Log in
    

Chcesz wziąć udział w wyprawie z Ines Papert?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

GORE-TEX Experience TourChcesz wejść razem z Ines Papert na dziewiczą górę w Azji Środkowej? GORE-TEX® Experience Tour szuka utalentowanej młodzieży marzącej o uczestnictwie w pierwszym wejściu na szczyt. Zwycięski kandydat zostanie zaproszony do towarzyszenia mistrzyni świata we wspinaczce lodowej, Ines Papert i jej zespołowi, w Azji środkowej oraz pisania bloga.

Celem projektu jest pierwsze wejście drogą mikstową na pięciotysięcznik w Azji Centralnej. Poszukiwani są młodzi, doświadczeni alpiniści, którzy czują się na śniegu i lodzie jak w domu i nie przeszkadza im długi trekking i zmrożone posiłki. Nie będą towarzyszyć Ines na szczycie, ale będą zaangażowani we wszystkie etapy organizacji i wejścia aklimatyzacyjnego. Uczestnik będzie ekspedycyjnym reporterem i uwieczni wszystkie wydarzenia na fotografiach i specjalnym blogu.

 

Ines Papert jest czterokrotnym mistrzem świata i uważana jest za najlepszą wspinajacą się w lodzi kobietę. Jej specjalnością są lodospady i błyszczące „lodowe kurtyny” na całym świecie. Franz Walter jest profesjonalnym twórcą filmów outdoorowych i fotografem. Będzie towarzyszył kandydatowi i służył radą i wsparciem w tworzeniu reportaży.

 

GORE-TEX® Experience Tour został wymyślony do połączenia środowisk ekspertów i młodych outdoorowców. Zmobilizowano specjalistów z całego świata, którzy są gotowi dzielić swoją pasję i doświadczenie. Cały projekt jest bardzo zróżnicowany: od „miejskich przygód” po alpejskie ekspedycje. „Możesz wspinać się z Ines Papert, zdobywać alpejskie szczyty z Robertem Jasperem, podróżować z Cameronem Mcneishem ;ub zbudować swoje własne buty z Meindlem.” Czy jest to wyprawa na nietknięty szczyt, tworzenie filmu dokumentalnego w szkockiej dziczy, fotografowanie w norweskich Lofotach czy produkcja legendarnego buta trekkingowego, te niezbywkłe doświadczenia pozwalają młodzieży pracować ramie w  ramię z ekspertami.

GORE-TEX® Experience Tour zostało przedstawione i tworzone we współpracy z Facebookiem. Jest też procedura aplikacyjna online. W dodatku do glosowania fanów, komisja ekspertów i poważanych profesjonalistów selekcjonuje kandydatów. Uczestnicy będą proszeni o dodatkowe informacje o sobie i regularne blogowanie.

 

http://www.youtube.com/watch?v=8PEcceqsOt8