Log in
    

adidas Outdoor Tour 2012

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W miniony weekend 7-9 września Zakopane stało się miejscem spotkań międzynarodowych i lokalnych sportowców, zawodników boulderingu oraz wszystkich innych z pasją do ekstremalnych wyczynów. W drugiej edycji adidas Outdoor Tour wzięli udział reprezentanci: boulderingu, wspinania, kajakarstwa górskiego oraz slackline`u. Na zakopiańskim festiwalu zobaczyć można było znakomitych sportowców z teamu adidas outdoor: slacklinerów – Lukasa Irmlera i Reinharda Kleindla, kajakarza górskiego– Olafa Obsommera oraz reprezentujących wspinanie Thomasa Hubera, Barbarę Zangerl, Adama Pustelnika, Tomasa Greksaka oraz Martina Krasnansky’ego.

Trickline w wykonaniu Reinharda Kleindla

Jedno z największych spotkań gwiazd outdooru w Europie Środkowo-Wschodniej, które rozpoczęło się 4 września w Liptovskim Mikulaszu (Słowacja), zakończyło się 10 września w Zakopanem. Pierwszy raz w historii tak liczne grono gwiazd outdooru zebrało się, aby zaprezentować swoje sportowe osiągnięcia oraz spotkać się z przedstawicielami mediów i fanami marki.

adidas slackline and highline jam na Krupówkach

W sobotę niemiecko-austriacki team najlepszych highlinerów Lukas Irmler-Reinhard Kleindl zaprezentował swoje umiejętności tłumnie zgromadzonej na Krupówkach publiczności obserwującej kolejne tricki wykonywane kilkanaście metrów nad ziemią pomiędzy Hotelem Gromada a budynkiem PZU S.A. Dla wszystkich tych, którzy sami chcieli sprawdzić, na czym polega umiejętność poruszania się na taśmie, rozstawiono slackline tuż nad ziemią. Show na slackline w wykonaniu zaproszonych gwiazd można było oglądać w specjalnie zorganizowanym ogródku slackowym na tyłach Dworca Tatrzańskiego.

Nad całością czuwały najlepsze polskie ekipy slacklinerów: SlackHouse, Dwa Drzewa oraz Krowie Oko

Boulderowe zmagania podczas adidas Zako Boulder Power

Sportowe emocje towarzyszyły zawodnikom oraz kibicom podczas sobotnich eliminacji oraz niedzielnych półfinałów i finałów adidas Zako Boulder Power, będących coroczną edycją Pucharu Polski Seniorów i Młodzieżowców w Boulderingu. Do dyspozycji zawodników był specjalny namiot „lounge zone”, w którym o ich regenerację dbali profesjonalni masażyści, a dla utrzymania formy zapewniono sportowcom energetyczny catering. Do boulderowych zmagań, zagrzewała uczestników platforma dj-ów. W przerwie między drugą i trzecią grupą eliminacyjną do boulderu wymyślonego przez Adama Pustelnika mogli przymierzyć się kibice.

Finały zawodów adidas Zako Boulder Power otworzył Thomas Huber życząc powodzenia zawodniczkom zgromadzonym w namiocie stanowiącym strefę izolacji. Przez półfinały przedarły się szóstki najlepszych kobiet i mężczyzn, by od godziny 19:00 walczyć o najwyższe miejsce na podium. Finałom towarzyszył pokaz artysty-perfomera, Bartka Kolbusza, który wykonał na żywo niepowtarzalne statuetki dla zwycięzców oraz osób, które zajęły w finale ostatnie miejsca. W tym roku, najlepszymi zawodnikami okazali się Sylwia Buczek i Aleksander Romanowski, którzy jako jedyni finaliści pokonali wszystkie cztery problemy przygotowane przez zespół pod kierownictwem Grzegorza Karolaka.

Kajaki i wielowyciągowe oraz górskie wspinanie – spotkania ze sportowcami

Nie zabrakło również spotkań z samymi sportowcami. W Dworcu Tatrzańskim była okazja, żeby posłuchać Tomasa Greksaka i Martina Krasnansky’ego. Opowiadali o wyświetlonym wcześniej filmie z ich udziałem „Tatry is all in” przedstawiającym, jak mistrzowie letnich sportów outdoorowych wykonują je, ale w warunkach zimowych. Niezwykle emocjonująco zostały przyjęte filmy Olafa Obsommera pokazujące pełne adrenaliny egzotyczne wyprawy kajakarskie.

W sobotni wieczór Adam Pustelnik prowadził spotkania z austriacką specjalistkę od boulderingu i wspinania wielowyciągowego – Barbarą Zangerl oraz ze słynnym ekstremalnym wspinaczem górskim – Thomasem Huberem. Przy pełnej sali opowiedzieli zarówno o swoich największych sukcesach, jak i kolejnych sportowych wyzwaniach. Barbara Zangerl opowiedziała o przejściach Délicatessen 8b na Punta d'u Corbu na Korsyce, Super Cirill 8a/8a+ na Parete di Sonlerto w Ticino oraz o niedawnym sukcesie: pierwszym kobiecym przejściu drogi End of silence (8b+, 350 m) na ścianie Feuerhöndl (Alpy Berchtesgadeńskie), której autorem jest zresztą Thomas Huber. Ten ostatni przybliżył swoją wyprawę do Patagonii w 2011 roku oraz odpowiadał na pytania związane z ostatnim sukcesem braci Huber, którzy 9 sierpnia wraz z Mario Walderem uklasycznili Bavarian Direct na Mount Asgard.

Barbara i Martin pod ścianą Mnicha. Cdn?

Sportowe aktywności pokrzyżował sobotni deszczowy poranek. Zaplanowane wyjście wspinaczkowe, w ramach którego Barbara Zangerl i Martin Krasnansky mieli zmierzyć się z legendarnymi drogami Mnicha, Metallicą i Wariantem R, musiało tym samym skończyć się szybciej niż tego oczekiwano. Padający deszcz skutecznie uniemożliwił wspinaczkę i po podejściu pod ścianę zespół musiał się wycofać. Lita skała zrobiła jednak wrażenie na sportowcach, kto wie, może niedługo zobaczymy ich wspinających się na Mnichu…

Dodaj komentarz
Komentarze są moderowane, więc ich publikacja może trochę potrwać :).