Log in
    

Denis Urubko znowu w Polsce

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Niezwykle miło nam poinformować, że uznawany za jednego z najlepszych himalaistów na świecie, Denis Urubko, ponownie zagości na międzynarodowym festiwalu górskim „XIV Karkonoskie Dni Lajtowe”. Tym razem jego udział wiąże się z nadaniem mu Honorowego Członkostwa Polskiego Klubu Alpejskiego. Ceremonia będzie miała miejsce 10 listopada o 20:00 w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu.

Bez użycia butli tlenowych zdobył Koronę Himalajów jako piętnasty człowiek w historii, oprócz tego dokonał 10 wejść na szczyty siedmiotysięczne i 34 wejścia solowe. W latach 1998-2001 był wybierany najlepszym alpinistą w Kazachstanie, a w latach 1997–99 wygrał zawody na szybkość rozgrywane na górze Amangelda. W 1999 w ciągu 42 dni zdobył wszystkie pięć szczytów wymaganych dla uzyskania tytułu Śnieżnej Pantery. Jego partnerami wspinaczkowymi byli między innymi Simone Moro, Siergiej Samojłow. Obecnie mieszka na stałe w Ałmaty w Kazachstanie. Jest kapitanem kazachskiej wysokogórskiej drużyny narodowej. Do jego największych osiągnięć należą pierwsze wejścia zimowe na ośmiotysięczniki: Makalu 9 lutego 2009 z Simone Moro oraz Gaszerbrum II 2 lutego 2011 z Moro oraz Amerykaninem Cory Richardsem.

W dniach od 9 do 11 listopada 2013 r. odbędzie się wielkie święto wszystkich miłośników gór. Właśnie wtedy w Karpaczu w Hotelu Gołębiewski rozpocznie się czternasta z kolei edycja „Karkonoskich Dni Lajtowych” organizowanych przez Miasto Karpacz oraz Polski Klub Alpejski. W czasie trwania festiwalu wielbiciele gór będą mogli obejrzeć filmy poświęcone tematyce górskiej, wysłuchać relacji z niezwykle interesujących wypraw oraz spotkać się i podyskutować z elitą polskiego i światowego alpinizmu oraz z wielkimi gwiazdami sceny wspinaczkowej.

Więcej informacji na oficjalnej stronie imprezy: www.dnilajtowe.pl

Do zobaczenia w Karpaczu!