzem: Miłosz Szcześniewski |
'09:00 |
Amfiteatr |
zbiórka uczestników raftingu |
10:00 - 12:00 |
kinoteatr |
Blok filmów konkursowych: "Dolpo Tulku" (Niemcy)- 101" |
10:00 - 12:00 |
Klub Kuracjusza |
film "Zjazd" - 92' |
12:30 - 14:00 |
Klub Kuracjusza |
blok filmów konkursowych: "Out of the Shadows" (Kanada) - 58' "Łukiem Karpat Na Rower Zapakowani" (Polska) - 13' "Arabika 2010" (Polska) - 10' |
13:00 - 14:30 |
kinoteatr |
Blok filmów konkursowych: "Trou de Fer" (Słowacja)- 54" "Górskie spływy" - (Polska) - 14' "Who are you... really?" (USA) - 9' |
13:30 - 14:30 |
kawiarnia Toch* |
warsztaty Trail.pl |
14:30 - 16:00 |
klub kuracjusza |
slajdy KW: "Łomatko Łoman" |
15:00 - 16:30 |
kinoteatr |
blok filmów konkursowych: "Dach Europy - dobrze mieć marzenie" - (Polska) - 29' "Z kamerą wśród zwierząt" (Polska) - 29' "Wyprawa do wnętrza Arktyki" (Polska) - 14' |
15:30 - 17:00 |
Klub Przeglądowy |
Warsztaty: Medycyna Wysokogórska |
'16:15 |
Aleja Modrzewiowa * |
wernisaż wystawy Karoliny Szamborskiej "Łomatko Łoman" |
16:30 - 18:00 |
klub kuracjusza |
slajdy KW: "Namibia - 9000 km afrykańskiej przygody" |
17:00 - 20:00 |
Stawy Biskupie* |
Koncert pt.: "Karczma Piwna" - gra kapela biesiadna o nazwie "100%" z Wrocławia |
17:00 - 18:30 |
Kinoteatr |
Mieczysław Bieniek "„Z Hajerem na kraj Indii” |
18:30 - 20:00 |
klub kuracjusza |
KW: "Hop!... Around Nowa Zelandia |
19:00 - 21:00 |
kinoteatr |
Davo Karnicar - 7 summit |
20:00 - 21:00 |
klub przeglądowy |
Filmy Darka Załuskiego: "Przypadki pani Ani" - 21' "Zimowa loteria - Makalu" - 25' |
21:00 - 00:00 |
kawiarnia Maleńka* |
najlepsze filmy z zeszłego roku: "Co się wydarzyło na wyspie Pam" - 65' "Jaskinia Jack Daniels" - 13' "Asgard Project" - 65' "Cartensz - The Seven Summit" - 45' "Matrix Reloaded" - "Historia Drytoolingu" - 5' |
'21:15 - 21:45 |
"Wojciech"* |
wernisaż wystawy Marka Arcimowicz |
'21:30 |
Amfiteatr* |
koncert Heebie Jeebies |
21:30 - 23:00 |
klub kuracjusza |
Warsztaty KW: Rodzinne Podróżowanie |
22:00 - 23:00 |
Cafe Toch |
Ola Dzik - rozmowy o życiu |
22:00 - 00:30 |
kinoteatr |
film "Niepokonani" (USA) - 133' |
22:30 - 04:00 |
klub przeglądowy* |
Górska Impreza Integracyjna |
23:30 - 01:00 |
klub kuracjusza |
MI: Himachal Pradesh - na styku kultur |
01:00 - 02:30 |
kinoteatr |
"Człowiek Który zjechał z Everestu" |
* - wstęp wolny |
KW - Króliczek Wędrowniczek |
|
MI - Montana Incognita |
Sobota
kiedy |
gdzie |
program |
08:00 - 08:45 |
Stawy Biskupie |
biegam z mistrzem: Magda Bartosiewicz |
09:00 - 10:30 |
kinoteatr |
blok filmów konkursowych: "Le cheval de l'Everest" (Francja) - 53" "Little Big Walling in Madagascar" (Wielka Brytania) - 17" "Tam gdzie powstaje pustynia" (Polska)- 10" |
09:30 - 11:00 |
klub kuracjusza |
slajdy KW: Babycamino - Od wietrznego Cabo Da Roca po ciszę Bajkału |
10:00 - 11:30 |
kawiarnia zdrojowa |
slajdy MI: Afganistan - powrót po 33 latach |
10:30 - 17:00 |
park zdrojowy |
Slack-line dla wszystkich |
11:00 - 12:30 |
kinoteatr |
blok filmów konkursowych: "Parenthese a 8000" (Francja)- 33" "People of the White Hause" (Polska) - 27" "Far Away" (Bułgaria) - 20" |
11:30 - 13:00 |
klub kuracjusza |
Elbrus Race - Nickolay Shustrov |
'12:00 |
Stawy Biskupie |
start zawodów Lądek Trail |
12:00 - 13:00 |
Przedszkole Przeglądowe |
slajdy dla dzieci: Susły, świstaki i inne zwierzaki |
12:00 - 14:00 |
kawiarnia zdrojowa |
Long Walk PLUS expedition - relacja film "Długi Marsz 70 lat później" |
'13:00 |
Stawy Biskupie |
spodziewany pierwszy zawodnik Lądek Trail |
13:00 - 16:00 |
Stawy Biskupie |
impreza muzyczna dla dzieci |
13:00 - 14:30 |
kinoteatr |
blok filmów konkursowych: "The Pinnacle" (Wielka Brytania)- 45" "Schizofrenix" (Polska)- 28" "Camuni" (Włochy) - 5" |
13:30 - 15:00 |
klub kuracjusza |
slajdy KW: 3000 mil do Maroka |
14:30 - 16:00 |
kawiarnia zdrojowa |
Z Górami w tle - Olga Morawska |
15:00 - 17:00 |
kinoteatr |
40 lecie wyprawy na Kyunang Kisch |
16:00 - 17:00 |
amfiteatr |
dekoracja Lądek Trial |
16:00 - 17:30 |
klub kuracjusza |
KW: Talki w Podróży |
16:30 - 17:30 |
Klub Przeglądowy |
spotkanie z zespołem Suunto Salomon |
16:30 - 18:00 |
Kawiarnia Zdrojowa |
blok filmów konkursowych: "Szkoła bez barier" - 9" "A prayer for the Windhorse" - 73" |
17:00 - 20:00 |
Stawy Biskupie |
Koncert Bluesowy - "Analog XM" |
17:30 - 19:00 |
kinoteatr |
Anna Czerwińska K2 1986 - 25 lat |
18:00 - 18:45 |
Klub Przeglądowy |
Mietek Bieniek - podpisywanie książki |
18:00 - 19:30 |
klub kuracjusza |
slajdy KW: Pierwsze Kroki w Yosemite |
19:00 - 21:00 |
kawiarnia Toch |
Kino Jaskiniowe |
19:30 - 21:30 |
kinoteatr |
Darek Załuski - International K2 North Pillar Expedition 2011 |
20:00 - 21:00 |
Klub Przeglądowy |
filmy Tomasza Banasiewicza "Banana": "Jak nie zdobyłem Fitz Roy'a" - 10' "Roraima - okruchy zaginionego świata" - 10' "Tam" - 20' "Spadając" - 5' "Rządza" - 9' |
21:00 - 22:30 |
amfiteatr |
Diaporama "Niemożliwe wyprawy" |
21:00 - 23:30 |
kawiarnia Maleńka |
Solidne kino brytyjskie: Last great problems:The Groove - 20’ The Rapsody 3 - 10’ The Walk of Life - 21’ To the Rainbow - 15’ Welsh Connection - 75’ |
21:30 - 22:30 |
klub kuracjusza |
Warsztaty KW: Górskie Wędrowki z dziećmi |
22:00 - 23:30 |
kinoteatr |
film "180 South" (USA) - |
22:30 - 04:00 |
Klub Przeglądowy |
Górska Impreza Integracyjna |
22:30 - 23:30 |
Klub Przeglądowy |
Mountain Stand-Up: Tomasz Banasiewicz Open Mic |
23:00 - 01:00 |
klub kuracjusza |
slajdy MI: W skalach i lodach Kanady - Yukon |
00:30 - 01:30 |
Klub Przeglądowy |
koncert zespołu Kariera |
* - wstęp wolny |
KW - Króliczek Wędrowniczek |
|
MI - Montana Incognita |
Niedziela
Kiedy |
gdzie |
Program |
08:00 - 08:45 |
Stawy Biskupie |
biegam z mistrzem: Marcin Świerc |
09:00 - 10:30 |
kinoteatr |
Blok filmów konkursowych: "Ratunek nadchodzi z nieba" - 54" "Fjord" - 24" |
09:30 - 11:00 |
klub kuracjusza |
slajdy KW: Mały Tybet z małym dzieckiem |
'09:45 |
amfiteatr |
odprawa a następnie start do Gry Miejskiej o wyprawę w Himalaje z GoEverest.pl |
'10:00 |
Stawy Biskupie |
koncert "Przebudzenie na trąbce" |
10:00 - 11:30 |
kawiarnia zdrojowa |
Kaszlikowski i Kubarska o życiu |
10:30 - 17:00 |
park zdrojowy |
Slack-line dla wszystkich |
11:00 - 12:30 |
kinoteatr |
Blok filmów konkursowych: "Trou de Fer" (Słowacja)- 54; "Górskie spływy" (Polska) - 14' "Who are you... really?" (USA) - 9' |
11:30 - 13:00 |
klub kuracjusza |
Śnieżna Pantera w wersji Speed |
11:30 - 12:30 |
Przedszkole Przeglądowe |
slajdy dla dzieci: Namibia - przez pustynię i busz |
12:00 - 13:30 |
kawiarnia zdrojowa |
Aleksandra Dzik Ternua Female Team – Gasherbrums 2011 |
13:00 - 14:45 |
kinoteatr |
Filmy Reel Rock Tour 2011: "Origins: Obe & Ashima" "Race for the nose" "Sketchy Andy" "Ice Revolution" "Project Dawn Wall" "Cold" |
13:30 - 15:00 |
klub kuracjusza |
slajdy KW: Junan - na południe od chmur |
14:00 - 15:30 |
kawiarnia zdrojowa |
slajdy MI: Syberia wokół Bajkału |
14:30 - 15:30 |
Cafe Toch |
warsztaty Trail.pl |
15:30 - 17:00 |
kinoteatr |
David Kaszlikowski, Eliza Kubarska diaporama "Tropiki i Pustynie" |
15:30 - 17:00 |
klub kuracjusza |
slajdy KW: Ferie na Równiku |
16:00 - 17:30 |
kawiarnia zdrojowa |
slajdy MI: Patagonia - droga na Południe |
17:30 - 19:30 |
kinoteatr |
zakończenie XVI. PFG prezentacje nagrodzonych filmów |
21:00 - ? |
klub przeglądowy |
After Party |
21:30 - 23:00 |
kawiarnia maleńka |
filmy XVI. Przeglądu |
* - wstęp wolny |
KW - Króliczek Wędrowniczek |
|
MI - Montana Incognita |
Komentarze obsługiwane przez CComment