Log in
    

Festiwal Górski Wondół Challenge 2014

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ruszyły przygotowania do V Festiwalu Górskiego Wondół Challenge, który odbędzie się w pierwszy weekend marca w Szczyrku. Zaprezentowane będzie wiele filmów, w tym najnowsze filmy z Banff Mountain Film Festival, wystaw zdjęć oraz prezentacji o tematyce górskiej i eksploracyjnej.

Tradycyjnie nie zabraknie otwartych szkoleń z zakresu bezpieczeństwa w górach i pierwszej pomocy oraz widowiskowych pokazów technik ratowniczych organizowanych przez GOPR, oficjalnego współorganizatora festiwalu.

Nowością tegorocznego festiwalu będą warsztaty: jak przygotować się na wyprawę w góry wysokie z punktu widzenia medycyny sportowej oraz warsztaty fotograficzne. Swoją obecność, jako prelegenci potwierdzili między innymi: znana podróżniczka i dziennikarka - Martyna Wojciechowska; najszybszy polski narciarz, zawodnik Speed Ski - Jędrzej Dobrowolski; wybitny himalaista, jedyny Polak, który 4-krotnie stanął na szczycie Mt. Everestu – Ryszard Pawłowski oraz himalaista i narciarz alpejski – Jacek Berbeka.

Jak co roku w trakcie Festiwalu Górskiego Wondół Challenge odbędzie się RMD Winter Run Bieg pod Górę, który będzie jednocześni otwarciem sezonu Montrail Ligi Biegów Górskich 2014 Organizatorzy przygotowali wiele dodatkowych atrakcji i niespodzianek, o których będą systematycznie informować na swoich stronach internetowych:

www.wondol-challenge.pl
www.facebook.com/WondolChallenge
V Festiwal Górski Wondół Challenge
28.02.2014 – 02.03.2014
Szczyrk Hotel Orle Gniazdo