Log in
    

3. edycja Festiwalu Górskiego Wondół Challenge zakończona

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W miniony weekend, 17-19 lutego w Szczyrku i w Gliwicach odbył się 3. Festiwal Górski Wondół Challenge. Ponad 1 500 osób wzięło udział w imprezie. Na uczestników festiwalu czekało wiele atrakcji, m.in. spotkania z gośćmi specjalnymi, projekcje filmów z Banff Moutain Film Festival oraz szkolenia GOPR.

Wondół Challenge 3 edycja

Publiczność dopisała. Fot. Olga Dudek

Wondół Challenge to nie tylko spotkania z filmem i z ludźmi gór, to także okazja do promocji aktywnego, rodzinnego wypoczynku i bezpiecznej turystyki. Dlatego każdy uczestnik festiwalu mógł znaleźć coś dla siebie. Na fanów dobrego kina górskiego czekało kilka godzin projekcji filmów polskich oraz z Banff Mountain Film Festival, a na wszystkie osoby zainteresowane bezpieczną turystyką górską czekały profesjonalne szkolenia udzielania pierwszej pomocy i pokazy ratownictwa GOPR z użyciem śmigłowca. Natomiast najmłodsi szaleli w basenie z piłkami czy na dmuchanym statku pirackim, a także podczas gier i zabaw wspieranych przez animatorów oraz zajęć z psem Largo w ramach projektu „Psia edukacja".

Psia edukacja

Psia Edukacja. Fot. Olga Dudek

Największym zainteresowaniem publiczności cieszyły się prelekcje Gości Specjalnych. Byli nimi: Gerlinde Kaltenbrunner, jedna z najlepszych himalaistek na świecie, mówiła o wyprawie na K2, stając na jego szczycie skompletowała Koronę Himalajów i Karakorum, którą zdobyła bez użycia tlenu; Olga Morawska opowiedziała o idei Memoriału im. Piotra Morawskiego Miej Odwagę!; Stefan Czerniecki, zwycięzca 1. edycji Memoriału, a także członek Alpinus Expedition Team, zrelacjonował swoją wyprawę w głąb dorzecza Orinoko i spotkania z Indianami; Ola Taistra, najbardziej utalentowana kobieta w polskim środowisku wspinaczkowym, opowiedziała o wspinaniu w skałach czyli o swojej pięknej, a za razem trudnej i wymagającej wielu wyrzeczeń pasji.

G. Kaltenbrunner

Prelekcja Gerlinde Kaltenbrunner. Fot. Olga Dudek

Motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu była WODA stąd też obecność Kapitana Krzysztofa Baranowskiego, pomysłodawcy „Szkoły pod żaglami”, który opowiadał o wysokich falach, początkach swojej przygody z morzem oraz dwóch samotnych rejsach dookoła świata; Kamila Iwankiewicza, założyciela pięcioosobowej drużyny nurków, planujących eksplorację 7 najwyżej położonych jezior na świecie rozproszonych na 7 kontynentach, który przedstawił ich dotychczasowe 3 nurkowania w ramach projektu oraz Wojciecha Surdziela, autora niesamowitych zdjęć podwodnych, który opowiedział jak fotografować będąc kilka lub kilkadziesiąt metrów pod powierzchnią wody.

K. Iwankiewicz

Kamil Iwankiewicz. Fot. Olga Dudek

Ale to nie wszystko. Wielbiciele biegów górskich mogli wziąć udział w RMD Winter Run, który odbył się w sobotę. Na gości Festiwalu czekały także liczne atrakcje i konkursy z nagrodami. Na stoisku firmy PZU można było otrzymać koszulki i samodzielnie zaprojektować nadruk na nich, w quizie dotyczącym Festiwalu nagrody ufundowała ceneria.pl, natomiast nagrody-niespodzianki, które zwycięzcy odbierali w paczkomatach InPost, ufundowała marka Alpinus oraz InPost.

Winter Run

Winter Run. Fot. Olga Dudek

Więcej informacji i zdjęć znajdziecie na: http://www.wondol-challenge.pl/ oraz na naszym profilu na Facebooku https://www.facebook.com/WondolChallenge

Wondół Challenge

Sponsorzy festiwalu: Alpinus, PZU, InPost, Lowa, BSK Return S.A., IFM, Dagma, RMD

Organizatorzy: GOPR, Fundacja Radan, Urząd Miasta Gliwice

Współorganizatorzy: Politechnika Śląska

Patroni medialni: empik.com, Góry, National Geographic Traveler, ceneria.pl, off.sport.pl, climb.pl, NPM Magazyn Turystyki Górskiej, drytooling.com.pl, Poza Trasą, planetagor.pl, biegigorskie.pl

Partnerzy: Fundacja Wspierania Polskiego Alpinizmu im. Jerzego Kukuczki, Alpin Sport, Hybryda.tv