Log in
    

IV Festiwal Górski Wondół Challenge - Ruszyły zapisy na RMD Winter Run

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Już od soboty 15.12. ruszyły zapisy na RMD Winter Run - bieg na Klimczok, który otworzy sezon Ligi Biegów Górskich 2013. Biegu w stylu alpejskim na dystansie 5.700 m i przewyższeniu 515 metrów będzie jedną z atrakcji IV edycji Festiwalu Górskiego Wondół Challenge

Poniżej więcej info o Festiwalu

Pełną parą ruszyły przygotowania do Festiwalu Górskiego Wondół Challenge, który po raz czwarty zgromadzi miłośników przygód i różnych form aktywności. Corocznie festiwalowi towarzyszy inna myśl przewodnia – w tej edycji będzie to POLARNICTWO.

Zaprezentowane będzie szereg świetnych filmów, wystaw zdjęć i prezentacji o tej tematyce, gościć będą między innymi: Wojtek Moskal, legenda polskiego polarnictwa, Grzegorz Burzyński Mistrza Europy w wyścigach psich zaprzęgów w warunkach śnieżnych, dzięki wystawie zdjęć Mateusza Moskalika poznacie bliżej faunę Spitsbergenu, a fotografie Agnieszki Rasińskiej przybliżą Wam krajobrazy Norwegii. Pamiętając jednak, że Wondół Challenge to festiwal górski nie zabraknie spotkań z himalaistami i wspinaczami skalnymi. Gośćmi będą: twórca projektu Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015 Artur Hajzer, legenda polskiego himalaizmu Maciej Berbeka oraz najlepszy polski wspinacz skalny Adam Pustelnik. Jak co roku zaprezentowane będą najnowsze filmy z kanadyjskiego Banff Mountain Film Festival, który jest stałym partnerem festiwalu.

Dzięki współpracy z GOPR każdy będzie mógł wziąć udział w szkolenia medycznym i pokazie sprzętu ratowniczego oraz technik ratowniczych. Jako, że Festiwal Górski Wondół Challenge jest miejscem przyjaznym rodzinom, na dzieci czekać będzie wiele atrakcji w naszym festiwalowym przedszkolu. Tradycyjnie już, w trakcie festiwalu odbędzie się RMD Winter Run – bieg na Klimczok.

Zapraszamy już dziś:

Gliwice 1 marca 2013 r (piątek) - Centrum Edukacyjno Kongresowe Politechniki Śląskiej
Szczyrk 2-3 marca 2013 r (sobota/niedzielę) – hotel Orle Gniazdo

Szczegóły znajdziecie tutaj